خانه / ازدواج / دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی
دلایل-دلسردی-افراد-در-دوران-نامزدی

دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی

دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدیReviewed by زناشویی برتر on Apr 17Rating: 5.0

در این بخش به ارائه ی مطالبی در رابطه با دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی می پردازیم که این مطلب یکی از مباحث بخش دوران نامزدی در ازدواج می باشد , در این میان همواره برای افراد دغدغه ها و افکاری وجود دارد که نکند نامزدم از من دلسرد شود یا کار اشتباهی از من سر بزند و سبب دوری و بروز مشکل در بین ما بشود . از آنجایی که دوران نامزدی برای هر دو طرف دوران حساسی است و در این بازه ی زمانی است که افراد با شناخت رفتار و شخصیت یکدیگر تصمیماتی برای اینده و امر مهم ازدواج میگیرند پس باید هر دو طرف در انجام کار ها و رفتار های خود دقت لازم را داشته باشند تا بدون بروز هیچ مشکلی به سرگیری یک زندگی مشترک بپردازند .

دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی

قبل از اینکه به موضوع دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی بپردازیم به ارائه مطالبی در رابطه با همین موضوع می پردازیم . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیشنهادی به نامزد خود بدهید ولی او با آوردن بهانه های مختلف از انجام آن یا پذیرفتن آن سر باز بزند مانند اینکه به او پیشنهاد ملاقات بدهید و او با ارائه دلایل غیر منطقی و بهانه های مختلف نسبت به این کار هیچ تمایلی نشان ندهد اینجاست که شما دچار شک و تردید می شوید و از این رفتار نامزدتان به شک می افتید و هزاران فکر مختلف به سراغتان می آید مانند اینکه آیا کار اشتباهی از من سر زده ؟ آیا نامزدم دیگر مرا دوست ندارد ؟ و … ممکن است پیش خود بگویید که در گذشته ما ساعات زیادی از وقت خود را با هم میگذراندیم ولی حالا او حاضر نیست تا با من یک قرار ملاقات داشته باشد پس حتما کس دیگری توجه او را جلب کرده است و او به کس دیگری چشم دوخته است اما قبل از اینکه به پرداختن به این مسائل بپردازید به یافتن ریشه ی مشکل اقدام کنید تا نه دچار شک و تردید در رابطه ی خود شوید نه دچار اشتباهاتی که با بیان حرف های مختلف بوجود می آید پس قبل از اینکه به قضاوت بپردازید به یافتن ریشه این مشکل اقدام کنید .

دلسردی افراد از یکدیگر
دلایل دلسردی افراد در دوران نامزدی

اصولا زن ها احساس شک و تردید نسبت به مرد را بیان نمیکنند و مطمئن باشید که اگر نامزدتان با شما یکی دو روز بد قلقی کرد این رفتار او دلیل بر این نیست که حس او نسبت به شما تغییر کرده است , شما نیز قبل از اینکه به بیان این موضوع در مقابل خود طرف بپردازید ابتدا به این فکر کنید که در کجای کار دچار اشتباه شده اید که او این رفتار را از خود بروز میدهد ؟ در اکثر موارد شما اگر از نامزدتان درباره ریشه این بد رفتاری سوال کنید او از بیان مشکل سر باز میزند و از دلیل ناراحتی خود سخن نمیگیود و شاید حتی ناراحتی خود را انکار کند و بگوید این تو هستی که رفتارت تغییر کرده است و شما را متهم کند . پس قبل از اینکه علت رفتار را بپرسید خودتان سعی در فهمیدن آن کنید .  در ادامه به بررسی عواملی می پردازیم که عمده ریشه های بدرفتاری در دوران نامزدی از این رفتار ها و بیان این سخنان حاصل میشود .

  • بی اعتمادی طرفین به هم

در هر نوع رابطه ای اعم را رابطه ای به اهمیت ازدواج و زناشویی اعتماد دو طرف به یکدیگر مهم ترین اصل را رد بمیگیرد و این اعنماد دو فرد نسبت به یکدیگر است که باعث میشود با یکدیگر روابط عاطفی محکم تر و استوار تری برقرار کنند و در هر شرایطی با اعتماد به یکدیگر مسائل و مشکلات زندگی را با موفقیت پشت سر بگذارند و به اهداف مورد نظر خود در زندگی مشترک دست پیدا کنند .

  • گلایه های بیجا

شاید همسر یا نامزدتان برای مدتی مثل سابق نتواند وقت خود را در اختیار شما بگذارد و بیشتر وقت خود را برای شما و کارهای شما برنامه ریزی کند حالا ممکن است که این رفتار او ناشی از کار و مشغله زیاد باشد , در این شرایط شما نباید دست به گلایه های بیجا بزنید و از نامزدتان انتقاد کنید زیرا ممکن است نامزدتان این گلایه شما را در حکم سرزنش تلقی کند و پیش خود فکر کند که شما شرایط او را درک نمیکند پس همین مورد نیز میتواند سبب بروز مشکلاتی شود و از انتقاد ها و گلایه های بیجا خودداری کنید .

  • دروغ گفتن

شاید مهم ترین رفتاری که سبب اکثر اختلاف ها و جدایی ها چه در زندگی زناشویی و چه در دوران نامزدی میشود همین دروغ باشد , وقتی فردی پایه و اساس زندگی خود را از همان اول بر پایه ی دروغ قرار میدهد نباید انتظار های بزرگی از او داشت زیرا او به دروغ گفتن عادتکرده و همین کار او سبب میشود تا در هیچ شرایطی به او و حرف هایش هیچگونه اعتباری نشود , هنگامی که یکی از دو طرف موجود در رابطه ی زناشویی حس کنند طرف مقابل دروغ میگوید بدون شک اینده ای را با او نمی بینند و همواره سعی میکنند که از ازدواج با چنین فردی خودداری کنند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *