خانه / تنظیم خانواده / اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی
اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی
اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی

اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی

اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقیReviewed by زناشویی برتر on Jun 19Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به تنظیم خانواده به برسی موضوع رابطه جنسی در بیماران قلبی عروقی می پردازیم , رابطه جنسی زوجین باید به گونه ای باشد که از همان ابتدای زندگی این رابطه برای آنها هدفمند باشد و با برنامه ریزی بحث تنظیم خانواده را به پیش ببرند که در رابطه با مبحث تنظیم خانواده میتوانید به مطالب تنظیم خانواده چیست ؟ و اهداف تنظیم خانواده مراجعه کنید . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعات رابطه زناشویی در بیماران قلبی عروقی و … می پردازیم .

اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی

در مطالب قبلی مربوط به تنظیم خانواده به بررسی موضوع اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون و اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون پرداختیم و تمامی جنبه های این موضوعات را مورد بررسی قرار دادیم و در این مقاله به بررسی اصول تنظیم خانواده در بیماران قلبی عروقی می پردازیم . طی تحقیقات انجام گرفته هیچ ممنوعیتی برای برقراری رابطه جنسی در افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی وجود ندارد اما زنان مبتلا به بیماری قلبی در مواردی همچون مصرف انواع قرص های ضد بارداری مانند قرص ال دی و مردان مبتلا به بیماری های قلبی در مصرف دارو های جنسی مختلف برای اختلال در نعوظ مانند ویاگرا و سیالیس و … باید مواردی را رعایت کنند و این دارو ها را طبق دستور و تجویز پزشک مصرف کنند .

در درمان بیماران مبتلا به بیماری های قلبی توجه به رابطه جنسی باید مد نظر قرار گیرد زیرا کاهش این فعالیت برای عده ای از این افراد میتواند سبب بروز مشکلات مختلفی از قبیل افزایش فشار روحی و افسردگی شود . رابطه جنسی آنچنان فشاری به قلب وارد نمیکند که سبب بروز مشکلات مختلفی شود از این رو انجام رابطه جنسی برای عده کمی از افراد میتواند خطر آفرین باشد . در ادامه به بررسی موضوع توصیه هایی برای بیماران قلبی عروقی برای رابطه جنسی می پردازیم .

توصیه هایی برای بیماران قلبی درباره رابطه جنسی

  • بعد از تشخیص بیماری قلبی پزشکان باید تمامی وضعیت فرد را برای ادامه روابط جنسی ارزیابی کنند و اقدامات و توصیه های لازم را انجام دهند زیرا اقدامات لازم برای توانبخشی فیزیکی برای این بیماران میتواند خطر ابتلا به سکته های قلبی و … را کاهش دهد .
  • زنان مبتلا به بیماری های قلبی باید روش های مناسبی را برای پیشگیری از بارداری در پیش بگیرند برای مثال انجام عمل توبکتومی در این افراد باید با احتیاط انجام شود ولی استفاده از مواردی مانند کاندوم زنانه بلا مانع است .
  • تجویز نیترات برای بیمارانی که در ۴۸ یا ۷۲ ساعت قبل از مصرف دارو های قلبی دارو های جنسی مصرف کرده اند ممنوع است و سبب بروز مشکلات بیشتر قلبی میشود .
  • در مردان مبتلا به بیماری های قلبی انجام وازکتومی اگر با احتیاط انجام شود بلامانع است و استفاده از کاندوم مردانه نیز در هیچ موردی ممنوع نمی باشد .
  • زنان مبتلا به بیماری های قلبی که به سن یائسگی رسیده اند بهتر است از استروژن موضعی یا واژینالی استفاده کنند تا دچار مشکلات ناشی از مصرف قرص ها و دارو های مختلف نشوند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *