خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی
انتقال ایدز از راه رابطه دهانی
انتقال ایدز از راه رابطه دهانی

انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی

انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانیReviewed by زناشویی برتر on Jun 2Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع انتقال بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی می پردازیم , در میان راه های انتقال ویروس اچ ای وی برقراری رابطه جنسی رایج ترین راه انتقال این ویروس است که امکان سرایت و انتقال این ویروس از مرد مبتلا به زن و برعکس وجود دارد که البته انتقال نیز به مرحله پیشرفت ویروس و مقدار آن در سلولها و خون بستگی دارد که اگر ویروس ده برابر بیشتر از حالت اولیه باشد احتمال انتقال دو و نیم برابر بیشتر میشود همچنین انتقال ویروس یه عوامل دیگری همچون استفاده یا عدم استفاده از وسایل محافظتی مانند کاندوم بستگی دارد .

انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی

بیماری ایدز یکی از بیماری هایی است که از طریق رابطه های جنسی منتقل میشود و از این رو همواره افراد در روابط جنسی زناشویی خود این ترس را داشته اند که ویروس ایدز از چه راه هایی منتقل میشود و آیا ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل میشود ؟ که در پاسخ به این سوال باید گفت که احتمال انتقال ویروس ایدز از راه رابطه دهانی نسبت به رابطه واژنی و رابطه جنسی معقدی کمتر است اما با این وجود باز هم انتقال این ویروس از طریق رابطه دهانی ممکن است که در ادامه به بررسی دقیق تر موضوع انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی می پردازیم . احتمال انتقال ایدز در رابطه دهانی را در دو حالت میتوانید توضیح دهیم :

  • حالت اول

در حالت اول به بررسی این موضوع می پردازیم که مرد فاعل باشد یعنی مرد آلت تناسلی خود را داخل دهان فرد مقابل کند ( کسی برای مرد ساک بزند ) , در افراد مبتلا به ایدز ویروس ایدز در بسیاری از مایعات بدن قرار دارد و این ویروس در داخل مایعاتی از قبیل مایعی که قبل از منی خارج میشود که به آن مذی نیز میگویند وجود دارد از این رو در افراد مبتلا به ایدز انجام رابطه جنسی بدون انزال و رسیدن به اوج لذت جنسی نیز میتواند خطرناک باشد پس با فکر اینکه انزال رخ نمیدهد و در این صورت ویروس منتقل نمیشود به برقراری رابطه اقدام نکنید . برای کاهش احتمال انتقال ویروس ایدز از طریق انجام رابطه دهانی در این حالت میتوانید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید .

  • استفاده از کاندوم سالم ( از سوراخ نبودن کاندوم اطمینان حاصل کنید )
  • عدم ریختن منی در دهان و صورت فرد مقابل
  • عدم استفاده از خشونت و اجبار برای برقراری رابطه و انجام رابطه دهانی
  • پرهیز از گاز زدن آلت مرد
  • پرهیز از انجام رابطه دهانی با افرادی که پروتوز و ارتوز دهانی دارند
  • پرهیز از انجام رابطه دهانی در صورت مشاهده زخم لثه و دهان و حتی وجود زخم و زگیل در اطراف آلت مرد

 

  • حالت دوم

در حالت دوم به بررسی این موضوع می پردازیم که مرد اندام تناسلی زن را با زبان بمکد و دهان خود را در معرض تماس با واژن زن قرار بدهد ( کسی برای زن لیس بزند ) که در این مورد باید گفت ویروس اچ ای وی در ترشحات واژن زن نیز وجود دارد بنابراین اگر کسی آلت تناسلی زن مبتلا به ایدز را بمکد احتمال ابتلا به ایدز را دارد . البته توجه داشته باشید که احتمال انتقال ویروس ایدز در این حالت نسبت به حالت اول بسیار کمتر است مگر اینکه لیس زدن در هنگام خونریزی ماهانه و قاعدگی باشد . همچنین احتمال اینکه ویروس ایدز از راه بزاق مردی که این کار را بر روی زن انجام میدهد به زن منتقل شود بسیار کم است مگر در صورتیکه داخل دهان مرد زخم ها و خراشیدگی های متعددی وجود داشته باشد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *