خانه / ازدواج / اشتباهات عاشقانه
اشتباهات عاشقانه

اشتباهات عاشقانه

اشتباهات عاشقانهReviewed by زناشویی برتر on May 8Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به قبل از ازدواج به بررسی موضوع اشتباهات عاشقانه می پردازیم , آنچه که مشخص است این است که امروزه روابط قبل از ازدواج دختر ها و پسر ها بیش از گذشته شده است و در برخی از این روابط ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید که لطمه های بزرگی به روحیه و زندگی زناشویی آینده افراد موجود در رابطه بزند . در هر رابطه ای ممکن است فرد بدون آنکه بداند دچار مشکلات و اشتباهاتی شود که بعد از پایان رابطه به این اشتباهات پی ببرد از این رو در ادامه این مقاله به بررسی اشتباهات روابط عاشقانه و اشتباهات رابطه دختر و پسر می پردازیم .

اشتباهات عاشقانه

مسلما هر کسی دارای خاطرات تلخی از روابط عاشقانه و دوستانه خود است و بعد از جدایی به این فکر افتاده است که در طول رابطه دچار اشتباهاتی شده است که نباید این کار ها را انجام میداد و مرتکب آن اشتباهات عاشقانه میشد و این خاطرات بد برای او رقم نمیخورد زیرا خاطرات بد تاثیری بسیار منفی در زندگی و روابط اجتماعی شخص دارند که باید هرچه زود تر این خاطرات فراموش شوند تا سببب بروز سایر مشکلات نشوند که به این منظور میتوانید به راه های فراموش کردن خاطرات بد مراجعه کنید . اکنون وقت آن رسیده است که خاطرات عشقی گذشته را فراموش کنید و با عدم انجام اشتباهات عشقی که در ادامه بیان میشود به یک عشق واقعی دست پیدا کنید .

  • بیش از حد مهربان نباشید

با طرف مقابل خود مهربان باشید اما حد و حدود این کار را رعایت کنید , اگر اینگونه نباشد و شما به هر سخنی جواب بله بدهید به گونه ای مطیع او شده اید و هیچ جذابیتی بریا خود باقی نمیگذارید و تمامی رفتار های شما قابل پیش بینی میشود و او میداند که در صورت انجام کار های اشتباه باز هم او را می بخشید . پس گاهی اوقات مهربون نباشید و توی رابطه هاتون سنگ بندازید تا عمقش براتون مشخص بشه چون این تضاد ها هستند که جذابیت و هیجان رو بوجود میارن .

  • طرف مقابل را مجبور به انجام کاری نکنید

هر چند در مورد یک بحث حق با شما باشد و بدانید که طرف مقابل دارد اشتباه میکند نمیتوانید این را به او بفهمانید و اگر او نیز خودش بفهمد دارد اشتباه میکند باز هم این کار  را انجام میدهد زیرا شما فقط با منطق میتوانید خود را راضی کنید نه کس دیگری را , پس او را مجبور به انجام هیچ کاری نکنید در غیر اینصورت فکر میکند که اگر با شما باشد در زندان و اسارت قرار دارد و خود را مطیع و فرمانبردار شما کرده است که این طرز فکر از غرور زن ها و همچنین غرور مردانه به دور است و نمیتوانند چنین رابطه ای را ادامه بدهند .

  • التماس ممنوع

برخی از افراد که در یک رابطه دچار وابستگی احساسی شده اند ممکن است با هر زد و خوردی به طرف مقابل التماس کنند که نرو و هر کاری بخوای برات میکنم و … . این افراد باید بدانند که فقط یکی دو بار با التماس میتوانند طرف مقابل را نگه دارند و بعد از آن باز هم رابطه به پایان خود میرسد پس از التماس خودداری کنید زیرا چیزی بجز پشیمانی و شکستن غرورتان برایتان باقی نمی ماند .

  • مرتبا کادو نگیرید

فراموش نکنید که با گرفتن کادو و هدیه های مختلف نمیتوانید عشق و محبت کسی را جاودانه بخرید و کادو گرفتن فقط برای شما جذابیت می آورد . از طرفی گرفتن کادو های متعدد میتواند تاثیر منفی نیز داشته باشد و شما با دادن هدیه های مختلف به طرف مقابل می فهمانید که خودتان برایش کافی نیستید و میخواهید با پول و کادو او را بخرید و نگه دارید .

  • دائما نگویید دوستت دارم

درست است که گفتن کلمه دوستت دارم و کلماتی نظیر عاشقتم معجزه میکنند اما تکرار بیش از حد آنها میتواند برای طرف مقابل زجر آور نیز باشد . گاهی ابراز احساسات بیش از حد سبب دوری افراد از یکدیگر میشود .

  • تفاوت های جنسی را فراموش نکنید

گاهی اوقات افراد نمیتوانند کارهایی انجام دهند که سبب جذب طرف مقابل شود و این کار ها شاید بتواند فقط توجه و نظر هم جنس خود را جلب کند و هیچ جذابیتی برای طرف مقابل نداشته باشد . از این رو نباید فراموش کرد که هر جنسی رفتار مخصوص به خود را دارد و شما نباید از رفتار های او تقلید کنید و تاثیر پذیری زیادی از خود نشان دهید .

  • تمامی قدرت را به او ندهید

طوری رفتار نکنید که به قولی افسار شما دست او باشد و کمی برای خود فرمانروایی بگذارید و این را به او نگویید که اگر او نباشد زندگی شما به پایان میرسد و بدون او نمیتوانید به زندگی ادامه دهید زیرا این کار سبب میشود تا او حتی برای امتحان هم که شده شما را ترک کند تا ظرفیت شما را ببیند . پس از دادن تمام قدرت به طرف مقابل خودداری کنید .

  • از روی احساس تصمیم نگیرید

در روابط عاشقانه خود هیچگاه از روی احساس تصمیم نگیرید و همواره قبل زا دادن قولی یا بیان حرفی با مراجعه به عقل خود تصمیم بگیرید در غیر اینصورت شما دچار پشیمانی میشوید .

با توجه و انجام راهکار های توصیه شده و همچنین استفاده از سایر سیاست های رفتاری میتوانید با پیدا کردن عشق واقعی و محبوب خود برای تشکیل یک زندگی مشترک و زناشویی قدم بردارید و با همیاری و کمک یکدیگر به اهداف مورد نظرتان دست پیدا کنید و به موفقیت در زندگی برسید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *