خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / درد و خارش سینه ها
درد و خارش سینه ها
درد و خارش سینه ها

درد و خارش سینه ها

درد و خارش سینه هاReviewed by زناشویی برتر on May 4Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع درد و خارش سینه ها در زنان می پردازیم , پستان ها یکی از حساس ترین اعضای بدن زنان هستند که نیازمند توجه زیادی هستند زیرا علاوه بر توجه خود زن در زندگی زناشویی مورد توجه مردان نیز هست که برای اطلاع از چگونگی این توجه میتوانید به مطلب علت علاقه مردان به سینه زنان مراجعه کنید . ایجاد درد و خارش در پستان ها یکی از رایج ترین مشکلات در میان زنان محسوب میشود و در این عضو از بدن میتواند ناشی از عوامل متعددی باشد که در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون علل درد و خارش سینه ها می پردازیم .

درد و خارش سینه ها

از آنجایی که سینه ها یکی از حساس ترین و جذاب ترین نقاط بدن زنان محسوب میشود خود آنها نیز دوست دارند که سینه های سالم و خوش اندامی داشته باشند که برای اطلاع از روش های افزایش سایز سینه میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید . معمولا با شروع چرخه قاعدگی نشانه های زیادی در زنان نمایان میشود که درد و خارش سینه نیز در میان برخی از زنان مشاهده شده است از این رو میتوان قاعدگی و درد و خارش سینه ها را بی ارتباط با یکدیگر ندانست زیرا در طول قاعدگی سطح هورمون ها دائما در حال تغییر است و این تغییر سطح هورمون ها میتواند سبب بروز عوارضی شود . از سوی دیگر عامل اصلی دیگری که میتواند مهم ترین نقش را در ایجاد چنین درد هایی ایفا کند استفاده از لباس های زیر و سوتین های نامناسب است که در ادامه به بررسی مجزای علل درد و خارش در سینه می پردازیم .

علل درد سینه ها

همانطور که گفته شد علائم قاعدگی میتواند سبب بروز چنین درد هایی در سینه شود که با استفاده از ژل ها و روغن های گیاهانی مانند گل پامچال و ماساژ انها این درد رفع شود . وجود التهاب ماستیت نیز میتواند باعث بروز درد در ناحیه پستان ها شود که در اثر تورم و التهاب بافت پستان بوجود می اید که این نوع التهاب بیشتر در دوران شیر دهی به نوزاد بوجود می آید و با استفاده از آنتی بیوتیک ها و مراجعه به پزشک رفع میشود . عامل دیگری که باعث بروز درد در ناحیه سینه میشود میتواند التهاب سرطانی سینه باشد که مشکلی نادر محسوب میشود و یک بیماری رایج محسوب نمیشود که تشخیص این نوع بیماری بر عهده پزشک متخصص می باشد .

علل خارش سینه ها

خارش سینه ها رایج ترین نوع مشکل در رابطه با سینه ها در میان زنان محسوب میشود و رایج ترین علت آنرا میتوان به استفاده نامناسب از سوتین ها و لباس های زیر نامناسب دانست , همچنین استفاده از وسایل و مواد شیمیایی نیز میتواند باعث بروز این مشکل شود پس در وهله اول در انتخاب لباس ها و محصولات بهداشتی مناسب دقت داشته باشید . خشکی پوست و عدم رطوبت کافی در سینه ها میتواند سبب بروز خارش در سینه ها شود که برای حل این مشکل میتوان از لوسیون ها و کرم های مناسب با مشورت پزشک استفاده کرد در غیر اینصورت ممکن است خارش سینه شما تشدید شود .

در برخی موارد در آغاز بارداری خارش سینه ها مشاهده میشود و این امری کاملا طبیعی است اما اگر این خارش با عوامل دیگری مانند درد زیاد و تورم همراه بود حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است این نوع خارش در اثر کیست های خوش خیم یا بد خیم سینه ها باشد . اگر خارش و درد سینه های شما در اثر عواملی همچون استفاده نامناسب از لباس های زیر نامناسب و کرم های نامناسب باشد میتوانید با رعایت موارد بهداشتی این مشکل را برطرف نمایید و در غیر این صورت با مراجعه به پزشک مشکل خود را برطرف کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *