خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / ترمیم پرده بکارت
ترمیم پرده بکارت
ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارتReviewed by bestmarital on Jul 24Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ترمیم پرده بکارت در زنان و یا دوختن پرده بکارت می پردازیم , در دستگاه تناسلی و اندام تولید مثلی زنان در ابتدای واژن پوشش یا حفاظی بنام پرده بکارت وجود دارد که این پرده از همان دوران کودکی بوجود می آید و مراحل تکمیل رشد آن در نوجوانی و جوانی صورت میگیرد که این پرده در فرهنگ های مختلف دارای کاربرد ها و معانی مختلف است اما در فرهنگ ایرانی و در میان بسیاری از قومیت ها نشانه باکره بودن و نداشتن رابطه جنسی از راه واژن قبل از ازدواج دختر است .

ترمیم پرده بکارت

در رابطه با ترمیم پرده بکارت یا بخیه پرده بکارت باید گفت که از آنجایی که تا زمانیکه این پرده وجود داشته باشد مانع ورود ابزار خارجی به واژن میشود پس ممکن است در مواردی قبل از ازدواج کار ها و رفتار های پر خطر جنسی همچون خود ارضایی و در مواردی پاره شدن پرده بکارت با انگشت و فرو کردن مواد دیگر موجب از بین رفتن پرده بکارت قبل از ازدواج و در نهایت خارج شدن دختر از باکرگی شود , این موارد و مواردی همچون تجربه باکرگی دوباره و داشتن پرده بکارت مجدد میتواند این میل را در زنان بوجود آورد که به عمل جراحی بازسازی پرده بکارت روی آورند از این رو در این مقاله به بررسی موضوع دوختن پرده بکارت با عمل می پردازیم . که در ادامه روش های انجام عمل زیبایی واژن و بازسازی جوانی از طریق ساختن مجدد پرده بکارت توضیح داده میشود که برای انجام این عمل ۳ روش وجود دارد :

هایمنوپلاستی ( Hymenoplasty ) از روش های ترمیم بکارت

در این روش با رعایت این اصل که باید واژن از هر گونه عفونت پاک باشد پرده بکارت ترمیم میشود و دختری و باکرگی باز میگردد .

بازسازی و جوان سازی واژن

در این روش اگر واژن عاری از هر گونه عفونت باشد عمل تنگ کردن واژن صورت میگیرد .

عمل جراحی لب های فرج ( labia surgery )

در این روش لب های خارجی و داخلی فرج نمود بهتری پیدا میکنند و وضعیت و نمای بهتری پیدا میکنند , در میان روش های نامبرده انجام هایمنوپلاستی کوتاه مدت بوده و سرپایی انجام میشود و تحت بی حسی موضعی صورت میگیرد و این جراحی به صورت های لیزری و رادیو سرجیکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی انجام میشود و به طور کلی یک ساعت به طول می انجامد و پرده بکارت بعد از شش هفته ترمیم پیدا میکند .

پرده بکارت بعد از عمل جراحی به حالت اولیه خود باز میگردد ؟

بله , اما ترمیم مانند حالت اولیه و طبیعی صورت نمیگیرد زیرا در این روش ها پرده بکارت بخیه میخورد . پرده بکارت دارای لایه ای است میتواند جابجا شده و در نتیجه به شکل یک حلقه کوچک در آید و به ناحیه تحتانی پیوند داده شود تا به شکل طبیعی به نظر برسد و در ترمیم پرده بکارت یک سوراخ کوچک قرار داده میشود تا در شب زفاف و یا رابطه جنسی بعدی امکان پاره کردن آن و عملا خونریزی وجود داشته باشد .

انجام عمل جراحی ترمیم پرده بکارت عوارض دارد ؟

در رابطه با عوارض عمل ترمیم پرده بکارت باید گفت که پس از انجام عمل جراحی ترمیم واژن ممکن است عصب های حسی ناحیه واژن و اطراف پرده از بین بروند و یا حتی عفونت بروز کند . در ترمیم پرده از نخ های نازک برای بخیه زدن استفاده میشود و در مواردی برای طبیعی به نظر رسیدن پرده از کپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده میشود تا در صورت ورود آلت تناسلی مرد و پاره شدن پرده خونریزی صورت گیرد و دختر کمی درد را احساس کند . برقراری رابطه جنسی چند رو باید بعد از انجام عمل باشد را پزشک مشخص میکند . در رابطه با پرده بکارت میتوانید به مطالب دیگری همچون تشخیص باکره بودن و نظرات درباره دختری که باکره نیست مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *