خانه / زناشویی / اعتیاد به رابطه جنسی
اعتیاد به رابطه جنسی
اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد به رابطه جنسیReviewed by bestmarital on Jul 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع اعتیاد به رابطه جنسی زیاد یا تمایل به داشتن رابطه زیاد می پردازیم , رابطه جنسی یکی از مهمترین ارکان زندگی زناشویی است که میتواند تاثیرات مختلفی بر زندگی مشترک زوجین داشته باشد و در مواردی موجب تقویت و استحکام رابطه بین زوجین شود و از طرف دیگر اگر این رابطه با مشکلات جنسی و سایر اختلالات جنسی همراه باشد میتواند تاثیرات مخرب و منفی بر زندگی مشترک زوجین داشته باشد از این رو در این مقاله به بررسی موضوع دلیل اعتیاد به رابطه جنسی می پردازیم .

اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی چیست ؟ زمانی فرد که نتواند تمایل و خواسته های جنسی خود را برای ارضای جنسی و برقراری رابطه جنسی کنترل کند به اعتیاد جنسی مبتلاست , در این فرد عشق و علاقه برای رابطه جنسی جای خود را به تمایلات جنسی و دائما در حالت برانگیختگی جنسی بودن میدهند و این فرد فقط بدنبال ارضای جنسی خود از هر طریقی است و فرقی نمیکند که او با عشق و علاقه این کار را انجام دهد یا با اجبار و … . اعتیاد به رابطه جنسی در هر دو جنس مرد و زن وجود دارد و از آنجایی که بعد از رابطه جنسی ترشح اندروفین و آدرنالین صورت میگیرد پس فرد پس از هر بار رابطه تمایل بیشتری به برقراری رابطه مجدد دارد ولی بعد از انجام آن احساس پشیمانی میکند ولی به محض اینکه فرد دوباره تحریک شود باز هم به اوج لذت جنسی موجود در رابطه فکر میکند و به رابطه جنسی می پردازد .

اعتیاد به رابطه جنسی
اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی نیز همچون فتیشیسم درمان مشکلی دارد و در برخی از موارد درمان نا پذیر است اما میتوان با استفاده از راهکار هایی آنرا کنترل کرد , با توجه به اینکه در این نوع مشکل فرد نمیتواند بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی و تعداد رابطه جنسی در هفته مشخصی را برای خود مشخص کند .

علائم اعتیاد به رابطه جنسی

  • داشتن شریک جنسی بدون تعهد و عدم انجام به وظایف زناشویی در زندگی مشترک
  • خود ارضایی و مبتلا بودن به وسواس فکری و جنسی
  • آزار جنسی و داشتن سابقه آزار جنسی در کودکی
  • روسپیگری و داشتن رابطه جنسی متعدد با افراد مختلف
  • داشتن رفتار های پر خطر جنسی
  • انجام روابط جنسی خطرناک

ویژگی های بیماری اعتیاد جنسی

فردی که دچار اعتیاد جنسی باشد علاوه بر این نوع اعتیاد به سوی سایر رفتار ها نیز گرایش پیدا میکند برای مثال به رفتار هایی همچون اعتیاد به پورنو گرافی و اعتیاد به غذا خوردن و … روی می آورد . در ادامه به بررسی ویژگی های اعتیاد به رابطه جنسی می پردازیم :

  • اشتغال و وسواس فکری

یعنی فرد در هنگام کار و مشغله نیز دائما فکر مشغولی جنسی دارد و نمیتواند تمرکز لازم برای انجام کاری را داشته باشد و در عوض تمرکز جنسی بالا برای فرد برانگیختگی جنسی بیشتری را بهمراه دارد .

  • تمایل به تحریک بیشتر

یکی دیگر از ویژگی های اختلال اعتیاد جنسی این است که فرد به تحریک بیشتر تمایل دارد و بعد از مدتی دیگر برای ارضا شدن تلاش نمیکند و فقط بدنبال کار هایی است که تحریک بیشتری را برای او به ارمغان آورد از این رو نمیتواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد و در هر لحظه و در هر رفتاری انتظار تحریک را دارد .

  • خستگی

شخص مبتلا به اعتیاد جنسی بعد از انجام کارهایی که تحریک و ارضا را برای او بدنبال دارند دچار خستگی میشود و از انجام رفتار های خود پشیمان میشود اما این پشیمانی تا تحریک بعدی فقط ادامه دارد و در هر بار این اتفاق رخ میدهد اما فرد نمیتواند باز هم خود را کنترل کند و به انجام کار های مختلف می پردازد .

ارتباط بین پورنوگرافی و اعتیاد به رابطه جنسی

اصولا اعتیاد جنسی در افراد معتاد به رابطه جنسی از تماشا و تقلید فیلم های پورنو و خود ارضایی تشکیل شده است به این معنی که این افراد با استفاده از فیلم های پورنو و تقلید رفتار های موجود در این فیلم ها و انجام عمل خود ارضایی به ارضای جنسی و تحریک خود می پردازند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *