خانه / زناشویی / خونریزی در هنگام رابطه جنسی
خونریزی در هنگام رابطه جنسی
خونریزی در هنگام رابطه جنسی

خونریزی در هنگام رابطه جنسی

خونریزی در هنگام رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on Jun 5Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع خونریزی در هنگام رابطه جنسی می پردازیم , خونریزی در هنگام نزدیکی را میتوان یکی از اختلالات جنسی در میان زنان به شمار آورد که ممکن در اثر عوامل مختلفی مانند بیماری های جنسی و … بوجود بیاید و این نوع اختلال باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد تا بر اثر نادیده گرفتن این مشکل هیچ آسیب و صدمه ای به روابط جنسی زناشویی زوجین وارد نشود .

خونریزی در هنگام رابطه جنسی

خونریزی در هنگام رابطه جنسی و یا خونریزی پس از رابطه جنسی میتواند نشانگر این باشد که فرد دچار اختلالی جنسی است که برای درمان آن باید اقدامات لازمه را انجام دهد تا این مشکل برطرف شود , برطرف نشدن مشکل خونریزی حین مقاربت میتواند سبب بروز مشکلات و مبتلا شدن به بیماری های مختلفی شود که این مشکلات میتوانند سبب بروز تاثیرات منفی در زندگی زناشویی افراد در همه ابعاد شوند که در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون علل خونریزی در هنگام مقاربت و … می پردازیم .

علل خونریزی در هنگام نزدیکی

اصولا خونریزی هنگام رابطه جنسی در اثر بیماری های زمینه ای دیگر بوجود می آید که از این بیماری های زمینه ای میتوان به مشکلاتی همچون دیس پلازی گردن رحم  عفونت با کلامیدیا , سوزاک , واژینیت سرویسیت , آندومتریوز , پولیپ دهانه رحم , عفونت های قارچی واژن , تریکومونا و پولیپ رحم اشاره کرد . که در این میان احتمال مبتلا بودن به دیس پلازی گردن رحم در افرادی که قبل از سن ۱۶ یا ۱۸ سالگی رابطه جنسی داشته اند و افرادی که به مشکلاتی همچون زگیل تناسلی و … مبتلا بوده اند بیشتر است . کلامیدیا و سوزاک نیز جزو بیماری های جنسی رایج محسوب میشوند که اگر این بیماری ها درمان نشوند میتوانند موجب بروز خونریزی در هنگام نزدیکی و در نتیجه نازایی افراد شوند .

علاوه بر عللی که برای خونریزی در رابطه جنسی اشاره شد علل دیگری همچون تمایل به داشتن رابطه جنسی خشن و استفاده از راه های نامناسب همچون رفتار های پر خطر جنسی مانند رابطه جنسی معقدی و صدمه وارد شدن به اندام ها ناحیه تناسلی میتواند سبب بروز این مشکل شوند که در این موارد میتوان با عدم انجام این رفتار ها از تکرار این مشکل جلوگیری کرد اما در مواردی که خونریزی در رابطه جنسی بر اثر بیماری های زمینه ای بوجود می آید باید به پزشک مراجعه شود تا اقدامات لازم برای درمان خونریزی در رابطه جنسی انجام شود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *