خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / اولین قاعدگی در دختران
اولین قاعدگی در دختران
اولین قاعدگی در دختران

اولین قاعدگی در دختران

اولین قاعدگی در دخترانReviewed by زناشویی برتر on May 9Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع اولین قاعدگی در دختران می پردازیم , با توجه به اینکه دختران با نزدیک شدن به سن بلوغ و با شروع اولین قاعدگی به دوران جدیدی از زندگی خود وارد میشوند و از این دوران به بعد تمامی تفکرات و اتفاقات برای آنها نسبت به سابق دارای موضوعات جدیدی است و نگرش جدیدی به زندگی پیدا میکنند قاعدگی نیز میتواند برای آنها تازگی داشته باشد و در اولین بار های رخ دادن این اتفاق آنها از بروز چنین حالتی دچار احساسات ناخوشایندی شوند که در ادامه به بررسی اولین پریود در دختران و علائم اولین پریود و … می پردازیم .

اولین قاعدگی در دختران

اولین پریود در دختران با تغییرات زیادی برای آنها همراه است و نشانه ای از ورود آنها به دنیای جدیدی است و پس از این دوران اتفاقات جدید تر و متنوع تری را تجربه خواهند کرد شاید برای شما جالب باشد اما بروز صفات جنسی اولیه در دختران با تغییرات در روابط اجتماعی آنها نیز همراه است و تمامی ابعاد زندگی آنها را مورد تاثیر قرار میدهد پس بهتر است قبل از اتفاق افتادن اولین قاعدگی در دختران و ترس دختران از این اتفاق باید مادر به عنوان بهترین آموزگار به دختر خود اتفاق افتادن این رویداد را توضیح دهد و به او بگوید که این فرآیند چگونه است و هیچگونه خطری برای فرزند ندارد و همه باید این اتفاق را تجربه کنند . مادر باید از سنین ۱۱ سالگی به بعد آموزش های لازم را به فرزند خود بدهد و به او بگوید که هر ماه یکبار لایه های مخاطی رحم دچار ریزش میشوند و از راه واژن خارج میشوند و این یک فرایند طبیعی است و هیچگونه مشکلی برای او بوجود نمی آورد .

مشکلات مربوط به اولین قاعدگی

مدت زمان نرمال هر چرخه قاعدگی حدود ۲۱ الی ۳۵ روز است و در برخی مواقع ممکن است که این مدت با افزایش یا کاهش هایی همراه باشد که در صورت مشاهده چنین حالتی باید مادر بفهمد که فرزند دچارعادت ماهانه نا منظم است و برای درمان آن اقدامات لازمه انجام گیرد که این نا منظمی عادت میتواند در اثر عوامل مختلفی مانند اختلالات جنسی و کیست های تخمدان و … باشد . همچنین اگر فرزند شما تا سن ۱۶ سالگی هیچگونه علامتی از بروز قاعدگی در خود نداشت ممکن است که او مبتلا به آمنوره یا فقدان قاعدگی باشد و در این صورت نیز باید به پزشک متخصص مراجعه شود و راه های درمان این بیماری در اولویت قرار گیرد . مادر باید در این دوره با دادن راهکار های مناسب و توصیه های مهم دوران قاعدگی و راهنمایی کردن فرزند در رابطه با نکات بهداشتی دوران قاعدگی او را در حفظ سلامت جسمی و جنسی خود راهنمایی کند .

سن شروع اولین قاعدگی و علائم اولین قاعدگی

شروع شدن سن پریود میتواند در دختران متفاوت باشد بطوریکه در برخی از دختران ممکن است در ۸ سالگی و در برخی دیگر ممکن است در پانزده سالگی رخ دهد که حتی بیان حرف هایی در رابطه با موضوعات جنسی نیز میتواند در شروع این سن تاثیر داشته باشد . علائمی مانند بزرگ شدن سینه ها و رشد موهای نواحی اندام تناسلی و بروز جهشی قدی یا وزنی و همچنین درد در نواحی شکم میتواند نشانه های شروع اولین پریود باشد . اولین قاعدگی معمولا سبک است و با کمی لکه بینی همراه است و خونریزی زیادی در طول آن اتفاق نمی افتد , قاعدگی های نا منظم تا یک سال پس از شروع قاعدگی میتوانند طبیعی باشند اما پس از آن غیر طبیعی است و باید به پزشک مراجعه شود .

توصیه آخر به مادر ها این است که تا زمانی که شما سر صحبت را با دختر خود باز نکنید او با شما راحت نیست و نمیتواند حرفش را به شما بگوید پس بجای خشک و رسمی حرف زدن با او راحت باشید تا او بدون ترس این دوران را پشت سر بگذارد و در صورت بروز هر گونه مشکلی آنرا به شما بگوید تا این مشکل رفع شود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *