خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند
داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند
داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند

داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند

داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوندReviewed by زناشویی برتر on May 26Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع دارو هایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند می پردازیم , علل بیشتر بیماری های جنسی و اکثر مشکلات جنسی مردانه مانند سرد مزاجی در مردان و … را میتوان به کاهش ترشح تستوسترون نسبت داد و از سوی دیگر کاهش سطح تستوسترون نیز از اختلالات جنسی رایج در میان مردان محسوب میشود که ممکن است در هر فردی و در هر سنی رخ بدهد از این رو افراد زیادی به دنبال راه هایی برای رفع این مشکل هستند که در ادامه به بررسی یکی از عوامل کاهش دهنده سطح تستوسترون با نام دارو ها می پردازیم .

داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند

میزان هورمون تستوسترون در یک مرد بالغ به طور متوسط به طور طبیعی بین ۳۰۰ الی ۸۰۰ نانو گرم در دسی لیتر است و این میزان مقدار معینی برای سنجش میزان تستوسترون افراد به شمار میرود به این معنی که اگر میزان تستوسترون فردی از این مقدار کمتر باشد یعنی این فرد با اختلال کاهش تستوسترون مواجه است . البته برای اندازه گیری میزان تستوسترون باید افزاش سن نیز به عنوان یکی از فاکتور های کاهش دهنده سطح تستوسترون در نظر گرفته شود زیرا به طور طبیعی با افزایش سن میزان تستوسترون نیز کاه می یابد .

علائم کاهش تستوسترون

اما سوال اصلی اینجاست که چه دارو هایی سبب کاهش تستوسترون میشوند ؟ برای جواب دادن به این سوال در ادامه به معرفی داروهایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند می پردازیم , بر اساس تحقیقات انجام گرفته ثابت شده است که دارو های ضد دردی همچون هیدروکودون ( hydrocodone ) و اوکسی کودون ( oxicodone ) میتوانند سطح تستوسترون را تا حد زیادی در بدن کاهش دهند . افراد زیادی برای رفع درد های خود از مسکن ها استفاده میکنند که در این میان  ۷۴ درصد از افرادی که بطور دائمی از این دارو ها استفاده میکنند دچار کاهش تستوسترون میشوند و ۳۶ درصد دیگر که به طور موقت از این دارو ها استفاده میکنند دچار کمبود هورمون میشوند .

از دیگر داروهایی که سبب کاهش تستوسترون میشوند میتوان به این موارد اشاره کرد : استاتین ها ( statins )که به منظور کاهش کلسترول مصرف میشوند , دارو های مخدر مانند کوکایین و متامفتامین , دارو های ضد افسردگی و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع دارو های جنسی میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *