خانه / زناشویی / خروج غیر ارادی منی
خروج غیر ارادی منی
خروج غیر ارادی منی

خروج غیر ارادی منی

خروج غیر ارادی منیReviewed by زناشویی برتر on Apr 29Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی مبحث خروج غیر ارادی منی و علل آن می پردازیم , شاید برای هر کسی اتفاق افتاده باشد که در او دفع منی به صورت غیر ارادی صورت گرفته باشد و فرد بدون اینکه اختیاری در انجام این کار داشته باشد این عمل در وی رخ میدهد و در بیشتر موارد باعث نارضایتی افراد از این کار میشود زیرا ممکن است در هر مکانی انزال غیر ارادی منی صورت گیرد و آنها را مجبور کند که مکان هایی را ترک کنند و همین امر موجب نارضایتی افراد شده است . البته ممکن است انزال خود بخودی در برخی از افراد با دفع ادرار همراه باشد یعنی هنگام دفع ادرار این عمل صورت گیرد که این هم یکی از اختلالات جنسی در حوزه دفع منی می باشد .

خروج غیر ارادی منی

در تعریف کلی به خروج غیر ارادی منی سیلان منی گفته میشود که عبارت است از خروج خود بخودی و غیر ارادی منی بدون اینکه تحریک زیاد یا رابطه زناشویی و دخول صورت گرفته باشد . رخ دادن این حالت کاملا از دسترس فرد خارج بوده و در افراد مختلف نیز ممکن است تعداد وقوع آن متفاوت باشد و در هر فردی روزانه تعداد انزال های خود به خودی متفاوت باشد . حالت سیلان منی همواره یکی از مشکلاتی است که در افراد سبب ایجاد استرس میشود و مانع آرامش روحی آنها میشود . سیلان منی بیشتر در جوانان و نوجوانان بعد از سن بلوغ رخ میدهد و از علل اصلی خروج غیر ارادی منی میتوان به تغییر سطح هورمون ها و افزایش مایع منی اشاره کرد که در حالت سیلان منی فرد با داشتن کمترین نعوظ و کمترین تحریک به انزال میرسد .

علل سیلان منی

سیلان منی یا همان خروج غیر ارادی منی میتواند در اثر عوامل مختلفی باشد و در هر فردی ممکن است علت خاصی یا دسته ای از عوامل دست به دست هم داده باشند تا فرد به این حالت برسد که در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم .

  • عوامل روانی موثر در سیلان منی

ممکن است ذهن فرد چنان درگیر مسائل و تخیلات جنسی باشد که این تخیلات او را تا مرز مرحله برانگیختگی بکشاند و او به دلیل برانگیختگی زیاد بدون اینکه به ارگاسم برسد به انزال منی برسد .

  • عوامل محیطی موثر در سیلان منی

فرد ممکن است با درگیر کردن ذهن خود با وسایل محیطی مانند کتاب ها و رسانه ها و … یاعث شود که تحریک او تا حد برانگیختگی جنسی پیش برود و بدون اینکه به اوج لذت جنسی برسد انزال غیر ارادی منی در او صورت بگیرد . البته باید توجه داشت که عوامل روانی عوامل ناخوداگاهی هستند که به سراغ فرد می آیند و عوامل محیطی با اختیار فرد انجام میشوند .

  • مرکز نخاعی

انزال دارای یک مرکز در نخاع است که سبب میشود تا منی خروج پیدا کند اگر شخصی در طول روز رابطه جنسی زیاد و استمنا زیادی داشته باشد ممکن است کیسه های منی بدون اختیار او خالی شوند .

  • خستگی و ارتباط آن با سیلان منی

ممکن است در اثر خستگی زیاد فرد به حالت خوابیدن تمایل زیادی داشته باشد که در صورت خوابیدن او مهار از روی قشر مخ برداشته میشود و فرد بدون اینکه رویایی در ذهن خود داشته باشد در خواب دچار انزال میشود , که این حالت با حالتی که فرد قبل از خواب خیال پردازی کند بسیار متفاوت است .

  • بیماری های التهابی موثر در سیلان منی

عامل دیگری که در انزال غیر ارادی تاثیر دارد بیماری های التهابی مانند التهاب پروستات و کیسه های منی و اپیدیدیم و اطراف ناحیه تناسلی است که این بیماری ها سبب میشوند تا به عصب های موجود در نخاع که در انزال موثرند اسیب برسد و انزال های غیر ارادی صورت بگیرد .

  • مصرف دارو و تاثیر در سیلان منی

از جمله عوامل موثر در انزال های غیر ارادی میتوان به مصرف برخی از دارو ها اشاره کرد که دارو هایی که در بیماری های روانی تجویز میشوند بیشترین عامل بروز چنین مشکلاتی هستند . البته در صورت مصرف دارو و بروز مشکل سیلان منی مصرف دارو را با مشورت با پزشک خود تغییر دهید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *