خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / ارگاسم و سر درد بعد از آن
ارگاسم و سر درد بعد از آن
ارگاسم و سر درد بعد از آن

ارگاسم و سر درد بعد از آن

ارگاسم و سر درد بعد از آنReviewed by زناشویی برتر on Jun 16Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ارگاسم و سر درد ناشی از آن می پردازیم , رسیدن به ارگاسم و خود ارگاسم نوعی رفتار برای کاهش تنش جنسی است که پس از رسیدن به اوج لذت جنسی فرد به نوعی حالت آرامش دست می یابد زیرا با رسیدن به این مرحله فشار های ناشی از نیاز جنسی و فکر مشغولی در این رابطه از روی ذهن او برداشته میشود و همچنین با موفق بودن حس اعتماد به نفس و انگیزه بهتری برای ادامه زندگی پیدا میکند و از اینکه برای خود و شریک جنسی خود لحظات خوبی را رقم زده است احساس خوشحالی میکند .

ارگاسم و سر درد بعد از آن

رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم برای بسیاری میتواند موجب رفع تنش های جسمی و روحی از قبیل سر درد شود و بعد از رسیدن به این حالت احساس خوبی در آنها بوجود بیاید و در وضعیتی بهتر از وضعیت قبل از رسیدن به ارگاسم قرار گیرند اما این مسئله برای همه افراد و زوجین صادق نیست و برخی از افراد نیز ممکن است با رسیدن به اوج میل جنسی و ارگاسم دچار مشکلاتی از قبیل سر درد های ارگاسمی شوند که اگر دچار به این مشکل هستید حتما تا انتهای این مقاله با بررسی موضوع ارگاسم و سر درد های بعد از آن با ما همراه باشید .

آیا رسیدن به ارگاسم موجب سر درد میشود ؟

طبق آمار ها و بررسی های انجام شده معمولا سر درد در خانم ها شایع تر از سر درد در آقایان است اما سر درد های ناشی از رسیدن به ارگاسم بیشتر در میان آقایان رایج است و ارگاسم در مردان بیشتر با بروز سر درد همراه است که این سر درد ها ممکن است کمی قبل از ارگاسم و یا در هنگام این حالت و حتی بعد از آن نیز بوجود بیاید . همانطور که گفته شد این نوع سر درد در افراد میگرنی بخصوص آقایان مبتلا به میگرن بیشتر است اما این سر درد ها جدا از میگرن هستند ولی اندکی به سر درد میگرنی شباهت دارند با این تفاوت که این نوع سر درد در هر دو طرف سر بوجود می آید و با علائمی همچون اختلال بینایی و استفراغ و … همراه نیستند .

انواع سر درد های ناشی از ارگاسم

سر درد های ناشی از اوج لذت جنسی به طور ناگهانی و قبل از رسیدن به ارگاسم و بعد از آن و یا هنگام آن بوجود می آیند و معمولا افراد مبتلا به این مشکل بیشتر در نواحی پشت جمجمه و دو طرف سر و بالای گردن احساس درد میکنند . انواع سر درد های ارگاسمی عبارتند از :

  • سر درد جنسی
  • سر درد مقاربتی
  • سر درد در فاز ارگاسم

چرا سر درد مقاربتی بوجود می آید ؟

اکثر پزشکان علت سر درد ارگاسمی و مقاربتی را به افزایش فشار خون در هنگام رسیدن به ارگاسم نسبت میدهند اما باید این نکته را متذکر شد که سر درد های ارگاسمی در بین افراد جوان که به فشار خون مبتلا نیستند شایع تر است تا افراد مسن , از سوی دیگر هیچ ارتباطی با بروز این مشکل در افراد مبتلا به فشار خون وجود ندارد یعنی بیشتر افرادی که به فشار خون مبتلا هستند هم به این عارضه مبتلا نمیشوند . همچنین سر درد های مقاربتی بیشتر د راثر تحت تاثیر قرار گرفتن روابط عاطفی شدید بوجود می آید .

سر درد مقاربتی چند وقت یکبار بوجود می آید ؟

سر درد های مقاربتی ممکن است برای یکبار در فرد بوجود بیایند و دیگر هیچوقت فرد دچار چنین عارضه ای نشود اما در بیشتر مواقع این سر درد ها در ارگاسم های متوالی بروز میکنند و چند هفته الی چند ماه ادامه پیدا میکنند و بعد از آن ممکن است بطور کلی از بین بروند که بروز و عدم بروز این مشکل نیز به عواملی همچون استرس زیاد و … بستگی دارد .

درمان سر درد های ناشی از ارگاسم

قبل از انجام هر اقدامی برای سر درد های ارگاسمی بهتر است این مسئله را با همسرتان در میان بگذارید , ممکن است شما با نزدیک شدن به ارگاسم دچار این سر درد شوید و از ادامه رابطه خودداری کنید و هسرتان اشتباه متوجه شود و فکر کند که شما با تظاهر به ارگاسم از ادامه رابطه سر باز زده اید . .  برای پیگیری سر درد های ناشی از ارگاسم بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای تشخیص ریشه مشکل لازم شود که اگر سر درد ناشی از مشکلاتی همچون تجمع خون در قاعده مغز نباشد معمولا با مسکن های معمولی و کمی استراحت از بین میرود و نیاز به اقدام بیشتر نخواهد بود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *