خانه / ازدواج / بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج
بهانه-تراشی-اشتباه-برای-ازدواج
بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج

بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج

بهانه تراشی اشتباه برای ازدواجReviewed by زناشویی برتر on Apr 20Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دوران قبل از ازدواج به بررسی موضوع بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج می پردازیم . هر کسی بالاخره باید روزی با تشکیل زندگی مشترک و ازدواج آینده جدیدی را برای خود رقم بزند و با انتخاب درست خود بتواند بهترین اینده ممکن و بهترین حالات ممکن برای یک زندگی شاد را به ارمغان آورد , در این میان برخی از جوانان معتقدند که باید اول و آخر ازدواج کنند و برایشان مهم نیست که با چه کسی ازدواج میکنند و از این رو برای خود دلایلی سر و پا میکنند که موقع ازدواج آنها فرا رسیده است و قصد و نیت آنها فقط داشتن یک زندگی مشترک و بودن زیر یک سقف است اما باید توجه داشت که درست است هر کسی باید اول و آخر ازدواج کند اما اینکه یک ازدواج موفق داشت خیلی بهتر است از اینکه بدون هیچ شناختی به ازدواج های کورکورانه دست زد .

بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج

بسیاری از جوانان بدون اینکه شناخت درستی از شخصیت طرف مقابل و حتی بهترین سن برای ازدواج خود داشته باشند دست به انتخاب هایی میزنند که در آخر منجر به جدایی میگردد زیرا این انتخاب ها بدون شناخت قبلی دو طرف از یکدیگر صورت میگیرد و پس از مدتی زندگی میفهمند که طرز فکر و اعتقادات هر دوی آنها متفاوت است و هیچ نقطه ی مشترکی وجود ندارد و تنها راه باقی مانده برای آنها طلاق و جدایی است . طبق آمار ها از هر پنج ازدواج در ایران یکی به طلاق منجر میشود , البته آمار درستی از ازدواج های بی عشق و بی عاطفه در دست نیست و در این میان ازدواج هایی نیز وجود دارد که تفاوتی با طلاق ندارد و تنها دو زوج در زیر یک سقف زندگی میکنند بدون اینکه عشق و عاطفه ای بین آنها وجود داشته باشد پس برای عدم قرار گیری در لیست چنین آمار هایی برای ازدواج خود بهانه تراشی نکنید و سعی کنید انتخاب درستی داشته باشید . در ادامه به بررسی برخی از دلایل بهانه تراشی اشتباه برای ازدواج می پردازیم .

  • بهانه مسن شدن و گفتن جمله معروف پیر شدم و رفت

اگر بهانه تان برای ازدواج پیر شدن و گذشتن سن جوانی تان است دست نگه دارید , شاید فردی تا سن ۳۰ سالگی فرد مورد نظر و شریک زندگی خود را نتواند پیدا کند و در سن مناسب خود این کار صورت بگیرد پس این دلیل محکمی برای ازدواج محسوب نمیشود . از آنجایی که با ازدواج قرار است یک عمر زندگی خود را باشخص دیگری شریک کنید پس هیچ عجله ای در انتخاب خود نداشته باشید .

  • فرار از تنهایی

برخی از جوانان با تصور اینکه هوا دونفره هستند ولی آنها هنوز هم تنهایند و فرار از تنهایی دست به ازدواج میزنند و برایشان مهم نیست که با چه شخصی ازدواج میکنند فقط میخواهند که تنها نباشند . این را نیز در نظر بگیرید که اگر شخصی که با او ازدواج میکنید مناسب نباشد باز هم تنها خواهید بود و حتی بیش از پیش احساس تنهایی خواهید کرد . بهتر است که  تا وقت پیش آمدن شرایط مناسب برای ازدواج تنهاییتان را با کارهای دیگری پر کنید تا این دلیل و احساس کاذب باعث تنهاتر شدن شما نشود .

  • چشم و هم چشمی با دیگران

هیچگاه تصور نکنید که فلان کسی که با شما هم سن است و یا حتی از شما کوچکتر است ازدواج کرده ولی شما هنوز نتوانسته اید ازدواج کنید , نباید این تلنگر را به خود بزنید که تو توانایی ازدواج کردن نداری و از حرف های مردم دلگیر شوی برای مثال وقتی کسی از شما میپرسد چرا هنوز ازدواج نکرده اید نباید این حرف او را سرزنش به حساب آورید زیرا او هیچ درک و تصوری از شرایط و موقعیت شما ندارد . پس مطمئن باشید تمام کارهای که از سر چشم و هم چشمی باشد عاقبت خوبی به همراه ندارند .

  • بهانه تقسیم شدن مسئولیت ها و وظایف

این بهانه بیشتر توسط پسر ها بیان میشود زیرا آنها تصور میکنند که با ازدواج و آغاز زندگی زناشویی مسئولیت هایی که بر گردن دارند به دو دسته تقسیم میشود و بخشی از آنها به همسرشان واگذار میشود اما این تصور غلطی است ریرا همسرشان با ازدواج مسئولیت های دیگری برعهده دارد که فقط میتواند آنها را انجام دهد و به وظایف خود برسد .

در اینجا به برخی از بهانه های جوانان برای ازدواج اشاره شد که همین بهانه ها گاها باعث از هم پاشیدن بنیاد خانواده ها میشود و در پی این ازدواج های اشتباه عواقب ناخوشایندی در انتظار است پس تا جایی که میتوانید برای خود دلیل تراشی اشتباه نکنید تا به اهداف مورد نظر خود و موفقیت در زندگی برسید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *