خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تغییرات آلت تناسلی مردان
تغییرات آلت تناسلی مردان
تغییرات آلت تناسلی مردان

تغییرات آلت تناسلی مردان

تغییرات آلت تناسلی مردانReviewed by bestmarital on Jul 14Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع تغییرات آلت تناسلی مردان در طول عمر می پردازیم , در یک رابطه جنسی موفق برای ارضا کردن همسر و خود میتوان بدون آلت تناسلی نیز این کار را انجام داد و با استفاده از راهکارهایی همچون معاشقه زیاد و لمس نقاط حساس بدن زنان و ارضا کردن همسر با دست از طریق های مختلف او را به اوج لذت جنسی رساند و موجب ارضا شدن او شد اما برای برخی از افراد که فقط از طریق تحریک نقطه جی و کلیتوریس توسط آلت تناسلی ارضا میشوند استفاده از آلت و دخول در رابطه جنسی یک امر ضروری است پس آلت تناسلی و دخول یکی از موثرترین راهکار ها برای تحریک است .

تغییرات آلت تناسلی مردان

در رابطه با تغییرات آلت تناسلی مردان در طول زندگی باید گفت که آلت تناسلی یکی از مواردی است که با افزایش سن دچار تغییراتی میشود و این تغییرات میتاوند در موارد مختلف همچون تغییرات اندازه آلت تناسلی مرد و حتی تغییرات میل جنسی با افزایش سن باشد که بروز تغییرات در آلت تناسلی نیز همراه با افزیش سن صورت میگیرد . همانطور که میدانید قدرت جنسی و قوای جنسی مردان با افزایش سن کاهش پیدا میکند و همانطور که سن فرد افزایش پیدا میکند میزان تستوسترون و میل جنسی نیز در فرد کم میشود که این تغییرات همه و همه بر میزان تولید اسپرم نیز تاثیر میگذارند و سبب میشوند تا مشکلات جنسی همچون عدم تولید اسپرم های کافی برای باروری و … بروز کنند . به طور کلی قدرت جنسی مردان بین ۴۰ تا ۷۰ سال از ۶۰ درصد اولیه به ۳۰ درصد میزان جوانی کاهش پیدا میکند . در ادامه به بررسی موضوع تغییرات آلت تناسلی مردانه با افزایش سن می پردازیم .

  • عضلات موجود در آلت تناسلی به تدریج با فزایش سن به تحلیل میروند و آلت توانایی کنترل ادرار را ندارد و قدرت دفع ادرار نیز کمتر میشود , همچنین به دلیل تغییرات چروستات و حجم مثانه ممکن است تغییراتی در انزال به دلیل عدم تقویت عضلات کف لگن بوجود بیاید .
  • نوک آلت رنگ یکسان و یک دست خود را از دست میدهد و این مشکل به دلیل عدم ورود و خروج منظم و قابل توجه خون در آلت تناسلی و سایر قسمت های تناسلی است .
  • با افزایش سن مو های ناحیه زهار کم کم شروع به ریزش میکنند .
  • با افزایش تجمع چربی های در ناحیه شکم و زیر شکم و پهلو ها طول آلت کمتر میشود و در افراد چاق که به چاقی مفرط مبتلا هستند ممکن است این کاهش اندازه تا ۲ الی ۳ سانتی متر نیز باشد . همچنین به موجب همین تجمع چربی ها ممکن است قطر آلت نیز تا ۲ الی ۳ سانتی متر کاهش پیدا کند و بیضه ها نیز به همین میزان به تحلیل بروند که میزان این تغییرات بسته به نوع فعالیت افراد میتواند متفاوت باشد .
  • در برخی از افراد ممکن است آلت حالت شق شدگی خود را از دست بدهد و در نتیجه در طول آلت قوس ایجاد شود و هیمن امر موجب بروز درد در هنگام دخول و راست شدن آلت شود .
  • تحقیقات نشان میدهد که با افزایش سن نیز میزان حساسیت آلت تناسلی کمتر میشود بطوریکه این کاهش میزان حساسیت سبب بروز اختلال در نعوظ و میزان کم شدن تحریک جنسی میشود .

تحقیات نشان داده است که میزان تغییرات آلت تناسلی به حدی نیست که مانع برقراری رابطه جنسی حتی پس از رسیدن به یائسگی در مردان شود پس زوجین میتوانند بدون توجه به تغییرات آلت تناسلی به برقراری رابطه جنسی در زندگی زناشویی بپردازند بدون اینکه این تغییرات آلت تناسلی موجب بروز مشکلات جنسی از قبیل سرد مزاجی در مردان و سرد مزاجی در زنان شود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *