خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تشخیص باکره بودن
تشخیص باکره بودن
تشخیص باکره بودن

تشخیص باکره بودن

تشخیص باکره بودنReviewed by bestmarital on Jul 8Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع نحوه تشخیص باکره بودن می پردازیم , همانطور که میدانید طبق عادات و رسوم مناطق مختلف و فرهنگ های مختلف موجود در قومیت های مختلف دختران باید قبل از ازدواج از نظر پرده بکارت سالم باشند و باکره باشند تا در شب اول ازدواج بکارت آنها برداشته شود و از آن پس به برقراری رابطه های جنسی در زندگی زناشویی با همسر خود بپردازند . دخترانی که قبل از ازدواج پرده بکارت نداشته باشند زن محسوب میشوند و از نظر قانونی فردی که عقد هم کند دیگر باکره نیست اما نکته قابل توجه در مورد باکره بودن آن است که برخی از افراد که دست به انجام رفتار های پر خطر جنسی مانند خود ارضایی میزنند از سلامت پرده بکارت خود مطمئن نیستند از این رو هموراه به دنبال راه هایی برای تشخیص باکرگی هستند و در این مقاله نیز برخی از راه های تشخیص باکره بودن را معرفی میکنیم .

تشخیص باکره بودن

قبل از اینکه به بررسی موضوع راه های تشخیص باکره بودن بپردازیم به ارائه توضیحات بیشتری در رابطه با پرده بکارت می پردازیم , پرده بکارت پرده ای است که در دهانه مهبل و در قسمت تحتانی دهلیز آن قرار دارد و این پرده در داخل به مهبل چسبیده است و لازمه زدن آن کندن با ضربه زدن به آن است و بروز خونریزی در اثر ورود آلت تناسلی مردانه در شب اول رفاف به معنی زدن این پرده و پاره شدن آن است . نسج پرده بکارت کاملا از کلاژن و الاستیک تشکیل شده است و هر دو سطح زیر و روی آن توسط بافت سنگفرشی مطبق پوشیده شده است و لازم به ذکر است که این عضو هیچگونه غده و عضله ای ندار و دارای اعصاب حسی فراوان است . تشخیص باکرگی دختران در مواردی همچون پزشکی قانونی و مراکز تایید سلامت جنسی بیشتر کاربرد دارد .

راه های تشخیص باکرگی

 • حالت پره های فرج یکی از راه های تشخیص سالم بودن پرده بکارت

معمولا پره های فرج در دختران کاملا به هم چسبیده است و بین آنها فاصله کمی است بطوریکه بطور آشکار نمیتوان آنها را دید اما این نوع پرده ها در زنان کاملا آشکار است و به وضوح دیده میشوند .

 • شکل مهبل فرج یکی از راه های تشخیص باکرگی

مهبل فرج به طور عادی دارای حالت گرد است و اگر این گردی به سوی هفت بودن تمایل داشته باشد پس میتواند نشانی از ورود آلت تناسلی یا عامل دیگری باشد که موجب پاره شدن پرده بکارت شده است . توجه داشته باشید که ورود آلت تناسلی و مواردی مشابه علاوه بر تغییر حالت مهبل فرج موجب بروز آسیب هایی به معقد و اندام های دیگر نیز میشود .

 • دیواره ها داخل فرج ( گردن رحم ) یکی از راه های تشخیص دادن سالم بودن پرده بکارت

دیواره گردنه رحم به طور عادی دارای برجستگی هایی است که این برجستگی ها با برقرار کردن رابطه جنسی از بین میروند و باقی نمی مانند پس از بین رفتن این برجستگی ها میتواند نشانی از ورود آلت تناسلی به واژن باشد . اگر در اولین تماس جنسی با دختر و دخول به راحتی واژن را یافتید و دخول بدون هیچگونه مشکلی انجام شد ممکن است آن دختر قبل از شما هم رابطه جنسی داشته باشد زیرا در اولین بار دخول به سختی صورت میگیرد و یافتن واژن و ورود آلت تناسلی به آن با کمی مشکل همراه خواهد بود . اگر ورود آلت تناسلی و یا هر شیئی که موجب پاره شدن آلت شده باشد با اعمال فشار زیاد همراه باشد ممکن است عفونت های ادراری و مشکلات دیگری نیز بروز کند . از طرفی اگر بند اول دو انگشت اشاره همراه با انگشت وسط دست به راحتی داخل واژن شود به این معنی است که آن خانم قبلا رابطه جنسی داشته است .

نشانه های باکره بودن

 • پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ و بدون پارگی .
 • مخاط مهبل ضخیم و دارای چین های زیاد و روی هم خوابیده .
 • نحوه خوابیدن چین ها معمولا به روی دهانه مهبل است .
 • مجرای مهبل باریک و تقریبا عمق غیر قابل تشخیص دارد .
 • کانال مهبل کوتاه است به علت خوابیدن چین ها .
 • توجه داشته باشید که در صورتیکه پرده بکارت از نوع الاستیک باشد دخول میتواند بدون پارگی پرده بکارت صورت گیرد پس وجود یا عدم وجود پرده نمیتوان دلیل محکمی بر انجام دخول باشد و این نوع تشخیص باید توسط متخصصین پزشکی قانونی تایید شود .

نشانه های مدخوله بودن

 • ورود انگشتان اشاره همراه با انگشت وسط و صاف بودن منطقه داخلی میتواند دلیلی بر مدخله بودن و پاره بودن پرده بکارت باشد .
 • پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ و بدون پارگی میتواند دلیلی بر ورود آلت تناسلی به واژن باشد .
 • به علت آمیزش لب های فرج از هم فاصله میگیرند و دهلیز متسع میگردد .
 • مخاط رحم معمولا ضخیم و دارای چین های صاف تر و جدا از هم است .
 • خواب چین ها نا منظم است و به یک سو نیست .
 • دهانه مهبل باز است و تقریبا بخش زیادی از آن قابل رویت است یعنی با استفاده از همین میتوان چین های مهبل را نیز که نا منظم اند مشاهده کرد .
 • کانال مهبل به علت باز شدن چین های مهبلی قابل رویت است .

تشخیص زمان پارگی پرده بکارت

اصولا پس از گذشت چند هفته و حتی در مواردی یک ماه میتوان به این مورد پی برد که پرده بکارت چه زمانی دچار پارگی شده است که این کار توسط ماما یا پزشک متخصص میتواند صورت گیرد و بعداز گذشت یک ماه نمیتوان زمان دقیق پارگی پرده بکارت را تشخیص داد . از لحاظ ظاهری اگر لبه های پرده بکارت ترمیم نشده باشد از روی رنگ و قرمزی لبه های پرده و خون های لخته شده میتوان زمان آنرا تشخیص داد . پس از گذشت یک هفته از پارگی پرده بکارت کمی مخاط شبیه مخاط پرده اطراف پارگی ها را گرفته و بعد از دو هفته این مخاط کاملا جای پارگی ها را میگیرد و اگر پرده بکارت ترمیم یافته نشده باشد موارد بالا اتفاق نخواهد افتاد . توجه داشته باشید که اگر پرده پاره شده باشد و قسمت هایی از آن ترمیم شده باشد این قسمت های جدا هیچگاه به هم وصل نمییشوند و مانند دو تکه جدا و جوش نخورده وجود خواهند داشت . فراموش نکنید که تشخیص باکره بودن فقط و فقط توسط پزشک صورت میگیرد و نبود خونریزی در صورت دخول حاکی از این نیست که فرد قبلا رابطه جنسی داشته است .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *