تامپون چیست
تامپون چیست

تامپون چیست ؟

تامپون چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 26Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع تامپون چیست ؟ می پردازیم , خوشبختانه اکثر خانم ها با رعایت کردن بهداشت جنسی و استفاده از لوازم و وسایل مناسب در دوره هایی مانند قاعدگی , نکات بهداشتی دوران قاعدگی را رعایت میکنند و از این جهت از بروز بسیاری از بیماری های جنسی و مشکلات جنسی جلوگیری میکنند . در ادامه این مقاله به بررسی یکی از وسایل مفید که در دوران قاعدگی کاربرد زیادی دارد می پردازیم و موضوعاتی همچون نحوه استفاده از تامپون و مزایا و معایب تامپون و … را مورد بحث قرار میدهیم .

تامپون چیست ؟

تامپون چیست ؟ تامپون یک گلوله فشرده شده از پنبه می باشد که عملکردی شبیه نوار بهداشتی دارد با این تفاوت که تامپون در داخل واژن گذاشته میشود تا خون را جذب کند . برای بیرون آوردن راحت تامپون نخی از آن آویزان شده است که با کشیدن این نخ تامپون بیرون می آید و بدون هیچ مشکلی میتوان اقدام به دور انداختن یا تعویض آن کرد . متاسفانه در کشور ما به علت عدم آگاهی زیاد از وسایلی مانند تامپون و طرز استفاده آن کمتر مورد استفاده قرار میگیرد و از سوی دیگر تامپون برای خانم های مجرد نمیتواند وسیله مناسبی باشد زیرا با توجه به وجود پرده بکارت و اهمیت این پرده در ازدواج و زندگی مشترک و زناشویی دختران مجرد نمیتوانند از آن استفاده کند زیرا ممکن است به پرده بکارت آنها آسیب وارد شود .

تامپون
تامپون

نحوه گذاشتن تامپون را از روی توضیخات موجود بر روی جعبه آن بخوانید و در صورت استفاده از تامپون و عوارض تامپون از استفاده مجدد از آن خودداری کنید که از عوارض تامپون در برخی از زنان میتوان به اسهال , درد زیر شکم , تب , تهوع , استفراغ , از حال رفتن و … اشاره کرد که علت بروز این عوارض را میتوان به دلیل ایجاد کردن محیط باکتریایی در صورت استفاده از تامپون در واژن برخی از زنها دانست . هیچگاه تامپون ها را در شب استفاده نکنید زیرا تامپون باید هر ۴ الی ۵ ساعت عوض شوند و در صورت خواب امکان تعویض به موقع تامپون وجود ندارد و از این رو میتواند سبب بروز عوارض دیگری همچون بیماری های عفونی و … شود . تامپون ها حدود ۵ الی ۶ میلی لیتر خون جذب میکنند و از این رو باید از تامپون های کم جذب مانند رگولار یا تامپاکس جونیور و … استفاده کرد .

توجه داشته باشید که نباید از تامپون های معطر و خوشبو کننده استفاده کنید زیرا مواد شیمیایی موجود در تامپون ها و نوار های بهداشتی معطر میتواند سبب بروز مشکلاتی شوند . بهتر است بعد از جراحی های مربوط به واژن و اندام تناسلی و زایمان و مواردی مانند درمان بیماری های جنسی مربوط به واژن و … از تامپون استفاده نشود تا فرد بهبودی کامل پیدا میکند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه جدیدترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *