خانه / ازدواج / دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی
دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی
دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی

دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی

دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسیReviewed by زناشویی برتر on Jun 15Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به ازدواج به بررسی موضوع علل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی می پردازیم , سرد مزاجی در زنان بیشتر از سرد مزاجی در مردان رایج است و این نوع رفتار ربطی به مرحله زندگی زناشویی افراد ندارد و ممکن است حتی در دوران نامزدی نیز بوجود بیاید و موجب بروز مشکلات متعددی در زندگی افراد شود به گونه ای که حتی فکر جدایی بر سر همین مسئله به ذهن زوجین درگیر با این مسئله خطور کند .

دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی

به طور کلی اگر زوجین تفاوت های یکدیگر را بشناسند و با وجود این تفاوت ها در تفاهم به سر ببرند کمتر دچار مشکلاتی از قبیل سرد مزاجی به روابط جنسی میشوند که عمده تفاوت بین زن و شوهر به دو مورد تفاوت عاطفی و تفاوت جنسی ختم میشود , وقتی فردی نتواند نیاز های عاطفی شریک زندگی خود را درک کند مطمئنا همین دلیل سبب بروز مشکلات دیگری در روابط جنسی آنها میشود و زوجین به مشکلاتی همچون سرد مزاجی برخورد میکنند برای مثال اگر فردی بر این عقیده استوار باشد که فقط در هنگام پرسش و برای انجام کاری باید با همسرش هم صحبت شود چنین فردی دچار مشکلات متعددی میشود زیرا یکی از نیاز های عاطفی زنان با استفاده از بیان جملات عاشقانه و حتی حرف زدن معمولی و وقت گذرانی با همسرش برطرف میشود . در ادامه به بررسی برخی از دلایل سرد مزاجی نامزد به روابط جنسی می پردازیم .

  • انتخاب وقت نامناسب برای رابطه از علل بی میلی نامزد به رابطه جنسی

برخی از مردان فکر میکنند زمانی که همسرشان خسته است و در اضطراب و استرس به سر میبرد برقراری رابطه جنسی میتواند به آرامش او کمک کند و او را بیشتر به رابطه جنسی ترغیب کند ما این تصور غلطی است که در میان عموم وجود دارد . از آنجایی که افراد در دوران نامزدی اولین نزدیکی های عاطفی و جنسی خود را تجربه میکنند از این رو باید محیطی کم استرس و به دور از شلوغی را انتخاب کنند تا با آرامش خاطر به برقراری رابطه و حتی معاشقه بپردازند .

  • ناسازگاری با شرایط همسرتان از دلایل بی میلی نامزد به رابطه جنسی

اصولا بیشتر خانم ها در دوران نامزدی به علت راحت نبودن زیاد با نامزد خود و یا حتی ترس از بارداری از برقراری رابطه جنسی با نامزد خود پرهیز میکنند , از این رو هر دو طرف موجود در رابطه باید شرایط یکدیگر را درک کنند و از عجله برای برقراری رابطه خودداری کنند . هیچگاه نامزدتان را مجبور به برقراری رابطه جنسی نکنید زیرا همین موضوع میتواند حتی بعد از ازدواج نیز موجب سرد مزاجی او به رابطه جنسی شود از این جهت رابطه جنسی را به زمان و شرایطی موکول کنید که خود نامزدتان به انجام این کار و حتی معاشقه تمایل نشان دهد .

در صورت وجود و مشاهده موارد زیر میتوانید از مشاوره افراد متخصص برای حل مشکل خود استفاده کنید :

  • وجود تفاوت زیاد با شریک جنسی خود

به طور معمولی در رفتار ها و علایق جنسی افراد تفاوت وجود دارد اما اگر این تفاوت زیاد باشد ممکن است سبب بروز مشکلاتی شود , در این نوع زندگی زناشویی ممکن است فردی که دچار کم میلی جنسی است مجبور به انجام رفتار هایی شود که دوست ندارد و این عمل موجب رنجش و عصبانیت و بروز مشکل در روابط عاطفی آنها شود و فردی که میل زیادی به رابطه جنسی دارد در صورت مشاهده امتناع همسرش به این رابطه دچار نا امیدی و عدم اعتماد به نفس و اختلالات روانی شود پس در صورت مشاهده چنین وضعیتی بهتر است مشاوره بگیرید .

  • اجبار در رفتار های جنسی

اجبار در انجام کاری بخصوص روابط جنسی موجب دلزدگی و دلسردی افراد به این رابطه میشود , بهتر است قبل از انجام رفتار خاصی در رابطه جنسی از قبل آنرا با طرف مقابلتان در میان بگذارید تا مشکلی بین شما بوجود نیاید . در صورتی که از سوی یکی از طرفین موجود در رابطه اجبار وجود داشته باشد بهتر است به کلینیک مشاوره مراجعه کنید .

  • تحریکات نامناسب

ممکن است یکی از طرفین موجود در رابطه تمایل به برقراری رفتار های پر خطر جنسی مانند رابطه جنسی معقدی و رابطه جنسی دهانی و … داشته باشد و یا با خیال پردازی بخواهد خیالات خود را به واقعیت پیوند بزند که انجام این رفتار ها ممکن است سبب بروز مشکلاتی در زندگی افراد شود از این رو اگر یکی از زوجین به این نوع رفتار ها گرایش داشت بهتر است برای رفع این مشکل به مراکز مشاوره مراجعه کند .

  • عدم موفقیت در برقرای روابط

کسانی که چندین بار برای برقراری و تقویت رابطه جنسی و رابطه عاطفی اقدام کرده اند و موفق نشده اند بهتر است به مراکز مشاوره مراجعه کنند و یا برای رفع مشکلاتی مانند دیر ارضا شدن و … به پزشک مراجعه کنند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات ازدواج و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *