خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری
بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری
بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری

بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری

بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداریReviewed by bestmarital on Jul 9Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع مناسب ترین زمان رابطه جنسی برای بارداری و زمان هایی که بیشترین احتمال بارداری وجود دارد می پردازیم , بارداری یکی از مهمترین دوره های زندگی هر خانمی است و این دوره از نظر بحث تنظیم خانواده بسیار حائز اهمیت است بطوریکه یکی از اهداف تنظیم خانواده حفظ سلامت کودک و مادر و بدنیا آمدن نوزاد سالم است پس نباید از اهمیت این دوره غافل شد و از طرفی افرادی که تصمیم به رابطه جنسی برای بارداری میگیرند باید اطلاعاتی در این رابطه داشته باشند تا با انجام رفتار های مناسب بتوانند تصمیم خود را عملی سازند که برای افزایش اصلاعات در این زمینه میتوانید به مطالبی همچون تعیین زمان تخمک گذاری و رابطه جنسی برای بارداری و زمان بندی رابطه جنسی برای بارداری مراجعه کیند .

بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری

در رابطه با بهترین زمان رابطه جنسی برای بارداری باید گفت که اکثر خانم ها بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد مسائل مهم در رابطه جنسی وحتی زمان قاعدگی و اتمام آن و زمان تخمک گذاری به برقراری رابطه جنسی برای بارداری می پردازند و در رسیدن به این هدف ناکام می میانند و عده ای نیز هستند که بدون استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری همچون استفاده از انواع قرص ها ضد بارداری مانند قرص ال دی به رابطه جنسی می پردازند و در انتها با بارداری نا خواسته مواجه میشوند که همه این موارد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با مسائل جنسی است .

احتمال بارداری چه زمانی بیشتر است ؟ احتمال حاملگی در مواقعی که اسپرم ها تقریبا با آزاد شدن تخمک در رحم زن وارد رحم شوند بیشتر شود البته این حالت بدون در نظر گرفتن بیماری های جنسی مانند آزواسپرمی و اختلالات جنسی زنانه مانند عفونت رحم بیان شد . اصولا و بطور معمول تخمک گذاری ۱۴ روز قبل از اولین پریود انجام میشود آزاد شدن اسپرم ها و ریختن انها در واژن هر چقدر از این زمان فاصله داشته باشد احتمال بارداری کمتر میشود البته ممکن است در مواردی به علت وجود مشکلاتی همچون عادت ماهانه نا منظم تعیین زمان تخمک گذاری کمی سخت باشد اما در کل بهترین زمان برقراری رابطه جنسی و ریختن منی در داخل واژن ۲ تا ۳ روز قبل و بعد از تخمک گذاری است زیرا در این مواقع احتمال لقاح بیشتر است . در ادامه به بررسی سولات رایج در مورد زمان بارداری و چه زمانی بارداری رخ میدهد ؟ می پردازیم .

آیا با مایعاتی که قبل از انزال منی ترشح میشوند هم احتمال حاملگی وجود دارد ؟

اصولا قبل از انزال خود منی مقداری مایع از آلت تناسلی مرد خارج میشود که ممکن است خود مرد نیز متوجه آن نشود و از آنجایی که این مایع نیز بی ارتباط با محل ذخیره اسپرم ها نیست پس میتواند با داشتن تعدادی اسپرم سبب بارداری شود .

اگر ارگاسم رخ ندهد احتمال بارداری وجود ندارد ؟

باردرای ارتباط چندانی با ارگاسم ندارد ولی اگر رابطه جنسی برای بارداری با ارگاسم همراه باشد انقباضات رحمی و لوله های فالوپ در انتقال اسپرم میتواند بهتر عمل کنند اما بارداری میتواند بدون ارگاسم و یا رسیدن به اوج لذت جنسی رخ دهد .

تماس های کوچک میتواند موجب بارداری شود ؟

اگر آلت مردانه در زمان انزال با محدوده واژن در تماس باشد نیز احتمال بارداری وجود دارد ولی احتمال باردرای در تماس های کوچک منی با واژن در مقایسه با انزال کامل در داخل واژن است .

اسپرم قدرت نفوذ از پارچه و لباس را دارد ؟

اگر لباس و با پارچه کاملا به اسپرم آغشته شده باشد ممکن است در تماس با واژن فرد باردار شود اگر چه این احتمال بسیار ضعیف است اما در صورت بروز چنین حالتی اگر قصد بارداری ندارید بهتر است از قرص ضد بارداری اورژانسی استفاده کنید .

رابطه جنسی در آب میتواند موجب بارداری شود ؟

در صورت رابطه جنسی در آب نیز باز هم با انزال داخل واژن بارداری رخ میدهد زیرا اسپرم ها در محدوده واژن قرار میگیرند و وجود آب در بیرون از محدوده واژن مانع باردرای نمیشود .

اگر انزال در آب صورت گیرد نه در محدوده واژن باز هم احتمال بارداری وجود دارد ؟

احتمال اینکه اسپرم به آن کوچکی در آب شنا و وان حمام شنا کند و خود را به تخمک برساند بسیار کم است و تقریبا غیر ممکن است بخصوص اگر آب ولرم یا گرم باشد اسپرم پس از چند دقیقه می میرد و احتمال بارداری از بین میرود .

زمان به ارگاسم رسیدن در بارداری تاثیر دارد ؟

تحقیقات نشان داده است که اگر خانم ها دیر تر از شوهرشان به ارگاسم برسند احتمال بارداری بیشتر میشود زیرا در این صورت انقباضات ناشی از ارگاسم خانم سبب میشود تا اسپرم ها بهتر حرکت کنند و راحت تر به تخمک برسند ولی روی لقاح تاثیر چندانی ندارد و فقط موجب رسیدن تعداد بهتر و بیشتری اسپرم به تخمک میشود .

استرس بر باروری تاثیر دارد ؟

آرامش بهترین حالت برای برقراری رابطه جنسی برای بارداری است از این رو قبل از تصمیم به بارداری به بدن خود استراحت دهید و بگذارید بدن در حالت ریلکس باشد زیرا وجود استرس موجب بروز مشکلاتی در بدن شما همچون خشکی واژن و عدم دخول مناسب و در نتیجه خشکی واژن و بروز درد در هنگام دخول ممکن است خانم به تظاهر به ارگاسم وانمود کند و به طور کلی باروری ناقصی داشته باشید .

آیا زمان رابطه تاثیری بر باروری دارد ؟

زمان رابطه جنسی برای بارداری در صورت سالم بودن اسپرم ها و رسیدن آنها به لوله فالوپ و موجود بودن تخمک چندان اهمیتی ندارد ولی برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه کیند .

استفاده از دوش واژینال قبل از رابطه جنسی برای بارداری مجاز است ؟

دوش واژینال با شستن ماده مفید رحم میتوانند مانع بارداری شوند و فقط در مواردی که توسط پزشک و ماما تجویز شوند از آنها استفاده میشوند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *