خانه / ازدواج / بی میلی به ازدواج و علل آن
بی میلی به ازدواج و علل آن
بی میلی به ازدواج و علل آن

بی میلی به ازدواج و علل آن

بی میلی به ازدواج و علل آنReviewed by زناشویی برتر on Apr 26Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دوران قبل از ازدواج به بررسی مبحث بی میلی جوانان به ازدواج و علل آن می پردازیم , همانطور که میدانید با توجه به آمار ها و شنیده ها امروزه آمار ازدواج با افت شدیدی همراه است و در مقابل آمار طلاق و جدایی با روند صعودی همراه است . عدم تمایل جوانان به ازدواج میتواند علل مختلفی داشته باشد که مسلما هر فردی برای این کار خود دلیل و طرز فکر مختلفی دارد که این دلایل مانع میشوند تا او دست به ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی بزند . در این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون نداشتن انگیزه برای ازدواج و دلایل نداشتن میل به ازدواج و … می پردازیم .

بی میلی به ازدواج و علل آن

وقتی از کسی این سوال پرسیده میشود که چرا به ازدواج میل ندارد قطعا با پاسخ های متفاوت و بهانه های مختلف دلایلی برای این کار خود ارائه میدهد برای مثال دغدغه و بهانه اصلی جوانان برای ازدواج میتواند شرایط اقتصادی باشد اما باید در نظر گرفت که افرادی نیز وجود دارند که با شرایط افتصادی و اجتماعی مناسب هم از ازدواج گریزان اند و تمایل به ازدواج ندارند , اینجاست که پای دلایل دیگری غیر از شرایط اقتصادی به میان می آید . اگر در گذشته دیدگاه شما به ازدواج متفاوت بوده است و برای ازدواج خود برنامه ریزی کرده اید و حالا با گذشتن چند سال هیچ تمایلی به ازدواج در خود نمی بینید باید به این بیندیشید که چه عاملی باعث شده که دیدگاه شما نسبت به ازدواج تغییر کند و در صدد حل کردن آن برآیید . در ادامه بحث بی میلی به ازدواج و علل آن به بررسی علت های بی میلی به ازدواج می پردازیم .

علل بی میلی به ازدواج

  • داشتن استقلال مالی سبب بی میلی به ازدواج میشود

یکی از دلایل بی میلی به ازدواج بخصوص در دختران میتواند داشتن استقلال مالی باشد زیرا اکثر دختران این نگرش را دارند که رسیدن به تمایلات مالی خود را در گرو ازدواج میدانند پس اگر فردی با چنین شخصیتی وجود داشته باشد و از نظر مالی به استقلال برسد دیگر تمایلی به ازدواج نخواهد داشت زیرا هدف او از ادواج فقط براورده کردن برخی از نیازهای مالی بود و حالا که خود به استقلال مالی رسیده است فکر میکند که از ازدواج بی نیاز است .

  • داشتن هدف هایی ضروری تر از ازدواج سبب بی میلی به ازدواج میشود

اگر شخصی برای خود هدف هایی مشخص کرده باشد تا بعد از رسیدن به آنها تصمیم به ازدواج بگیرد این کار او سبب میشود تا او برای مدتی بی میلی به ازدواج از خود نشان دهد و حتی فکر ازدواج و تشکیل زندگی مشترک را نیز از فکر خود بیرون کند , چنین شخصی هنگامی که به هدف های از پیش تعیین شده هم برسد آنقدر به این اهداف مشغول میشود که بحث ازدواج را برای خود بی ارزش تلقی میکند و هیچ تمایلی برای ازدواج نشان نمیدهد پس مراقب اهدافی که میخواهید به آنها برسید و بعد ازدواج کنید باشید زیرا ممکن است سبب غافل شدن شما از مهم ترین اتفاق زندگیتان یعنی ازدواج شوند .

  • اتفاقات اجتماعی سبب بی میلی به ازدواج میشوند

شنیده ها و گفته های امروزه در رسانه ها بیشتر به امار طلاق ها و جدایی ها اختصاص دارد و همانطور که میدانید در بیشتر فضاهای مجازی مطالب و ویدیو هایی با عنوان خیانت همسر و … مشاهده میشود که سبب میشود جوانان از ازدواج هراس داشته باشند و طرز فکری مشابه اینکه مجرد بودن از مطلقه بودن بهتر است در جوانان شکل بگیرد .

  • بی اعتمادی به طرف مقابل از عوامل بی میلی به ازدواج

حرف هایی مانند اینکه پسر ها قابل اعتماد نیستند و دختر ها فقط برای وقت گذرانی به ارتباط با پسر دست میزنند و … را از همه شنیده اید اما نباید فراموش کنید که این ها فقط گفته ها برای افرادی که در روابط زیادی شرکت کرده اند و بعد از اتمام هر رابطه ای وارد رابطه ی دیگری شده اند است و برای همه این مسئله صدق نمیکند . مسلما وقتی شخصی با افراد زیادی رابطه داشته باشد دیگر هیچ جذابیتی در جنس مخالف مشاهده نمیکند و تصور غلط خیانت کار بودن همه در ذهن او جای میگیرد و سعی میکند با گفتن داستان ها و سخنان مختلف این طرز فکر را نیز به دیگران تحمیل کند و سبب بی اعتمادی آنها به جنس مخالف شوند . پس به گفته های دیگران توجه زیادی نداشته باشید زیرا ممکن است مشتی دروغ و داستان باشد .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *