خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / خرید قرص های ضد بارداری
خرید قرص های ضد بارداری
خرید قرص های ضد بارداری

خرید قرص های ضد بارداری

خرید قرص های ضد بارداریReviewed by زناشویی برتر on Jun 25Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع خرید قرص ضد بارداری می پردازیم , قرص های ضد بارداری یکی از بهترین و موثر ترین و در عین حال رایج ترین راه های پیشگیری از بارداری محسوب میبشوند و در مقایسه با روش هایی همچون کاندوم زنانه و استفاده از آی یو دی دارای مزیت های زیادی هستند از جمله اینکه این قرص ها نیاز به مراقبت ندارند و با مصرف یکباره و روزانه آنها میتوان از بارداری ناخواسته پیشگیری کرد همچنین استفاده از این قرص ها در مقایسه با روش هایی همچون توبکتومی دارای مزیت های عمده دیگری نیز هست از جمله اینکه توبکتومی یکی از روش های دائمی محسوب میشود و امکان بارداری مجدد در آن بسیار کم است .

خرید قرص های ضد بارداری

امروزه قرص های ضد بارداری یکی از محبوب ترین راه های پیشگیری از بارداری به شمار می آیند که در مقایسه با روش های دیگر مزیت هی زیادی دارند و افراد برای خرید قرص های ضد بارداری با نام ها و دارو های جنسی مختلفی روبرو هستند و ممکن است در انتخاب محصول مناسب و متناسب با شرایط خود دچار اشتباه و تردید شوند از این رو در این مقاله به بررسی موضوع خرید انواع قرص ضد بارداری می پردازیم تا افراد در مصرف قرص ضد بارداری دچار اشتباه نشوند و بهترین قرص ها متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند . قرص ضد بارداری در سه نوع مختلف موجود هستند :

 • قرص های ترکیبی ( ترکیبی از استروژن و پروژسترون ) که این روش یکی از مطمئن ترین روش های پیشگیری است .
 • قرص شیر دهی که این قرص ها فقط در دوران شیردهی به نوزاد به طور منظم و دقیق مصرف میشوند .
 • قرص ضد بارداری اورژانسی که در موارد اورژانسی مصرف میشوند و برای مصرف این قرص ها هیچگونه برنامه ریزی قبلی وجود ندارد .

قرص ضد بارداری چگونه از بارداری جلوگیری میکنند ؟

این قرص ها با تاثیر گذاری بر فعالیت هورمون ها و تخمدان ها از تخمک گذاری جلوگیری میکنند و مانع آزاد سازی تخمک برای لقاح با اسپرم میشوند , همچنین پروژسترون موجود در این قرص ها با تاثیر بر نوع ترشحات دهانه رحم مانع رسیدن اسپرم به جایگاه لقاح میرسند و حتی اگر لقاح صورت گیرد با نازک کردن دیواره رحم مانع جایگزینی تخمک لقاح یافته میشوند پس این قرص ها با عملکرد چندگانه را میتوان یکی از موثر ترین روش ها در پیشگیری از بارداری دانست .

میزان تاثیر قرص های ضد بارداری

میزان تاثیر قرص های ضد بارداری به حدی زیاد است که از هر ۱۰۰۰ خانمی که در یک سال از این قرص ها استفاده میکنند فقط یک تا سه نفر دچار حاملگی میشوند پس درصد موفقیت این قرص ها در پیشگیری از بارداری حدود ۹۹ درصد است . فراموش نکنید که برای اینکه این میزان جوابدهی را مشاهده کنید باید این قرص ها را به روش درست استفاده کنید و در روز های ابتدایی مصرف قرص ها از روشی دیگر همچون کاندوم استفاده کنید و قرص ها را طبق دستور مصرف کنید . مرتکب شدن اشتباهات در مصرف این قرص ها میتواند موجب بروز حاملگی و یا کاهش تاثیر این قرص ها در پیشگیری از بارداری شود . اگر در هنگام استفاده از این قرص ها تصمیم به رابطه جنسی برای بارداری داشتید یک ماه قبل از قطع این قرص ها اسید فولیک مصرف کنید و مشاوره ها و معاینات لازم برای بارداری را انجام دهید . در هنگام تصمیم گیری برای بارداری لازم نیست قرص ها را تا اتمام بسته مصرف کنید بلکه میتوانید مصرف آنرا هر موقع قطع کنید زیرا ممکن است تخمک گذاری و قاعدگی منظم تا چندین ماه بروز نکند .

نکاتی برای مصرف و خرید قرص های پیشگیری از بارداری

 • از مصرف سر خود این قرص ها پرهیز کنید و فقط با توصیه و تجویز پزشک این دارو ها را مصرف کنید .
 • بعد از ۳ الی ۴ ماه پس از مصرف این قرص ها آزمایش چربی و قند خون بدهید .
 • از آنجایی که پروژسترون سبب احتباس آب در بدن میشود پس ممکن است مصرف برخی از قرص ها با تشدید سر درد همراه است .
 • برخی از قرص ها ممکن است برای درمان جوش و آکنه و عادت ماهانه نا منظم نیز تجویز شوند و برخی دیگر نیز ممکن است به علت وجود استروژن زیاد باعث بزرگ شدن سینه ها شود .
 • بهتر است قرص های ضد بارداری را بیش از ۴ سال مصرف نکنید و هر ۳ الی ۶ ماه در یک دوره مشخص مصرف آنها را قطع کنید .
 • قرص های اورژانسی فقط باید در مواقع اورژانسی مصرف شوند .
 • قرص شیر دهی فقط باید در دوران شیر دهی به نوزاد مصرف شود .
 • قرص های ضد بارداری باید در افراد بالای ۴۰ سال با احتیاط مصرف شود .

ممکن است پاسخدهی بدن افراد به قرص ها مختلف باشد از این رو نمیتوان قرص های مشخصی برای دسته ای از افراد تجویز و یا تصویه کرد از این رو در ادامه به معرفی قرص های ضد بارداری رایج و بیشتر مورد استفاده خانم ها می پردازیم :

برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با عوارض قرص های ضد بارداری و فواید قرص های ضد بارداری میتوانید به مطالب مربوطه مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *