خانه / زناشویی / توصیه های بهداشتی برای زنان
توصیه های بهداشتی برای زنان
توصیه های بهداشتی برای زنان

توصیه های بهداشتی برای زنان

توصیه های بهداشتی برای زنانReviewed by bestmarital on Aug 19Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع توصیه های بهداشتی قبل از رابطه جنسی برای زنان می پردازیم , یکی از اصول و مسائلی که مردان و زنان باید برای حفظ سلامت خود انجام دهند توجه به مسائل مهم در رابطه جنسی است و مراقبت های لازم برای جلوگیری از بروز عفونت و سایر مشکلات نیز در این دسته قرار میگیرند پس زوجین باید به مراقبت های بهداشتی برای رابطه جنسی توجه لازم را داشته باشند .

توصیه های بهداشتی برای زنان

امروزه مشکلات جنسی و بیماری های مربوط به اندام تناسلی مردان و زنان بیشترین بخش اختلالات جنسی را تشکیل میدهند حتی مشکلات جسمی از اختلالات روحی نیز پیشه گرفته اند و این باعث شده است تا با ارائه اطلاعات بیشتر در رابطه با روابط زناشویی و آموزش زناشویی زوجین را در رابطه با این مسئله آگاه تر کرد تا بدین طریق به پیشگیری و درمان مشکلات و بیماری های جنسی مختلف پرداخت از این رو در این مقاله به ارائه توصیه های بهداشتی برای زنان در رابطه با رابطه جنسی می پردازیم . در ادامه به برخی از نکات بهداشتی برای رابطه جنسی می پردازیم .

  • ادرار بعد از ارضا شدن

در گذشته به افراد توصیه میشد که باید حتما قبل از رابطه جنسی دفع ادرار داشته باشند تا مثانه آنها خالی باشد اما امروزه پزشکان بر این باورند که بعد از رابطه جنسی باید دفع ادرار صورت بگیرد زیرا در هنگام رابطه جنسی میکروب ها و باکتری ها به دستگاه تناسلی وارد میشوند و دفع ادرار بعد از نزدیکی موجب خارج شدن آنها از دستگاه تناسلی و مجاری ادراری میشود پس بلافاصله بعد از رابطه جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضا شدن به دفع ادرار بپردازید .

  • پیشگیری از عفونت دستگاه تناسلی

توجه داشته باشید که استفاده از دیافراگم بر خلاف باور عمومی باعث افزایش خطر ابتلا به عفونت میشود زیرا دیافراگم به عنوان یکی از انواع وسایل برای پیشگیری از بارداری مانع تخلیه کامل مثانه میشود . همچنین استفاده از کاندوم زنانه و کاندوم مردانه همراه با ژل لوبریکانت باعث میشود تا احتمال ابتلا به عفونت های مختلف افزایش پیدا کند پس در صورتیکه بجای انواع قرص های ضد بارداری از وسایلی همچون کاندوم استفاده کردید از نوع ساده و بودن مواد روان کننده آن استفاده کنید .

  • استفاده از آب

بدنتان را خشک نگه ندارید و آب بنوشید زیرا آب نوشیدن موجب افزایش میزان ادرار و در نتیجه دفع بیشتر ادرار و عوامل بیماری زا میشود , از سوی دیگر در طول رابطه زناشویی زوجین بیشتر دچار تشنگی میشوند پس با مصرف آب هم تشنگی خود را رفع کنید و هم باعث از بین رفتن و خارج شدن عفونت های دستگاه ادراری شوید . به محض اینکه احساس دفع ادرار به شما دست داد به دسشویی بروید تا دچار مشکلی همچون ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی نشوید .

  • بوی بد واژن

برای این که بوی بد واژن را از بین ببرید میتوانید از جوش شیرین و یا سرکه سیب استفاده کنید و یا از یکی از راه های رفع تیرگی واژن استفاده کنید زیرا این این روش ها میتواند برای از بین بردن بوی بد واژن و رفع تیرگی واژن موثر باشند , توجه داشته باشید که سعی کیند از دوش واژینال برای رفع بوی بد واژن استفاده نکنید زیرا میتواند عوارض زیادی برای شما داشته باشد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *