خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری
باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری
باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری

باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری

باور های غلط در مورد روش های ضد بارداریReviewed by زناشویی برتر on Jun 4Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع باور های غلط در مورد روش های ضد حاملگی می پردازیم , امروزه روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارند که به منظور جلوگیری از بارداری به صورت موقتی یا دائمی مورد استفاده قرار میگیرند و این روش ها دارای عوارض و فوایدی هستند که بنا به کمبود سطح اطلاعات عموم باور های غلط درباره روش های ضد بارداری بیشتر وجود دارد که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم .

باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارند و بیشتر عموم باور های غلط در رابطه با روش های ضد حاملگی دارند و در میان این روش ها استفاده از دارو های جنسی مانند قرص ال دی و … از نظر عموم دارای بیشترین عوارض هستند که برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با قرص های ضد بارداری میتوانید به مقالات فواید قرص های ضد بارداری و عوارض قرص های ضد بارداری مراجعه کنید . در ادامه به باور های غلط در مورد روش های ضد بارداری می پردازیم .

  • شیر دادن به فرزند باعث میشود که زن باردار نشود

اگر چه تخمک گذاری در دوران شیر دهی به نوزاد صورت نمیگیرد اما احتمال حاملگی در دوران شیر دهی همچنان وجود دارد پس مادری که به فرزند خود شیر میدهد نباید با خیال راحت و با این فکر که باردار نمیشود به برقراری رابطه جنسی بپردازد , مادری که به فرزند خود شیر میدهد باید از روش های دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده کند زیرا همانطور که گفته شد شیر دادن به نوزاد نمیتواند به طور قطعی از حاملگی جلوگیری کند .

برخی از زوجین معتقدند که اگر در طول رابطه زن به ارگاسم نرسد بارداری رخ نمیدهد اما باید گفت که در صورت ورود اسپرم ها به دهانه واژن بارداری رخ میدهد و لازم نیست که رابطه جنسی زناشویی افراد به مرحله ارگاسم هم برسد بلکه در صورت ریختن منی در داخل واژن زن احتمال بارداری وجود دارد پس اگر زن به ارگاسم نرسید به این باور غلط تکیه نکنید که با نرسیدن او به ارگاسم بارداری رخ نمیدهد .

  • در زمان بین چرخه های قاعدگی بارداری رخ نمیدهد

برخی از زنان فکر میکنند که در زمان ایمن بین شروع چرخه های قاعدگی بارداری رخ نمیدهد که در این رابطه باید گفت که این باور به علت کمبود سطح اطلاعات در رابطه با قاعدگی است . هورمون های استروژن و پروژسترون و لوتئینی هورمون و هورمون محرک فولیکول های جنسی چهار عامل در تنظیم چرخه قاعدگی هستند که زمان آزاد سازی تخمک را تنظیم میکنند و اگر تخمک بارور شود سطح این هورمون ها بنا به شرایط تغییر میکند و اگر تخمک گذاری رخ ندهد این هورمون ها با آغاز قاعدگی این چرخه را تنظیم میکنند . اگر عواملی باعث بر هم خوردن تعادل این هورمون ها شود ممکن است اتفاقاتی مانند عادت ماهانه نا منظم رخ بدهد که از عوامل بر هم زننده هورمون ها میتوان به استرس , پیری , نزدیکی به سن یائسگی و اختلالات هورمونی دیگر و … اشاره کرد .

  • وضعیت بدن در برخی موارد باعث جلوگیری از بارداری میشود

برخی از زوجین معتقدند که با استفاده از پوزیشن های خاص و مخصوصی از بارداری جلوگیری میشود و استفاده زا این مدل حرکات ربرای دخول از ورود اسپرم به واژن جلوگیری میکند اما باید گفت که هیچ پوزیشن خاصی وجود ندارد که در صورت ریختن منی در اطراف واژن زن از حاملگی جلوگیری کند پس این مورد نیز یکی از باور های غلط در مورد راه های کنترل بارداری به شمار می آید .

  • متوقف کردن رابطه به محض انزال باعث جلوگیری از بارداری میشود

برخی از افراد بدون استفاده از کاندوم و روش های دیگر به برقراری رابطه جنسی می پردازند و با این فرض به انجام آن می پردازند که به محض انزال منی از رابطه عقب بکشند و از انزال در واژن جلوگیری کنند که در این رابطه باید گفت که ممکن است رد مایعی که قبل از منی از آلت مرد بیرون می آید هم اسپرم وجود داشته باشد و این اسپرم ها موجب بارداری شوند , از سوی دیگر برخی از افراد توانایی کنترل انزال خود را ندارند و نمیتوانند جلوی انزال خود را بگیرند که این دلایل موجب میشود که این مورد هم در میان باور های اشتباه در مورد روش های ضد بارداری قرار گیرد .

  • در اولین رابطه جنسی بارداری رخ نمیدهد

تصور غلط در مورد بارداری دیگر زنان این است که در اولین رابطه جنسی بارداری رخ نمیدهد و باردار شدن طی چندین بار انجام رابطه جنسی صورت میگیرد که در این رابطه باید گفت که در هر زمانی که تخمک گذاری رخ بدهد احتمال بارداری وجود دارد و هیچ ربطی به اولین یا چندمین رابطه ندارد .

  • با دوش گرفتن بعد از رابطه جنسی بارداری رخ نمیدهد

روش هایی مانع ادرار کردن و دوش گرفتن با آب سرد و گرم نمیتواند بعد از ورود اسپرم به واژن مانع بارداری شوند زیرا در صورت ورود اسپرم به واژن بعد از مدتی این اسپرم به رحم میرسد و لقاح رخ میدهد و دوش گرفتن هیچ تاثیری در این کار ندارد .

  • شستشوی واژن باعث جلوگیری از بارداری میشود

شستشوی واژن بعد از ورود اسپرم نمیتواند مانع بارداری شود چرا که اسپرم به محض ورود به واژن به سمت رحم حرکت میکند و در ابتدای وازن ساکن نمی ماند پس شستشوی واژن هم مانع از بارداری نمیشود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *