خانه / زناشویی / خارش پس از رابطه جنسی
خارش پس از رابطه جنسی
خارش پس از رابطه جنسی

خارش پس از رابطه جنسی

خارش پس از رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on May 24Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع خارش پس از رابطه جنسی می پردازیم , رابطه جنسی موفق رابطه ای است که با رسیدن هر دو فرد موجود در رابطه به اوج لذت جنسی پایان پذیرد و هیچگونه مشکلی بعد از رابطه جنسی بوجود نیاید از این رو مشکلاتی مانند خارش واژن بعد از رابطه جنسی و حتی سوزش واژن میتواند دلیلی بر وجود بیماری های جنسی و سایر اختلالات جنسی باشد از این رو در ادامه به بررسی موضوعات علل خارش بعد از رابطه جنسی و … می پردازیم .

خارش پس از رابطه جنسی

هنانطور که گفته شد بروز علائمی همچون خارش پس از رابطه جنسی و همچنین درد و خارش سینه ها میتواند دلیلی بر وجود مشکلات متعددی باشد که فرد از آنها بی خبر است از این رو اگر عوارض مانند خارش و سوزش واژن را بعد از رابطه جنسی مشاهده کردید به دنبال دلیل و علت آن بروید که در ادامه این مقاله به بررسی علل بروز خارش واژن بعد از رابطه جنسی می پردازیم .

  • عفونت قارچی

خارش و سوزش واژن بعد از رابطه جنسی میتواند دو نشانه از وجود عفونت قارچی باشد که به آن کاندیدیاز میگویند که از دیگر علائم عفونت قارچی میتوان به ترشحات سفید کشک مانند و تورم لب های واژن اشاره کرد . عفونت های قارچی ممکن است هم در دختران و هم در زنان بروز کند و ارتباط چندانی با رابطه جنسی ندارد که بگوییم فقط از راه رابطه جنسی بوجود می آید . در مردان نیز وجود یک انگل تک سلولی در پروستات میتواند سبب ترشح عفونت ها و مواد سبز و زرد رنگ از آلت شود که در هر دو صورت و با مشاهده عفونت قاچی باید به پزشک مراجعه شود .

  • واژینیت

واژینیت یا التهاب واژن نیز یکی دیگر از عوامل بوجود آورنده خارش پس از رابطه جنسی هستند زیرا واژینیت سبب رشد باکتری های مضر و از کار افتادن عملکرد باکتری های مفید میشود که در رابطه با موضوع واژینیت میتوانید به مطلب واژینیت چیست ؟ مراجعه کنید .

  • سوزش واژن

سوزش واژن به خودی خود میتواند سبب خارش نیز شود که در اینجا به برخی از موارد ایجاد کننده سوزش واژن می پردازیم که از این دسته میتوان به کرم های و مواد اسپرم کش یا دارو های جلوگیری کننده از بارداری اشاره کرد . همچنین یائسگی و کاهش سطح استروژن و هورمون های جنسی و همچنین اختلالات هورمونی نیز میتواند سبب بروز خارش و سوزش واژن شود . بیشتر زنانی که برای جلوگیری از خشکی واژن از مواد مختلف استفاده میکنند دچار سوزش و خارش واژن میشوند .

  • واکنش های حساسیتی

این علت در مقایسه با عفونت از درصد کمتری برخوردار است اما باید گفت که برخی از واکنش های بدن به مواد مختلف نیز میتواند سبب بروز خارش و سوزش واژن بعد از رابطه جنسی باشد , برخی از زنان ممکن است حتی به منی شوهر خود واکنش نشان دهند و در صورت تماس بدن آنها با منی به سوزش و خارش واژن دچار شوند که در اینصورت اگر استفاده از کاندوم با عوارض قبلی همراه نبود میتواند بهترین گزینه باشد . البته باید توجه داشت که خود کاندوم نیز میتواند سبب بروز خارش و سوزش واژن شود پس در استفاده از مواد مختلف دقت لازم را داشته باشید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *