خانه / تنظیم خانواده / اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون
اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون
اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون

اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون

اصول تنظیم خانواده در افراد کم خونReviewed by زناشویی برتر on Jun 12Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به تنظیم خانواده به بررسی موضوع اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلابه کم خونی می پردازیم , همانطور که در بحث تنظیم خانواده چیست ؟ اشاره شد باید بلافاصله پس از ازدواج برای تنظیم خانواده برنامه ریزی های لازم انجام شود تا فرد دچار مشکلاتی از قبیل بارداری های ناخواسته و … نشود پس باید این بحث و اهداف تنظیم خانواده از هر جهتی مورد توجه قرار گیرد از این رو در این مقاله به بررسی یکی از جنبه های تنظیم خانواده به نام اصول تنظیم خانواده در کم خون ها می پردازیم .

اصول تنظیم خانواده در افراد کم خون

مسلما برای بیشتر خانم ها  که مبتلا به کم خونی هستند و تحت درمان قرار گرفته اند این مسئله رخ داده است ( البته منظور کم خونی ای است که پزشک آنرا تشخیص داده باشد نه اینکه فرد به طور خودسر آنرا تشخیص داده باشد و به درمان سرسری پرداخته باشد ) که درباره استفاده از روش های پیشگیری از بارداری دچار تردید هستند که کدام یک از روش ها را استفاده کنند تا با کمترین عوارض و کمترین خطر روبرو باشند , در رابطه با اصول تنطیم خانواده در افراد کم خون باید گفت که استفاده از قرص های ضد بارداری مانند قرص ال دی در افراد کم خون به هیچ عنوان با عوارض جدی برای این افراد همراه نیست و حتی افراد مبتلا به تالاسمی نیز میتوانند از قرص ضد بارداری بدون هیچگونه نگرانی استفاده کنند . استفاده از آمپول های یک ماهه نیز همچون دارو های جنسی ضد بارداری برای افراد کم خون مانعی ندارد زیرا فواید این روش نیز از مضرات عدم استفاده از این روش و بروز وقایع مختلف بیشتر است .

استفاده از آمپول های سه ماهه نیز نه تنها ضرری ندارد بلکه با داشتن موادی میتواند در درمان کم خونی های فقر آهن , تالاسمی و کم خونی داسی شکل موثر باشد و حتی موجب کاهش خونریزی هنگام قاعدگی و حتی قطع خونریزی شود که این مورد میتواند کمک زیادی به افراد مبتلا به کم خونی بکند . در رابطه با استفاده از آی یو دی در افراد کم خون نیز باید گفت که این روش نیز مانعی برای افراد مبتلا به کم خونی ندارد و بر خلاف تصور عموم موجب تشدید خونریزی در هنگام قاعدگی نمیشود . استفاده از کاندوم در افراد مبتلا به کم خونی نیز برای هر فردی با هر نوع بیماری بلامانع است و علاوه بر پیشگیری از بارداری باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی همچون سوزاک و ایدز و … میشود پس میتوان بدون هیچ نگرانی از کاندوم استفاده کرد .

روش دیگری که برای پیشگیری از بارداری مورد استفاده قرار میگیرد توبکتومی در افراد مبتلا به کم خونی و وازکتومی در افراد مبتلا به کم خونی است که عمل وازکتومی در آقایان بدون خونریزی و سرپایی انجام میشود و جای نگرانی وجود ندارد اما برای خانم های مبتلا به کم خونی باید قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهند که مبتلا به کم خونی هستند در این صورت هیچگونه مشکلی نیز برای زنان مبتلا به کم خونی بوجود نخواهد آمد و آنها نیز میتوانند به بستن لوله خود بدون مانعی بپردازند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *