خانه / زناشویی / بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی
بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی
بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی

بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی

بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on Jun 9Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع بی میلی زنان به رابطه جنسی می پردازیم , بی میلی زنان به رابطه جنسی زناشویی یکی از عمده مشکلاتی است که ممکن است در زندگی بیشتر زوجین وجود داشته باشد و به دلیل اینکه رابطه جنسی تاثیر زیادی در کیفیت زندگی دارد ممکن است حتی مرد بیشتر از خود زن بدنبال راه هایی برای رفع این مشکل باشد از این رو مراجعه کنندگان زیادی به دلیل وجود این مشکل به مراکز و کلینیک های مربوطه مراجعه میکنند . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون بی میلی زنان به رابطه جنسی و … می پردازیم .

بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی

بی میلی برخی از زنان به رابطه جنسی میتواند در هر سنی و سالی بروز کند و مانع برقراری رابطه های موفق که همراه با رسیدن به اوج لذت جنسی باشد شود از این رو سن مشخصی برای بروز این عارضه معین نیست و ممکن است در هر زنی با هر سن و سالی رخ دهد البته به دلیل اینکه در سن یائسگی سطح هورمون های جنسی تا حدی کاهش می یابد پس بروز این مشکل در افرادی که یائسه شده اند کمی طبیعی است . در ادامه به بررسی برخی از علت های بی میلی زنان به رابطه جنسی زناشویی می پردازیم .

  • بی میلی زنان به رابطه جنسی به علت مشکلات روانی

بی میلی برای برقراری رابطه جنسی در برخی از زنان ممکن است در اثر مشغله زیاد و فکر مشغولی در اثر کار ها و وظایف روزانه باشد که این حالت بیشتر موقتی بوده و با رفع فشار های روانی این مشکل نیز برطرف میشود اما در زنانی که دائما با فشار های روانی روبرو هستند ممکن است این حالت به صورت همیشگی بروز کند و هیچگاه میلی به انجام رابطه جنسی نداشته باشند . در این حالت با کمی معاشقه و انجام کار های هیجان انگیز میتوان حالت برانگیختگی جنسی را در زن ایجاد کرد و او را در جهت برقراری رابطه جنسی ترغیب کرد .

  • بی میلی زنان به برقراری رابطه جنسی به علت خستگی زنان

ضعیف بودن قوای زنان نسبت به مردان و زود خسته شدن زنان نیز میتواند سبب بی میلی جنسی زنان شود , زنان چه در انجام کار های مختلف و چه در روابطی همچون برقراری رابطه جنسی چند شب پشت سر هم و بسیار زود تر از مردان خسته میشوند و ممکن است پس از مدتی که رابطه های زیادی را در مدت زمان کمی تجربه کرده باشند به رابطه جنسی بی میل باشند و هیچ تمایلی به انجام آن نداشته باشند . در این صورت با کمی بی توجهی به رابطه جنسی و برقراری رابطه ها در زمان های کمی طولانی تر از شرایط قبل ممکن است این مشکل برطرف شود .

  • عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی در زنان به علت خرافات

برخی از افراد معتقدند که پس از اینکه با همسرشان چندین رابطه موفق داشته باشند گویی چشم خورده اند و دیگر تمایلی به این رابطه ندارند ! برخی از افراد با باور چنین خرافاتی این را به خود تلقین میکنند که بعد از چندین رابطه موفق این حالت برای آنها بوجود می آید اما باید گفت چیزی که از آن به عنوان چشم خوردن یاد میشود یک حالت طبیعی جسمی و روانی است که بعد از روابط متوالی بوجود می آید . این حالت بیشتر در افرادی که برنامه ریزی خاصی برای انجام رابطه جنسی ندارند بوجود می آید که لازمه آن افزایش اطلاعات در مورد روابط جنسی و حذف خرافات از ذهن است .

بی میلی جنسی زنان ممکن است در اثر وجود بیماری های جنسی مختلف و اختلالات جنسی باشد که این موارد با مراجعه به پزشک و روانشناس متخصص برطرف میشود و در صورت عدم برطرف کردن چنین اختلالاتی ممکن است تاثیرات منفی زیادی در رابطه زناشویی افراد پدید آید .

راه هایی برای رفع بی میلی جنسی زنان

  • داشتن الگو های موثر و مناسب برای رابطه جنسی

مطمئنا هر کسی با توجه به شناخت ویژگی ها و علایق خود و طرف مقابل موجود در رابطه برخی از الگو ها و روش ها را برای رابطه جنسی خود در نظر میگیرد که با انجام هر یک از این الگو ها و موفق واقع شدن آن به ادامه و پیروی از این الگو می پردازد و در غیر اینصورت به الگو و پوزیشن دیگر روی می آورد , پس بهتر است از الگو ها و روش های موثر و متنوعی برای رابطه جنسی استفاده کنید که رابطه جنسی با تنوعی داشته باشید .

  • لذت جنسی را به خود محدود نکنید

برخی از مردان رسیدن به اوج میل جنسی و ارگاسم را تنها به خود محدود میکنند و همین که به ارگاسم و انزال رسیدند از ادامه رابطه سر باز میزنند اما باید به این نکته توجه کنند که هدف از برقراری رابطه جنسی رسیدن هر دو فرد به ارگاسم است از این رو با رها کردن رابطه بدون اینکه زن به ارگاسم رسیده باشد باعث میشوند که زن برای ارشای خود به رفتار های پرخطر جنسی مانند خود ارضایی روی آورد و برای دفعات بعد هیچگونه تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد و به حالتی مانند سرد مزاجی در زنان گرفتار شود و یا در صورت برقراری رابطه با انجام رفتار هایی مانند تظاهر به ارگاسم از موفق بودن رابطه جلوگیری کند زیرا او هیچ تمایلی برای برقراری رابطه ای که به لذت نرسد ندارد . پس لذت رابطه را تنها به خودتان محدود نکنید .

  • برقراری رابطه های عاطفی

با برقراری رابطه عاطفی میتوانید از میزان استرس ها و فکر مشغولی های همسرتان بکاهید و او را برای برقراری یک رابطه موفق آماده کنید , پس انجام کارهایی که موجب قوی تر شدن رابطه های شما میشود را در دستور کار خود قرار دهید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *