خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / دیر انزالی چیست ؟
دیر انزالی چیست ؟
دیر انزالی چیست ؟

دیر انزالی چیست ؟

دیر انزالی چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 7Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع رایج دیر انزالی می پردازیم , دیر انزالی یا انزال دیر رس یکی از عواملی است که سبب میشود تا افراد در طی رابطه زناشویی جنسی خود لذت کافی را تجربه نکنند و همچنین با نرسیدن به ارگاسم و یا دیر رسیدن به این حالت نتوانند هیچ گونه لذتی برای خود و طرف مقابل به ارمغان بیاورند که در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون تعریف انزال دیر رس و علل دیر انزالی و … می پردازیم .

دیر انزالی چیست ؟

از میان اختلالات جنسی رایج در مردان علاوه بر زود انزالی و مشکلات دیگری مانند اختلال در نعوظ , دیر انزالی سومین اختلال رایج در میان مردان شناخته میشود که سبب بروز مشکلات متعددی در روابط جنسی میشود . دیر انزالی چیست ؟ دیر انزالی عبارت است از عدم رسیدن به انزال به موقع  و در افراد مبتلا به بیماری دیر انزالی زمان انزال بسیار زیاد است و خارج از حدود طبیعی است . از این رو چنین افرادی نمیتوانند در طول مقاربت و نزدیکی به انزال برسند و یا از طریق استمنا و سایر عوامل میتوانند به انزال برسند و یا آلت آنها باید در داخل واژن طرف مقابل به انزال برسد تا هیجان ناشی از میل جنسی در فرد تخلیه شود اما متاسفانه به علت رسیدن زن به اوج لذت جنسی در حالی که مرد به انزال نرسیده تنها راه انزال مرد میتواند خود ارضایی و معاشقه طولانی باشد که این عمل نیز سبب بروز مشکلات جنسی دیگری میشود .

دیر ارضا شدن میتواند سبب روز مشکلات متعددی از قبیل بروز مشکلات روانی و فشار های عصبی و سایر مشکلات در زندگی زناشویی شود و از همه مهم تر باعث بروز مشکلات عاطفی و بوجود آمدن احساس عدم اعتماد به نفس در مرد میشود و همین امر موجب میشود تا مرد دیگر نتواند در روابط اجتماعی خود هم فرد موفقی باشد و حتی اگر کسی قبل از ازدواج نیز متوجه این مشکل خود شود از اقدام برای ازدواج خودداری میکند و این نیز سبب بروز یکی دیگر از مشکلات اجتماعی است . طبق آمار ها حدود ۴ درصد مردان به عارضه دیر ارضایی مبتلا هستند که زنان طبیعی رسیدن مردان به انزال ۳ الی ۵ دقیقه است و این در حالی است که در افراد مبتلا به انزال دیر رس این زمان گاها به ۴۵ الی ۶۰ دقیقه نیز میرسد . در ادامه به بررسی علل تاخیر در انزال می پردازیم .

علل دیر انزالی

دیر ارضا شدن میتواند علل مختلفی داشته باشد برای مثال برخی از افراد هستند که بر اثر فشار های روحی و جسمی ناراحتی های زیادی را تحمل میکنند و همین امر موجب میشود تا به بیماری های جنسی همچون دیر انزالی مبتلا شوند . علت انزال دیر رس میتواند ناشی از عدم تحریک کافی در طول رابطه باشد به این معنی که مرد به اندازه کافی تحریک نشود و نتواند لذت را تجربه کند همچنین افرادی که همواره به یک نوع انزال عادت دارند برای مثال افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند نمیتوانند در هنگام رابطه جنسی و از طریق دخول به انزال برسند . مسن شدن و افزایش سن نیز میتواند باعث دیر انزالی شوند چون با کهولت سن رشته های عصبی که پیام ها را به مغز انتقال میدهند کارایی خود را از دست میدهند .  از سایر عوامل موثر در ایجاد دیر انزالی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

از علل فیزیولوژیک مربوط به بروز دیر انزالی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کاهش حس دستگاه تناسلی و اندام های موثر در انزال
  • رفلکس های تناسلی
  • تحریک شدن فقط ناحیه ای از آلت تناسلی

علاوه بر علل فیزیولوژیک و جسمی مانند نقص های مادر زادی و عمل های جراحی که میتوانند به آلت تناسلی آسیب برسانند عوامل روحی و فشار های روانی نیز سبب بروز دیر انزالی میشوند . ترس از بار دار کردن شریک جنسی و همچنین سایر بیماری هایی مانند دیابت و اختلالات جنسی دیگر و اختلالات هورمونی و عاداتی مانند هم جنس گرایی نهفته نیز میتوانند از علل پدید آمدن دیر انزالی باشند . اعتیاد به مواد مخدر و افسردگی های شدید و دارو های مصرفی برای رفع این دو مورد نیز میتوانند بصورت موقت سبب دیر انزالی شوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *