خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تاثیر رابطه زناشویی بر پوست
تاثیر رابطه زناشویی بر پوست
تاثیر رابطه زناشویی بر پوست

تاثیر رابطه زناشویی بر پوست

تاثیر رابطه زناشویی بر پوستReviewed by bestmarital on Aug 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع تاثیر رابطه جنسی بر پوست و مو می پردازیم , همانطور که میدانید رابطه جنسی دارای تاثیرات زیادی بر اندام و عملکرد جسمی و روحی افراد دارد و در صورتیکه این رابطه جنسی همراه با عشق و علاقه باشد و موفق صورت گیرد موجب میشود تا زندگی زناشویی زوجین رنگ و بوی بهتری بگیرد و بتوان با شادی بیشتری به ادامه رابطه پرداخت .

تاثیر رابطه زناشویی بر پوست

در رابطه با تاثیر رابطه زناشویی بر پوست باید گفت که رابطه جنسی یکی از رفتار هایی است که میتواند عملکرد افراد را از هر جنبه ای مورد تاثیر قرار دهد و موجب شود تا تغییراتی همه جانبه چه در حوزه تنظیم خانواده و چه در حوزه سلامت خانواده در افراد و خانواده ها شکل بگیرد از این رو محققان همیشه اذعان داشته اند که رابطه جنسی برای زنان و مردان دارای فواید بسیاری است و تاثیر روابط زناشویی بر زنان و تاثیر روابط زناشویی بر مردان را اثبات کرده اند و در این رابطه فواید زیادی بیان کرده اند که در این رابطه میتوانید به مطالبی همچون اثرات رابطه جنسی بر ظاهر زنان , تاثیر دفعات رابطه جنسی بر زنان , تاثیر منی بر زنان و تاثیر عشق بر سلامتی مراجعه کنید . در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر فواید رابطه جنسی برای مردان و فواید رابطه جنسی برای زنان از لحاظ پوست و مو می پردازیم .

  • درخشندگی پوست از فایده های رابطه جنسی

از آنجایی که در طول رابطه جنسی و انجام معاشقه افراد فعالیت فیزیکی نیز دارند پس در هنگام رابطه گردش خون افزایش پیدا میکند و خونرسانی به اندام هایی همچون پوست بیشتر صورت میگیرد و اکسیژن بیشتری در بین سلولها به جریان در می آید پس با خونرسانی بیشتر و در نتیجه رسیدن اکسیژن بیشتر به اندام ها پوست درخشنده تری خواهید داشت , البته توجه داشته باشید که تعداد دفعات رابطه جنسی نیز در میزان درخشندگی میتواند موثر باشد که در این رابطه میتوانید به مطالبی همچون تعداد رابطه جنسی در هفته و تعداد رابطه جنسی در ماه برای مردان مراجعه کنید .

  • جوان شدن پوست از فواید رابطه زناشویی

استرس دشمن جوانی و شادابی پوست است و هورمون هایی مانند کورتیزول که در هنگام استرس و اضطراب ترشح میشوند باعث میشوند تا چین و چروک بیشتری در پوست شما پدید آید , از سوی دیگر استروژن آزاد شده در هنگام رسیدن افراد به اوج لذت جنسی سبب میشود تا سطح کلاژن سازی و خود کلاژن در پوست افزایش یابد و در نتیجه پوست کشیده تر و بدون چین و چروکی داشته باشید .

  • داشتن مو و ناخن قوی از تاثیرات رابطه جنسی

رابطه جنسی موجب میشود تا بدن شما برای دریافت و جذب و سوخت و ساز مواد مفید نیز آمادگی بیشتری از خود نشان دهد و با تاثیر بر سیستم گوارشی مواد و ویتامین های مورد نیاز را به میزان کافی دریافت نماید پس رابطه جنسی سبب جذب مواد مقوی و در نتیجه داشتن مو ها و ناخن های قوی تر نیز میشود .

  • داشتن لب های برجسته و پر از تاثیر رابطه جنسی بر زنان و مردان

از آنجایی که لب ها از نقاط حساس بدن زنان و نقاط حساس بدن مردان هستند و در هنگام رابطه جنسی و معاشقه در انجام رفتار هایی همچون روش ها بوسیدن لب ها درگیر هستند پس افزایش گردش خون موجب میشود تا شما لب های پر تری داشته باشید .

  • خواب بهتر از تاثیر رابطه جنسی بر مردان و زنان

همانطور که میدانید مردان و زنان بعد از اینکه به اوج میل جنسی و تخلیه شدن برسند حالت خواب آلودگی به آنها دست میدهد و این حالت در اثر ترشح هورمون اکسی توسین به افراد دست میدهد پس ترشح اکسی توسین بعد از رسیدن به ارگاسم باعث میشود تا افراد خواب بهتری داشته باشند و خواب بهتر نیز با سلامت بدن رابطه مستقیم دارد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *