خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / افزایش اعتماد به نفس جنسی
افزایش اعتماد به نفس جنسی
افزایش اعتماد به نفس جنسی

افزایش اعتماد به نفس جنسی

افزایش اعتماد به نفس جنسیReviewed by زناشویی برتر on May 12Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع افزایش اعتماد به نفس جنسی می پردازیم , دغدغه بسیاری از افراد برای برقرار رابطه جنسی نداشتن اعتماد به نفس کافی برای برقراری چنین رابطه ای است و این عدم اعتماد به نفس میتواند منشا های مختلفی داشته باشد از قبیل مشکلات روحی و جسمی و … حتی ناراضی بودن از اندام های خود و خجالتی بودن نیز میتواند سبب کاهش اعتماد به نفس جنسی فرد در رابطه زناشویی شود و سبب شود تا مشکلات جنسی متعددی برای فرد بوجود آید .

افزایش اعتماد به نفس جنسی

افزایش اعتماد به نفس جنسی یعنی افزایش میزان پذیرفتن توانایی های خود در زمینه های روحی و جسمی , به عبارتی اعتماد به نفس جنسی یعنی اعتماد به بدن خود و انجام کارهایی که قرار است در طول رابطه صورت گیرد به طوری که فرد برای انجام این کار ها هیچگونه استرس و اضطرابی نداشته باشد و حتی فکر درست انجام نشدن این افکار به ذهنش نرسد و به دور از هر گونه فکر مشغولی و حواس پرتی فقط بر روی رابطه جنسی زناشویی خود تمرکز داشته باشد . نداشتن اعتماد به نفس جنسی یکی از رایج ترین مشکلات جنسی در میان زوجین محسوب میشود که بیشتر در میان زنان دیده میشود .

چگونه اعتماد به نفس جنسی خود را افزایش دهیم ؟

اگر کسی بفهد که رفتار های او از سوی طرف مقابل کاملا مورد قبول و خوشایند واقع میشود به خودی خود اعتماد به نفس در او تقویت میشود اما اگر کسی چه زن چه مرد بفهمد که کارها و  رفتار های او و حتی اندام و بدن او مورد قبول شخص دیگر موجود در رابطه نیست به فکر فرو میرود و می بیند که او با شخص ایده آل طرف مقابل فاصله زیادی دارد و از این رو نمیتواند او را از هر لحاظی آنطوری که باید ارضا کند و همین امر سبب کاهش اعتماد به نفس جنسی او میشود و علاوه بر این مشکل سبب بروز مشکلات دیگری نیز در زندگی زناشویی آنها میشود . برای داشتن اعتماد به نفس جنسی در وهله اول باید تمامی توانایی ها و بدن و اندام خود را آنطوری که هست بپذیرید و فکر نکنید که اگر اندام یا بدن من اینگونه بود بهتر میشد نه اینگونه نیست و هر کسی بنا به اندام و بدن خود دارای تفاوت های و توانایی های مختلفی است پس هر شخصی توانایی هایی را دارد که شخص دیگر قادر به انجام آنها نیست پس خودتان را دست کم نگیرید .

عدم اعتماد به نفس جنسی حتی در جوانان نیز میتواند سبب بی میلی به ازدواج شود , فراموش نکنید که مرد و زن با ازدواج زندگی مشترک را آغاز کرده اند و روابط جنسی نیز یکی از اصول ازدواج است پس این زن و شوهر هستند که با همکاری یکدیگر یک رابطه جنسی موفق را رقم میزنند پس از این رو میتوانید با مشورت و قبول کردن رفتار های مختلف از سوی یکدیگر به رابطه خود بال و پر تازه ای بدهید به این معنی که با انجام کارهای مختلف به رابطه خود تازگی و شور و نشاط ببخشند . از سوی دیگر حین برقراری رابطه جنسی از هر کاری که احساستان به شما دستور میدهد دریغ نکنید و به طور کلی شخصیت خود را فراموش کنید و خودتان را به دست احساستان بسپارید تا آنطور که احساساتتان به شما دستور میدهند رفتار کنید بدون شک این کار باعث انجام کارهایی از سوی شما میشود که رابطه را لذت بخش تر کرده و سبب افزایش اعتماد به نفس شما میشود .

راه های افزایش اعتماد به نفس جنسی

  • به طرف مقابل اعتماد داشته باشید

بعضی اوقات افراد می نشینند و در فکر خود حرف هایی را در مورد خود میسازند و فکر میکنند که طرف مقابل چنین احساسی به آنها دارد و او نیز در ذهن خود چنین افکاری را پرورانده است و یا این فکر به ذهن فرد میرسد که برقراری رابطه از سوی طرف مقابل از روی اجبار است . هیچکدام از این افکار صحت ندارند و بهتر است بجای پروراندن این افکار منفی به افکار مثبت و تاثیر گذار که سبب افزایش اعتماد به نفس شما میشوند بپردازید برای این کار به طرف مقابلتان اعتماد کنید و رفتتار های او را بد تلقی نکنید زیرا اگر شما دچار عدم اعتماد به نفس کافی باشید این افکار میتوانند سبب ذهن مشغولی بیشتر شما شوند .

  • ماساژ دادن

سعی کنید در اوقات خاصی مانند هنگام بیدار شدن و قبل از به رختخواب رفتن خودتان را ماساژ دهید و برای این کار نقاط حساسی مانند گردن , سینه , شکم , پا ها , باسن و … خود را انتخاب کنید زیرا این کار سبب افزایش حس شور و شادی و فعال شدن شما میشود . برای ماساژ میتوانید از همسرتان این درخواست را بکنید و یا شما نیز همین رفتار را برای او داشته باشید یعنی هر کسی مسئولیت ماساژ دادن دیگری را بر عهده داشته باشد .

  • فعالیت داشته باشید

انجام فعالیت های مختلف مانند راه رفتن , شنا کردن , ورزش های سبک و … میتواند سبب تناسب اندام و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس جنسی شما شود . فراموش نکنید که ورزش نه تنها باعث تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس شما میشود بلکه سبب تقویت قوای جنسی شما نیز میشود .

  • تنوع ایجاد کنید

در زندگی روزمره خود تنوع ایجاد کنید و برای مثال در ماه یکی دو بار بجای غذاخوردن در خانه به رستوران بروید و با رفتن به تئاتر و سینما تفریح بیشتری را مد نظر قرار دهید و از سوی دیگر با تنوع بخشیدن به مکان انجام رابطه جنسی شرایط بهتری را برای رسیدن به اوج لذت جنسی فراهم کنید .

  • قدرت درخواست داشته باشید

در زندگی شما هیچکس به اندازه همسرتان به شما نزدیک نیست و شما نباید هیچگونه تعارفی با او داشته باشید و از این رو نباید از بیان درخواست خود رد طول رابطه جنسی ابا کنید . فراموش نکنید که در خواست کردن قبل از اینکه بدون مشورت قبلی به انجام آن بپردازید بهتر است و احتمال اینکه جواب مثبت دریافت کنید با بیان درخواستتان بیشتر است . اگر از رفتاری خوشتان نمی اید آنرا بدون هیچ تعارفی به او بگویید زیرا در غیر اینصورت انجام این رفتار از سوی طرف مقابل باعث زده شدن شما از رابطه جنسی و کاهش اوج میل جنسی در شما شود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *