خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / تاثیر بوسه در روابط زناشویی
تاثیر بوسه در زندگی زناشویی
تاثیر بوسه در زندگی زناشویی

تاثیر بوسه در روابط زناشویی

تاثیر بوسه در روابط زناشوییReviewed by زناشویی برتر on Jun 14Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع تاثیر بوسه در روابط زناشویی می پردازیم , برقراری یک رابطه جنسی و حتی یک رابطه عاطفی همواره همراه با بوسیدن است و این کار باعث ایجاد احساس بهتری در افراد میشود و کمک کننده به ادامه رابطه عاطفی آنها می باشد تا بدین وسیله باعث ایجاد حس انگیزش به رابطه جنسی و ادامه معاشقه در افراد شود . در ادامه این مقاله به بررسی موضوع فواید بوسه در زندگی زناشویی و … می پردازیم .

تاثیر بوسه در زندگی زناشویی

قبل از اینکه به سراغ بحث تاثیر بوسه در زندگی زناشویی برویم بهتر است به بررسی موارد دیگری در این رابطه بپردازیم , بوسه چیست ؟ بوسه یک عمل دو طرفه است که با مشارکت هر دو طرف لذت بخش تر خواهد بود و همانطور که در کتاب بوسه ها آمده است بوسه عملی است که تا ندهید نمی توانید بگیرید و بالعکس . بوسه اولین عملی است که زوجین پس از کمی نزدیکی و حتی برای اولین نزدیکی انجام میدهند و موجب نزدیکی هر چه بیشتر زوجین و افراد به یکدیگر میشود . بوسیدن و انجام عمل بوسه ریشه کهنی دارد اما بوسه ای که امروزه رایج است و بیشتر به شکل عاشقانه انجام میشود ریشه در عقاید مردم روم دارد زیرا مردم روم برای ادای احترام به یکدیگر و حتی مجسمه های باستانی و … بوسه را انجام میدادند و بوسیدن را نشانه مطیع بودن و ابراز علاقه به طرف مقابل انجام می دادند از این رو برای بوسه ها با معانی مختلف نام های مختلف انتخاب کرده اند که اسکیولیم را برای بوسه از روی دوستی , باسیولیم را برای بوسه از روی محبت و عشق , سویولیم را برای بوسه عمیق که امروزه به French kiss مشهور است انتخاب کردند .

بوسیدن باعث ترشح اکسی توسین بیشتری میشود از این رو انجام این عمل برای هر دو طرف موجود در رابطه لذت بخش خواهد بود و تمایل بیشتری به انجام بوسه های بیشتری پیدا میکنند که مطالعات نشان داده است با انجام بوسه غدد موجود در دهان تحریک میشوند و با ترشح ماده شیمیایی سبب میشوند تا فرد با انجام بوسه ارضا نشود و با انجام بوسه های بیشتر و ارضا نشدن به حالت برانگیختگی جنسی ترغیب شود , از این رو انجام بوسه میتواند در درمان سرد مزاجی در زنان و سرد مزاجی در مردان تا حدودی موثر باشد و اختلال برانگیختگی جنسی را تا حدی کاهش دهد . مغز انسان دارای گیرنده های حساس عصبی است که موجب میشوند فرد در تاریکی نیز لب های طرف مقابل را تشخیص دهد و بدون هیچ مشکلی به بوسیدن بپردازد .

فواید بوسه در زندگی زناشویی

مطالعات نشان داده است افرادی که قبل از خروج از خانه و قبل از انجام هر کاری به بوسیدن همسر خود می پردازند موفقیت بیشتری را در کارهایشان تجربه میکنند پس اگر میخواهید در کارهایتان موفق شوید و سلامتی و تندرستی را دائما در رابطه خود داشته باشید بوسیدن را فراموش نکنید . در ادامه به بررسی فواید بوسیدن در زناشویی می پردازیم :

  • حفظ سلامت دهان و دندان از فواید بوسه در زندگی مشترک

اصولا پس از غذا خوردن به علت تجمع مواد غذایی در داخل دهان بزاق حالت اسیدی پیدا میکند و پلاک روی دندان ها را میگیرد , بوسه باعث از بین رفتن پلاک ها و افزایش جریان یافتن طبیعی براق میشود و از این طریق یک پاک کننده طبیعی برای حفظ سلامت دهان و دندان است .

  • کاهش استرس از فایده های بوسیدن

هنگام انجام بوسه لب ها حالتی شبیه به خندیدن به خود میگیرند و بدن به ترشح موادی همچون اندروفین می پردازد و از این رو استرس جای خود را به خنده و شادی میدهد . علاوه بر این هنگام بوسیدن تمامی عضلات صورت حالت ریلکس به خود میگیرند و در حالت آرامش به سر میبرند .

  • کاهش وزن اضافی از فایده های بوسه

یک بوسه واقعی و عمیق سبب میشود تا سوخت و ساز و متابولیسم بدن به سرعت افزایش پیدا کند و انرژی بیشتری مصرف شود که به طور متوسط هر لحظه ای که همسرتان را می بوسید حدود ۵ کالری انرژی می سوزانید . در هنگام بوسیدن ضربان قلب افرایش پیدا میکند و در این حالت آدرنالین بیشتری به خون ترشح میشود و از این رو خون بیشتری به اندام های درگیر منتقل میشود از این رو میتوان گفت که بوسیدن از بهترین ورزش های قلبی  عروقی محسوب میشود .

  • جوان ماندن از مزایای بوسیدن

بوسیدن به تقویت ماهیچه های فک و چانه کمک میکند و از ایجاد چین و چروک در صورت شما جلوگیری میکند از این رو به جوان ماندن پوست شما کمک میکند .

  • بوسیدن راه موثری در جلوگیری از میل جنسی کم

از بوسیدن میتوان به عنوان راهی موثر در ترغیب طرف مقابل به سوی رابطه جنسی استفاده کرد زیرا با انجام بوسه و در عین حال لمس نقاط حساس بدن مردان و یا لمس نقاط حساس بدن زنان میتوان طرف مقابل را به رابطه جنسی دعوت کرد .

  • افزایش اعتماد به نفس از مزایای بوسه

هر فردی در هنگام انجام عمل بوسه و حتی بعد از آن خوشحال است و از آنجایی که خوشحالی رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس دارد پس افرادی که بوسیدن بیشتری را تجربه میکنند از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *