خانه / سلامت خانواده / تاثیر عشق بر سلامتی
تاثیر عشق بر سلامتی
تاثیر عشق بر سلامتی

تاثیر عشق بر سلامتی

تاثیر عشق بر سلامتیReviewed by زناشویی برتر on Apr 30Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت خانواده به بررسی موضوع تاثیر عشق بر سلامتی می پردازیم , هر شخصی این را تجربه کرده است که وقتی عشق و محبت کسی در دل شخص دیگری جای گیرد به دلیل وجود آن شخص فرد همواره احساس خوشحالی و شادمانی میکند حالا چه این دو فرد در یک رابطه معمولی باشد چه طرفین موجود در رابطه با هم ازدواج کرده باشند , به دلیل اینکه شخص ایده آل خود را یافته اند همیشه شادمان هستند و خوشحالی خود را در گرو وجود این فرد میدانند . در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون آیا عشق بر سلامتی تاثیر دارد و … می پردازیم .

تاثیر عشق بر سلامتی

از آنجایی که وقتی دو فرد که عاشق هم هستند همواره عشق طرف مقابل را در قلب خود حس میکنند و از وجود این عشق خوشحال اند و همیشه خنده بر لب های آنهاست پس میتوان این را درک کرد که عشق و علاقه افراد به یکدیگر میتواند تاثیراتی در سلامتی آنها داشته باشد . همانطور که همیشه شنیده اید هر چیزی به میزان متعادل مناسب است و بالا بودن هر چیزی میتواند باعث عوارضی شود ولی این قضیه در مورد عشق کاملا نقض میشود و هر چه افراد عشق بیشتری را در زندگی زناشویی و روابط عادی خود حس کنند سلامتی بیشتری را تجربه میکنند . به گفته محققان و طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است این مسئله مشخص شده است که افرادی که در روابط خود عشق بیشتری را حس میکنند از سایر افراد سالم تر هستند که این ارتباط بین عشق و سلامتی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد .

در ادامه مطلب تاثیر عشق بر سلامتی به بررسی علل تاثیر عشق بر سلامتی افراد می پردازیم , از یک سو میتوان این دلیل را برای تاثیر عشق در نظر گرفت که افرادی که درگیر روابط عاشقانه هستند بیشتر به سلامتی خود توجه دارند و از مصرف موادی که سبب به خطر افتادن سلامتی آنها میشود خودداری میکنند و از سوی دیگر تحقیقات صورت گرفته بر روی افراد مختلف ثابت کرده است که افرادی که درگیر چنین روابطی هستند دچار تغییرات هورمونی و عصبی میشوند که این تغییرات میتواند تاثیرات مثبتی در سلامت افراد داشته باشد . استرس و اضطراب یکی از عوامل مخرب برای سلامتی افراد محسوب میشوند و از آنجایی که عشق سبب کاهش استرس میشود پس در کاهش استرس نیز موثر است و کاهش استرس میتواند تاثیرات مثبت در روابط جنسی زناشویی داشته باشد .

تحقیقات انجام گرفته بر روی افراد مختلف ثابت کرده است که افرادی که در روابط خود عشق بیشتری را حس میکنند دچار حمله های قلبی کمتری میشوند و افرادی که هیچ عشقی به طرف مقابل خود ندارند در طول رابطه دچار پرفشاری خون میشوند که میتواند سبب به خطر افتادن سلامتی افراد شود . البته اکسیر عشق و تاثیرات آن بر سلامتی تمامی ندارد و دانشمندان در صدد کشف خواص بیشتر این اکسیر می باشند اما تا جایی که میتوانید در زندگی و ازدواج خود عشق را مد نظر داشته باشید تا به موفقیت در زندگی برسید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *