خانه / سلامت خانواده / بهداشت جنسی مردان
بهداشت جنسی مردان
بهداشت جنسی مردان

بهداشت جنسی مردان

بهداشت جنسی مردانReviewed by bestmarital on Jul 25Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت مردان به بررسی موضوع بهداشت جنسی در مردان می پردازیم , همانطور که میدانید رابطه جنسی یکی از مهم ترین ارکان ازدواج است پس باید زمینه های مناسب برای برقراری این رابطه مهم در زندگی زناشویی فراهم شود که بهداشت جنسی و رعایت بهداشت ناحیه تناسلی یکی از شرایطی است که باید فرد آنرا رعایت کند تا از بیماری های جنسی و بیماری های عفونی دور باشد و بتواند به دور از این مشکلات به برقراری رابطه موفق بپردازد .

بهداشت جنسی مردان

در رابطه با بهداشت جنسی مردان باید گفت که آلت تناسلی و عوامل وابسته به آن همچون اندازه آلت تناسلی مرد و … در برقراری یک رابطه موفق تاثیر زیادی دارند بطوریکه فرد با داشتن سلامت جنسی و عدم وجود مشکلات جنسی همچون آلت تناسلی پرده دار و بیماری هایی همچون اختلال در نعوظ میتواند با افزایش اعتماد به نفس جنسی به برقراری یک رابطه موفق بپردازد . آلت تناسلی مردان نیز همچون دستگاه تناسلی زنان میتواند با بیماری های عفونی و مقاربتی زیادی روبرو باشد اما امار بروز بیماری های تناسلی در زنان بیشتر است , با این حال مردان نیز در ناحیه تناسلی خود با بیماری هایی عفونی همچون پروستاتیت , سوزاک , واریکوسل و … روبرو هستند پس با رعایت بهداشت جنسی اندام تناسلی میتوان تا حد زیادی از بروز این عفونت ها جلوگیری کرد .

نکاتی درباره بهداشت جنسی مردان

  • شستن و خشک کردن ناحیه تناسلی

پوست ناحیه تناسلی مردان نیز با پوست سایر نقاط تفاوت چندانی ندارد و لازم به شستشوی مخصوصی نیست پس شستشوی روزانه یکبار و خشک کردن مناسب این قسمت میتواند در جلوگیری از بروز عفونت ها و بیماری های قارچی موثر باشد , خشک کردن اندام تناسلی و سایر قسمت ها بعد از شنا کردن و عرق کردن و حمام میتواند از فراهم کردن زمینه برای رشد باکتری ها جلوگیری نماید . شستشوی اندام تناسلی قبل از انجام رابطه جنسی نیز میتواند تا حدودی خطر انتقال بیماری های عفونی را کاهش دهد .

  • معاینه دستگاه تناسلی

بهتر است هر چند وقت یکبار بیضه ها و اندام تناسلی خود را مورد معاینه قرار دهید و وجود هر گونه برجستگی و قرمزی و زگیل و جوش و به طور کلی موارد غیر عادی را به پزشک اطلاع دهید تا با این روش از شیوع عواملی همچون سرطان آلت تناسلی و … جلوگیری شود .

  • استفاده از لباس زیر مناسب

مردان به علت فعالیت بدنی روزانه بیشتر باید لباس های زیر خود را هر روز عوض کنند و بهترین انتخاب برای لباس های زیر استفاده از لباس نخی و پنبه ای است زیرا این نوع لباس ها در جلوگیری از بیماری های عفونی و قارچی موثر هستند .

  • مراجعه به پزشک

توصیه میشود که حداقل سالی یکبار برای معاینه دستگاه تناسلی و تولید مثلی خود به پزشک مراجعه کنید تا از بیماری های مخفی و سایر موارد که میتوانند مشکل ساز باشند اطلاع پیدا کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *