خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تاثیر دیابت بر میل جنسی
تاثیر دیابت بر میل جنسی
تاثیر دیابت بر میل جنسی

تاثیر دیابت بر میل جنسی

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع اثر دیابت بر میل جنسی می پردازیم , امروزه با توجه به تحقیقات انجام شده توسط محققان ثابت شده است که علاوه بر بیماری های جنسی و مشکلات جنسی مختلف عوامل دیگری نیز بر میل جنسی و فعالیت جنسی افراد موثر هستند که از این عوامل میتوان به بیماری های زمینه ای همچون دیابت اشاره کرد که این بیماری موجب بروز اختلالات جنسی متعددی در افراد میشود .

تاثیر دیابت بر میل جنسی

در رابطه با تاثیر دیابت بر میل جنسی باید گفت که این بیماری علاوه بر مشکلاتی که بر ارگان هایی همچون کبد ایجاد میکند و موجب بوجود آمدن اختلال در کار سایر دستگاهها میشود بر عملکرد بخش های مختلف دستگاه تناسلی نیز تاثیر منفی دارد و در افراد مبتلا به دیابت سبب بوجود آمدن مشکلات جدی و آسیب های فراوان به رابطه جنسی زناشویی انها میشود . دیابت بخصوص زمانیکه درمان نشود موجب بروز مشکلات متعددی میشود و سبب میشود تا افراد به طور کلی با مشکلاتی همچون سرد مزاجی در زنان و سرد مزاجی در مردان مواجه شوند . اختلالات عصبی و اختلالات متعدد دیگر از عوارض ابتلا به این بیماری هستند .

عوارض بیماری دیابت بر عملکرد جنسی

در وهله اول بیماری های عصبی ناشی از دیابت و مشکلات روانی و ذهنی ایجاد شده در اثر بیماری دیابت بر عملکرد جنسی افراد تاثیر گذار هستند و خود دیابت و مشکلات بوجود آمده در اثر این بیماری همه و همه دست به دست هم میدهند و موجب بروز مشکلاتی در زندگی افراد مبتلا به دیابت میشوند و از این مشکلات به حدی هستند که حدود ۲۵ الی ۷۵ درصد افراد مبتلا به دیابت به مشکلات جنسی از قبیل اختلال در میل جنسی , کاهش میل جنسی  , مشکلات مربوط به انزال همچون زود انزالی و دیر انزالی و حتی تغییر در میزان منی و در آخر اختلال در رضایت جنسی هستند و این مردان ۱۹ الی ۱۵ سال زود تر از مردانی که به دیابت مبتلا نیستند به این بیماری ها و مشکلات مبتلا میشوند . اختلال در نعوظ را میتوان شایع ترین عارضه بیماری دیابت در مردان شناخت .

از عوارض دیابت بر میل جنسی زنان میتوان به مواردی همچون کاهش ترشح مواد لغزنده واژن , کاهش میل جنسی , واژینیسموس , اختلال در رسیدن به اوج لذت جنسی , اختلال در ارضا شدن جنسی , عفونت واژن و … اشاره کرد . امروزه برای درمان مشکلات جنسی ناشی از دیابت روش های متعددی وجود دارد که از این روش ها میتوان به مواردی همچون تزریق داخل پیشابگاه و استفاده از وسایل مکنده و محرک های جنسی و درمان اینتر بورترال اشاره کرد . دارو های مختلفی نیز برای کمک به زنان مبتلا به دیابت وجود دارد که میتواند مشکلات جنسی ناشی از دیابت آنها را تا حد زیادی درمان کند همچنین استفاده از رژیم های غذایی مفید برای کنترل قند خون و فعالیت هایی همچون ورزش مبتواند سبب کنترل قند خون و در نتیجه عدم بروز مشکلات ناشی از وجود دیابت شود . اختلالات جنسی ناشی از دیابت معمولا قبل از سایر عوارض این بیماری بروز میکنند پس میتوان گفت که افراد مبتلا به دیابت با مشکلاتی همچون افزایش فشار خون و چرب خون نیز مواجه هستند پس باید به مراکز سلامت خانواده و پزشک هی متخصص برای رفع مشکلات خود مراجعه کنند . برای اطلاع بیشتر در مورد بیماری دیابت میتوانید به مطلب دیابت در خانم های باردار نیز مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *