خانه / تنظیم خانواده / اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون
اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون
اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون

اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون

اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خونReviewed by زناشویی برتر on Jun 12Rating: 5.0

در این بخش از مطالب به تنظیم خانواده به بررسی موضوع اصول تنظیم خانواده در فشار خونی ها می پردازیم , وقتی کسی اقدام به ازدواج و شروع زندگی زناشویی میکند باید برای تک تک لحظات خود از جمله باروری و تعداد بچه ها و حتی زمان اقدام به بچه دار شدن برنامه ریزی خاصی داشته باشد که این برنامه ریزی در حوزه بحث تنظیم خانواده چیست ؟ قرار میگیرد .

اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون

اهداف تنظیم خانواده عبارتند از کنترل موالید و زاد و ولد و جلوگیری از بارداری های ناخواسته و … که برخی از افراد ممکن است به علت مبتلا بودن به مشکلات جنسی و حتی بیماری های زمینه ای مانند فشار خون نتوانند به طور دلخواه از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنند . اصول تنظیم خانواده در افراد مبتلا به فشار خون به معرفی راه هایی برای پیشگیری از بارداری می پردازد که کاملا متناسب با شرایط این افراد باشد و هیچگونه خطر و عوارضی نداشته باشد تا افراد مبتلا به چنین بیماری هایی دچار بارداری های ناخواسته و در نتیجه برهم خوردن اهداف تنظیم خانواده نشوند . در ادامه این مقاله به بررسی اصول تنطیم خانواده در مبتلایان به فشار خون می پردازیم .

مبتلا بودن به فشار خون چیزی نیست که خود فرد به تشخیص آن بپردازد و با یکبار اندازه گیری فشار خون و نتیجه آن به مبتلا بودن یا نبودن به فشار خون بپردازد بلکه تنها با آزمایشات پزشک مشخص میشود که فرد دچار فشار خون است یا خیر , افرادی که به فشار خون مبتلا هستند دارای فشار بالاتر از ۱۶ روی ۱۰ هستند و اگر فشار خون بین ۱۴ روی ۹ یا بین ۱۶ الی ۱۰ باشد به فشار خون متوسط مبتلا هستید و اعداد بین ۱۴ روی ۹ نیز کاملا طبیعی است و فرد به فشار خون مبتلا نیست . استفاده از قرص های ضد بارداری در افراد مبتلا به فشار خون مانند قرص ال دی ممنوع است و همچنین افراد مبتلا به فشار خون متوسط نیز باید از قرص های ضد بارداری و حتی آمپول های یک ماهه استفاده نکنند زیرا ممکن است با خطرات جدی و عوارض زیاد روبرو باشند .

استفاده از آمپول های سه ماهه در افراد مبتلا به فشار خون نیز حتی اگر زیر نظر پزشک استفاده شوند ممکن است خطرات متعددی را برای این افراد بوجود بیاورد از این رو استفاده از این آمپول ها نیز برای این افراد توصیه نمیشود . استفاده از آی یو دی در افراد مبتلا به فشار خون هیچگونه منعی ندارد و میتوان بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کرد . در رابطه با انجام توبکتومی و وازکتومی در افراد مبتلا به فشار خون باید گفت که این مورد و سایر بیماری های شما باید به پزشک اطلاع داده شود تا با انجام اقدامات لازم مشکلی پیش نیاید و توبکتومی نیز بدون مانع انجام شود . استفاده از کاندوم در نیز در صورت داشتن هر بیماری ای نیز بدون مانع است و علاوه بر پیشگیری از بارداری از انتقال بیماری های مقاربتی همچون ایدز و سیفلیس و … جلوگیری میکند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *