خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر
حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر
حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر

حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر

حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهترReviewed by زناشویی برتر on Jun 10Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع انجام حرکات ورزشی برای بهتر شدن رابطه جنسی می پردازیم , انجام تمرینات ورزشی به خودی خود باعث تقویت عضلات و در نتیجه افزایش کیفیت ارگاسم میشود اما انجام تمرینات ورزشی مانند تمرینات کیگل برای تقویت اندام هایی که مستقیما در انزال و رابطه جنسی نقش دارند میتواند تا حد زیادی رابطه جنسی لذت بخش را به زوجین هدیه دهد . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون حرکات ورزشی برای افزایش کیفیت رابطه جنسی و … می پردازیم .

حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر

رابطه جنسی به خودی خود یک نوع ورزش جسمی و روحی محسوب میشود اما این مسئله نباید موجب غافل شدن افراد از انجام حرکات ورزشی شود زیرا انجام حرکاتی که در ادامه این مطلب ذکر میشوند سبب تقویت عضلات کف لگن و تقویت عضلات درگیر در رابطه جنسی مانند عضلات خم کننده مفصل ران , عضلات شکمی , عضلات باسن و شکم و … میشوند و موجب افزایش هوشیاری و بهتر شدن عملکرد بخش های مختلف بدن در طول رابطه جنسی زناشویی و حتی کار های روزمره میشوند . حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر که در این مقاله معرفی میشوند بدون نیاز به هیچگونه وسیله ای میتوان آنها را انجام داد و از سوی دیگر نیازمند وقت زیادی نیستند و در طول روز به راحتی میتوان آنها را انجام داد .

 • کشش گربه و گاو از جمله حرکات موثر در تقویت عضلات برای رابطه جنسی بهتر
 1. روی چهار دست و پا قرار گیرید و با نگه داشتن ستون فقرات در حالت طبیعی شانه ها را بالاتر از کمر و باسن را در امتداد زانو ها قرار دهید .
 2.  کمر خود را به آرامی به سمت پایین خم کنید و سر و سینه خود را بالا بیاورید ( حرکت گاو )
 3. کمر خود را به آرامی به سمت سقف خم کنید و چانه خود را به سینه نزدیک کنید ( حرکت گربه )

 

حرکت گاو و گربه
حرکت گاو و گربه

این دو حرکت را به صورت پشت سر هم و ترکیبی تکرار کنید و به تعداد دو یا سه ست و در هر ست ۱۰ الی ۱۵ بار انجام دهید تا عضلات مرکزی شما تقویت شوند زیرا اندام هدف این حرکات عضلات مرکزی هستند .

 • اسکوات انبری از جمله حرکات موثر در تقویت عضلات درگیر در رابطه جنسی
 1. پا ها را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید و در حالیکه دست هایتان را در روی پهلو قرار داده اید ( دست به کمر باشید ) نوک انگشتان پا را به سمت بیرون قرار دهید .
 2. در حالیکه که بالا تنه را صاف نگه داشته اید زانو هایتان را خم کنید و حرکت اسکوات را انجام دهید , حدالامکان سعی کنید که ران ها با زمین موازی شوند ولی از اعمال فشار بر عضلات خود خودداری کنید سپس تا جایی که میتوانید زانو ها را خم کنید و کمی مکث کنید و بعد با فشار بر پاشنه ها بلند شوید .
اسکوات انبری
اسکوات انبری

این حرکت را دو یا سه ست و در هر ست ۱۰ الی ۱۵ بار تکرار کنید تا اندام هایی همچون ماهیچه های سرینی و ماهیچه های چهار سر ران و عضلات داخلی ران تقویت شوند .

 • بلند کردن باسن از حرکات موثر در تقویت عضلات برای رابطه جنسی بهتر
 1. به پشت بخوابید و پا ها را به اندازه عرض باسن باز کنید , زانو ها را خم کنید و کف پا ها را بر روی زمین قرار دهید همچنین کف دست ها را در امتداد بدن قرار دهید در حالیکه کف دست ها بر روی زمین باشد .
بلند کردن باسن
بلند کردن باسن

۲. با فشار بر روی پاشنه ها باسن خود را از زمین جدا کنید در حالیکه شانه ها و دست هایتان را در روی زمین قرار داده اید و به سمت زمین می فشارید . بعد از بالا آوردن باسن کمی مکث کنید و سپس بدن را کم کم روی زمین قرار دهید .

بلند کردن باسن برای تقویت عضلات
بلند کردن باسن برای تقویت عضلات

این حرکت را به تعداد دو یا سه ست و در هر ست برای ۱۰ الی ۱۵ بار انجام دهید تا ماهیچه های سرینی , عضلات مرکزی و عضلات همسترینگ تقویت شوند .

 • رانش نشسته از جمله حرکات موثر در تقویت عضلات برای داشتن رابطه جنسی بهتر
 1. پا ها را به اندازه باسن از یکدیگر جدا کنید و روی زانو ها بنشینید در حالیکه باسنتان روی پاهایتان قرار بگیرد , بدن خود را صاف نگه دارید و دست های خود را در امتداد شانه ها از روبرو دراز کنید .
رانش نشسته
رانش نشسته

۲. روی زانو های خود بایستید در حالیکه وزن خود را روی آنها انداخته اید و در حالیکه ستون فقرات را صاف نگه داشته اید زانو , باسن و شانه ها را در امتداد هم قرار دهید و دست ها را در همان حالت نگه دارید .

رانش نشسته
رانش نشسته

۳. با نگه داشتن صاف بالا تنه , بالا تنه را به سمت عقب خم کنید و سعی کنید بدنتان ( از سر تا ران ها ) را در یک امتداد قرار دهید , سپس به حالت قبلی بازگردید و بدن را صاف نگه دارید .

رانش نشسته
رانش نشسته

این حرکت را برای دو یا سه ست و در هر ست برای ۱۰ الی ۱۵ بار انجام دهید تا با انجام این حرکات موجب تقویت عضلات مرکزی , ماهیچه های سرینی , ماهیچه های چهار سر ران و عضلات مفصل ران شوید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *