خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / توصیه های مهم برای دوران قاعدگی
توصیه های دوران قاعدگی

توصیه های مهم برای دوران قاعدگی

توصیه های مهم برای دوران قاعدگیReviewed by زناشویی برتر on May 4Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع توصیه های مهم در دوران قاعدگی می پردازیم , همانطور که در مباحث قبلی اشاره شد قاعدگی یا پریود یکی از اتفاقاتی است که هر زنی در طول زندگی خود دیر یا زود تجربه میکند و در چرخه باروری و سلامت جنسی زنان نقش مهمی را ایفا میکند و باید به این دوره توجه لازم را کرد تا دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات جنسی و سایر موارد ناشی از این مشکلات دچار نشد .

توصیه های مهم برای دوران قاعدگی

قبل از اینکه قاعدگی شروع شود در زنان علائمی بوجود می آید که ممکن است سبب ناراحتی های روحی و جسمی شود که اکثر زنان این ناراحتی ها ناشی از بیماری های دیگر تلقی میکنند و این را به خود تلقین میکنند که دچار بیماری هستند اما در اصل این نشانه ها علائم پیش قاعدگی هستند که ممکن است در هر زنی ظاهر شوند و بروز این نشانه ها به آناتومی بدن بستگی دارد . از آنجایی که زنان در قاعدگی و هنگام بروز علائم پیش قاعدگی کمی زودرنج و تندخو میشوند و فشار های عصبی زیادی را تحمل میکنند از این رو زنی که احساس میکند در این دوران دچار فشار های روحی و عصبی شدیدی است میتواند قبل از اینکه با مشکلی در زندگی زناشویی خود مواجه شود این مشکل را با همسر و خانواده خود در میان بگذارد و یا در صورت تشدید این علائم به پزشک و یا روان پزشک متخصص مراجعه کند تا شرایط بهبودی او مهیا شود .

بروز چنین علائمی در ابتدای شروع قاعدگی و حتی دوران پیش قاعدگی کاملا طبیعی است اما ممکن است این فشار ها ناشی از عادت ماهانه نا منظم و سایر اختلالات جنسی باشد که تشخیص این نوع مشکلات بر عهده خود فرد و پزشک می باشد . در ادامه به بررسی موضوع توصیه های مهم در دوران قاعدگی می پردازیم که سبب ناراحتی های بی مورد خانم ها در این زمینه میشوند .

  • علائم دوران قاعدگی و پیش قاعدگی نشانه افسردگی روحی نیست

ممکن است برخی زنان در صورت مشاهده علائمی همچون کم حوصلگی و تند مزاجی و نداشتن تمایل به نجام کارهای مختلف فکر کنند که دچار افسردگی شده اند اما افسردگی و نشانه های ناشی از قاعدگی دو حالت کاملا مجزا هستند که نشانه های قاعدگی موقت هستند .

  • نشانه های قاعدگی میتواند یک بیماری جنسی باشد

در برخی از موارد ممکن است نشانه هایی که فرد آنها را ناشی از پیش قاعدگی میداند ناشی از بیماری های جنسی باشد که هیچگونه ارتباطی با قاعدگی نداشته باشند به این منظور اگر بعد از پایان دوران قاعدگی همچنان این نشانه ها ادامه داشت به پزشک مراجعه کنید .

  • نشانه های قاعدگی و پیش قاعدگی میتواند سبب تشدید سایر بیماری ها شود

نشانه های قاعدگی و پیش قاعدگی میتوانند در مواردی سبب تشدید برخی از بیماری هاش شوند برای مثال در زنانی که مبتلا به آسم و میگرن و افسردگی و سایر اختلالات جنسی هستند باید در مورد کنترل این علائم توجه بیشتری را داشته باشند .

  • در افرادی که قاعدگی رخ نمیدهد ممکن است نشانه های قاعدگی و پیش قاعدگی مشاهده شود

در برخی از موارد ممکن است در خانم هایی که در دوران باروری هستند بدون اینکه قاعدگی در آنها اتفاق بیفتد نشانه های پیش قاعدگی و قاعدگی را تجربه کنند , این حالت بیشتر در خانم هایی که عادت ماهانه نا منظم دارند مشاهده میشود .

  • نشانه های پیش قاعدگی با افزایش سن بیشتر پدیدار میشوند

طبق تحقیقات صورت گرفته با افزایش سن نشانه های پیش قاعدگی و قاعدگی بیشتر نمایان میشوند البته این نشانه ها با نزدیک شدن به یائسگی کمرنگ تر میشوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *