خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی
حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی
حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی

حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی

حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگیReviewed by زناشویی برتر on Jun 5Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع حفظ رابطه جنسی زناشویی در دوران یائسگی می پردازیم , رابطه جنسی یکی از روابط و شاید مهمترین رابطه ی ارتباطی بین زوجین محسوب میشود که با انجام این رابطه همیشه حس تازگی و شادابی به زندگی مشترک زوجین بخشیده میشود . این رابطه ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند بیماری های جنسی و مشکلات جنسی کم رنگ شود که این کم رنگی مسلما سبب بروز تاثیرات منفی در سایر روابط زوجین میشود .

حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی

در رابطه با موضوع حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی باید گفت که در مطالبی با عناوین یائسگی زنان و یائسگی در مردان به اندازه کافی در رابطه با این موضوع یعنی تاثیر یائسگی در روابط جنسی و … مطالبی ارائه شد و در طی این مطالب به بروز مشکلات یائسگی و … اشاره شد و نیازی به تکرار آنها نیست , از این رو به سراغ بحث اصلی میرویم . با نزدیک شدن به سن یائسگی و شروع این دوران تغییرات و اختلالات هورمونی در بدن مشاهده میشود که این تغییرات در مردان میتواند سبب بروز مواردی مانند سرد مزاجی در مردان و در زنان سبب خشکی واژن و گر گرفتگی و … شود و از آنجایی که تغییرات هورمونی بیشتر در تنظیم نظم بدن زنان مانند تنظیم چرخه قاعدگی تاثیر دارند پس زنان و روابط جنسی آنها بیشتر دسخوش این تغییرات میشوند و با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد که این تغییرات حتی میتواند سبب بروز سرد مزاجی در زنان شود که در ادامه این مقاله برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی به بررسی راه های حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی و راه های افزایش لذت جنسی در دوران یائسگی و … می پردازیم .

راه های حفظ رابطه جنسی در یائسگی

  • خیال پردازی های جنسی در تمایل به رابطه جنسی بیشتر در یائسگی موثر است

بر اساس تحقیقات روانشناسی ثابت شده که فکر و ذهن شما بسیار قدرتمند است و فکر کردن به موارد مثبت میتواند تاثیر بسیار خوبی در بهبود تمامی وضعیت ها داشته باشد پس اگر شما به نوع خاصی از رابطه جنسی در زندگی زناشویی خود علاقه دارید به آن فکر کنید تا این فکر موجب برانگیختگی جنسی شما شود , در صورت تمایل افکار خود را با شوهرتان در میان بگذارید تا در طول رابطه جنسی این افکار را به طور واقعی تجربه کنید و تحریک بیشتری را تا رسیدن به اوج لذت جنسی تجربه کنید .

  • استفاده از روغن برای دخول از راه های موثر در بهبود رابطه جنسی در یائسگی

از آنجایی که با شروع یائسگی میزان استروژن در بدن زن کاهش می یابد پس ممکن است کاهش میزان استروژن سبب شود تا ترشحات لازم در واژن ایجاد نشود و دخول به سختی صورت گیرد و به اصطلاحی زن به خشکی واژن مبتلا شود که استفاده از روغن و ژل های لوبریکانت میتواند در این جهت بسیار موثر باشند .

  • خواندن داستان های عاشقانه از راه های افزایش میل جنسی در یائسگی

خواندن داستان های عاشقانه علاوه بر تقویت خیال پردازی در شما باعث بوجود آمدن احساس بیشتری رد شما میشود و هنگامی که شما در مسیر این احساس قرار میگیرید سعی میکنید تا با همسرتان روابط احساسی و رفتار هایی مانند معاشقه بیشتری داشته باشید .

  • انجام ورزش کگل از راه های بهبود رابطه جنسی در دوران یائسگی

با استفاده از ورزش های کگل میتوانید ماهیچه های کف لگن حود را تقویت کنید و درد در زمان رابطه جنسی را کاهش دهید و همچنین با انجام این ورزش ها از تحلیل رفتن عضلات درگیر در انزال و … جلوگیری کنید . تحقیقات ثابت کرده است که انجام ورزش های کیگل از راه های موثر در افزایش کیفیت ارگاسم و رسیدن به اوج لذت جنسی است .

  • رژیم غذایی و مصرف مواد غذایی موثر در افزایش میل جنسی در دوران یائسگی

مواد غذایی که شما مصرف میکنید میتوانند تاثیرات مستقیمی بر عواملی همچون میزان استرس , اضطراب  و … شما دارد پس با استفاده از مواد غذایی مناسب به بهبود رابطه جنسی در دوران یائسگی خود توجه کنید که در رابطه با مواد غذایی مفید میتوانید به مطالب غذا های مفید برای افزایش قوای جنسی مردان و غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری مراجعه کنید .

  • گنجاندن احساسات بیشتر در رابطه از روش های موثر برای حفظ رابطه جنسی در دوران یائسگی

رابطه جنسی خود را فقط محدود به انجام رفتار های فیزیکی و انجام حرکات مختلف نکنید بلکه با صحبت کردن و ابراز احساسات در  طول رابطه جنسی میتوانید باعث کاهش میزان استرس طرف مقابل شوید و رابطه موفق تری را تجربه کنید .

  • از بین بردن فشار های روحی از راه های موثر در حفظ رابطه در دوران یائسگی

اگر شما در مورد رابطه جنسی و مسائلی مانند رسیدن به اوج میل جنسی و انجام مسائل مهم در رابطه جنسی استرس دارید شک نکنید که این استرس تا پایان رابطه با شما همراه خواهد بود و مانع از لذت بردن کافی شما و همسرتان میشود , پس استرس و اضطراب را کنار بگذارید و با آرامش خاطر کامل به برقراری رابطه جنسی بپردازید .

  • تحریک نقاط حساس بدن از راه های بهبود رابطه جنسی در یائسگی

زنان با استفاده از تحریک نقاط حساس بدن مردان و مردان با استفاده تحریک نقاط حساس بدن زنان میتوانند لذت بیشتری را در طول رابطه تجربه کنند , تحریک نقاطی مانند تحریک نقطه جی حتی در دوران یائسگی میتواند برانگیختگی جنسی زیادی را باعث شود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *