خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / ارگاسم در مردان
ارگاسم در مردان
ارگاسم در مردان

ارگاسم در مردان

ارگاسم در مردانReviewed by زناشویی برتر on Jun 4Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ارگاسم در مردان می پردازیم , رابطه جنسی موفق رابطه ای است که در آن هر دو طرف به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسند اما متاسفانه بسیاری از زوجین در روابط جنسی زناشویی خود فکر میکنند که فقط اورگاسم در مردان است و زنان به ارگاسم نمیرسند از این رو با رسیدن خود مرد به ارگاسم و انزال رابطه را متوقف میکنند که در اینصورت ممکن است زن برای رسیدن به ارگاسم به خود ارضایی روی آورد , در این رابطه باید گفت که زنان نیز به ارگاسم میرسند و ارگاسم قوی تری نسبت به مردان دارند و توانایی هایی همچون تظاهر به ارگاسم را دارند و همچنین جالب است بدانید که فواید به ارگاسم رسیدن زنان بیشتر از فواید برای مردان است .

ارگاسم در مردان

در رابطه با بحث ارگاسم در مردان قبل از اینکه به مبحث اصلی بپردازیم به بررسی موضوع ارگاسم چیست ؟ می پردازیم , از نظر فیزیکی ارگاسم یک نوع کاهش تنش جنسی است که در هنگام رخ دادن این اتفاق چندین عضله به طور غیر ارادی منقبض میشوند تا این فرآیند را تکمیل کنند که این انقباضات در مردان در ماهیچه های لگنچه و در خانم ها در قسمت یک سوم بیرونی واژن رخ میدهد . در هنگام رسیدن به ارگاسم علاوه بر عضلات نامبرده ماهیچه های دست و پا و نقاطی مانند صورت نیز ممکن است انقباض پیدا کنند که بروز این انقباضات و همچنین رخ دادن اتفاقاتی همچون احساس شادی کردن , ناراحتی , هیجان و شگفت زدگی و … در زنان میتواد متفاوت باشد . جالب است که بدانید ارگاسم حدود ۳ الی ۱۰ ثانیه طول میکشد و انقباضات حدود ۱ ثانیه طول میکشد .

رسیدن به ارگاسم در مردان

تشخیص ارگاسم در مردان بسیار راحت بوده و هنگامی که مردان به ارگاسم برسند به طور حتمی انزال در انها رخ میدهد و نمیتوانند جلوی این انزال را بگیرند اما تشخیص رسیدن به ارگاسم در زنان کمی پیچیده تر است زیرا آنها در هر هنگام از ارگاسم و یا نزدیک شدن به ارگاسم میتوانند جلوی آنرا بگیرند که در برخی موارد مردان با انجام خود ارضایی ممکن است جلوی انزال را بگیرند که این عمل دارای عوارض است که در این رابطه میتوانید به مقاله جلوگیری از خروج منی مراجعه کنید . رسیدن مردان به ارگاسم و انزال را میتوان دو حالت متفاوت در نظر گرفت با این تفاوت که انزال در مردان عبارت است از خروج منی و ارگاسم عبارت است از بروز انقباضات در ماهیچه های مخنتلف بدن اما این دو عامل به علت بروز همزمان همواره در قالب رسیدن مرد به ارگاسم شناخته میشوند ولی همیشه انزال منی به معنی رسیدن مرد به ارگاسم نیست , ممکن است فردی مبتلا به زود انزالی باشد و پس از کمی تحریک به انزال برسد و این در حالی باشد که خروج منی در او بدون رسیدن به اوج لذت جنسی باشد و این در حالیست که انزال و ارگاسم در زنان همواره همراه یکدیگر خواهد بود .

انزال و ارگاسم در مردان

همزمان شدن انزال و ارگاسم در مردان برای آنها بسیار لذت بخش خواهد بود که این همزمانی از دو راه ممکن است یکی به تاخیر انداختن انزال و دیگری انزال های چند باره که با انجام تمرین ها و مصرف مواد غذایی برای دیر انزالی بجای مصرف دارو های جنسی مانند ویاگرا و .. میتواند سبب دیر انزالی تا حدی طبیعی شود زیرا همانطور که در مقاله مدت زمان رابطه جنسی از واژن اشاره شد مدت زمان انجام رابطه دخول و رسیدن به ارگاسم در بین بازه های زمانی ۷ الی ۱۳ دقیقه مطلوب است , همچنین تمرین کردن برای کنترل انزال میتواند عامل دیگر یعنی انزال های چند باره را ایجاد کند . البته باید توجه داشت که مقدار نعوظ پس از انزال اول کمی کاهش می یابد که برای جلوگیری از اختلال در نعوظ در این مواقع بهتر است به آلت خود چند دقیقه استراحت دهید و رابطه را از سر بگیرید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *