خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تاثیر فیلم مستهجن بر روابط زناشویی
تاثیر فیلم های پورنو بر روابط زناشویی
تاثیر فیلم های پورنو بر روابط زناشویی

تاثیر فیلم مستهجن بر روابط زناشویی

تاثیر فیلم مستهجن بر روابط زناشوییReviewed by bestmarital on Aug 23Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع تاثیر فیلم های پورنو بر روابط زناشویی می پردازیم , افراد زیادی وجود دارند که زندگی مجردی و زناشویی خود را بر پایه فکر و خیال و به سر بردن در فضای فیلم پورنوگرافی به سر میبرند و دنیای واقعی و واقعیات آنرا فراموش کرده اند و دچار آسیب های روحی و جسمی فراوانی میشوند که اولین آسیب جسمی این عمل در اثر انجام استمنا یا خود ارضایی و یا رفتار های پرخطر جنسی بوجود می آید و آسیب های روحی همچون منزوی شدن و دور شدن از اجتماع نیز بدنبال آسب های جسمی و اختلالات جنسی بروز میکنند .

تاثیر فیلم مستهجن بر روابط زناشویی

فیلم های پورنو دارای تاثیرات مخرب زیادی بر سلامت مردان و سلامت زنان و سلامت روابط زناشویی هستند بطوریکه در مواردی تاثیر فیلم های پورنو بر مردان و تاثیر فیلم های پورنو بر زنان سبب جدایی زوجین از یکدیگر شده است و باعث شده است تا آنها نتوانند انتظارات یکدیگر را در رابطه جنسی برآورده کنند و دچار مشکلات جنسی همچون سرد مزاجی در زنان و سرد مزاجی در مردان شده اند بطوریکه هیچکدام از زوجین نتوانسته انتظارات فوق العاده طرف دیگر را برآورده کند از این رو از یکدیگر جدا شده اند از این رو فیلم های مستهجن تاثیرات مخرب زیادی بر بنیان خانواده ها دارند و به بررشسی موضوع تاثیر فیلم های پورنو بر رابطه زناشویی می پردازیم . در ادامه به بررسی چند مورد از موارد تاثیر فیلم مستهجن بر روابط زناشویی می پردازیم .

  • داشتن توقعات بیجا در زندگی زناشویی

بازیگران فیلم های پورنو همگی به دقت انتخاب شده اند و هدف از ساخت اینگونه فیلم ها رسیدن به اهداف تجاری است از این رو برخی از زوجین با تماشای این فیلم ها و پوزیشن ها و اتفاقاتی که در طول این فیلم ها اتفاق می افتد به این فکر می افتند که باید آنها نیز در رابطه زناشویی و رابطه جنسی خود به طور معمول چنین رفتار هایی را داشته باشند از این رو انتظارات جنسی افراد از یکدیگر بیشتر میشود و ممکن است اختلافاتی در اثر همین انتظارات در بین زوجین بوجود بیاید , در رابطه با انتظارات جنسی میتوانید به مطالبی همچون انتظارات زنان در رابطه جنسی و انتظارات زنان در برقراری رابطه جنسی مراجعه کنید .

  • عدم داشتن هماهنگی در رابطه جنسی و میزان تحریکات

همانطور که میدانید مردان با نگاه کردن به یک تصویر تحریک آمیز و حتی فکر و خیال نیز میتوانند به برانگیختگی جنسی برسند و برای برقراری رابطه جنسی آمادگی داشته باشند اما زنان برای تحریک جنسی و رسیدن به برانگیختگی جنسی و آمادگی برای برقراری رابطه جنسی نیازمند چیز های بیشتری هستند و تماشای یک فیلم که در آن خشونت جنسی و رفتار هایی همچون افراد مبتلا به فتیشیسم صورت میگیرد برای تحریک انها کافی نیست پس ممکن است مردان و زنانی که این فیلم ها را نگاه میکنند به یک اندازه تحریک نشوند و مرد با نگاه به این فیلم تحریک شود ولی زن هنوز آمادگی لازم برای رابطه جنسی را نداشته باشد پس ناهماهنگی جنسی در اینگونه روابط بوجود می آید . از سوی دیگر زنان دوست دارند تا در طول رابطه جنسی با استفاده از راه هایی همچون روش های بوسیدن و معاشقه تحریک شوند و مورد دوست داشته شدن قرار بگیرند تا اینکه مانند فیلم های پورنو فقط به رابطه جنسی محدود شوند .

  • از بین رفتن صمیمیت از سوی مردان

یکی از تاثیرات مخرب فیلم های پورنو بر هم زدن اهداف تنظیم خانواده است زیرا این فیلم های باعث میشوند تا مرد به زن خود بی تفاوت باشد و به او به عنوان یک ابزار برای ارضای جنسی خود نگاه کند و تمایلی به بچه دار شدن نداشته باشد از این رو این فیلم ها علاوه بر به خطر انداختن منافع سلامت خانواده در بحث تنظیم خانواده نیز موجب بروز اختلالاتی میشوند و باعث از بین رفتن صمیمیت و عاطفه بین زوجین و در نتیجه عدم تمایل برای بارداری و برقرار کردن رابطه جنسی برای بارداری در زندگی زناشویی میشوند . تاثیر فیلم های پورنو بر ذهن موجب بروز شک به همسر نیز میشود .

  • افسردگی و پرخاشگری

جالب است بدانید که بین تماشای فیلم های پورنو و افسردگی رابطه مستقیم وجود دارد و این گونه فیلم ها باعث بروز تغییر رفتار جنسی افراد مجرد و افراد موجود در رابطه زناشویی میشود و باعث میشود فرد تعادل لازم و سالم برای برقراری رابطه جنسی را نداشته باشد . پرخاشگری جنسی و رفتاری و بروز افسردگی در افرادی که به این فیلم ها اعتیاد دارند بروز میکند و به مرور زمان موجب بروز اعتیاد به رابطه جنسی و یا اعتیاد به خود ارضایی در افراد میشود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *