خانه / زناشویی / ارگاسم خشک چیست ؟
ارگاسم خشک چیست ؟
ارگاسم خشک چیست ؟

ارگاسم خشک چیست ؟

ارگاسم خشک چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 22Rating: 5.0

در ایت بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع ارگاسم خشک یا ارگاسم بدون انزال می پردازیم , ارگاسم حالت لذت بخش و فرح بخشی است که فرد با انجام راه های مناسب و لمس نواحی حساس بدن طرف مقابل میتواند سبب شود تا هر دو طرف موجود در رابطه به اوج لذت جنسی برسند که برای اطلاع از این نقاط میتوانید به نقاط حساس بدن مردان و نقاط حساس بدن زنان مراجعه کنید . ارگاسم خشک نیز یکی از اختلالات جنسی نسبتا رایج در میان مردان می باشد که سبب میشود تا فرد به این فکر بیفتد که دچار بیماری های جنسی شده است و با مشکلاتی از قبیل کاهش قدرت باروری روبرو است و به طور کلی این عارضه سبب بوجود آمدن نگرانی های متعددی در افراد میشود که در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون علل ارگاسم خشک و انزال رتروگراد و … می پردازیم .

ارگاسم خشک چیست ؟

ارگاسم خشک چیست ؟ ارگاسم خشک حالتی است که در آن فرد با رسیدن به اوج لذت جنسی خروج مایع منی را مشاهده نمیکند و به صورت کلی با وجود رسیدن فرد به ارگاسم هیچگونه انزالی در وی رخ نمیدهد و این مسئله میتواند برای مرد بسیار نگران کننده باشد و سبب بوجود آمدن نگرانی های متعددی در فرد شود و به طور کلی تاثیر منفی بر روابط زناشویی فرد در زندگی مشترک داشته باشد . البته باید یاد آور شد که در جوانانی که در طول روز  چندین بار به ارگاسم ( حدود ۳ الی ۵ بار ) میرسند بروز این پدیده میتواند کاملا طبیعی باشد و جای هیچگونه نگرانی وجود نداشته باشد زیرا با چندین بار انزال کیسه های منی کاملا تخلیه شده و دیگر مایعی برای خروج وجود ندارد هر چند که فرد دوباره به ارگاسم برسد که باید گفت بیضه ها تا ۲۴ ساعت دوباره به ساخت اسپرم ها می پردازند . اما در افرادی که در همان بار اول ارگاسم خشک رخ دهد باید این مشکل پیگیری شود و ریشه یابی شود . تذکری که برای این جوانان وجود دارد این است که با عدم خروج منی هم باز هم از وسایل ضد بارداری استفاده کنند زیرا ممکن است بدلیل وجود اسپرم ها در نوک آلت نیز بارداری صورت گیرد .

انزال رتروگراد چیست ؟

نوع دیگری از ارگاسم خشک وجود دارد که در میان مردان میانسالی که تحت جراحی یا پرتو درمانی پروستات قرار گرفته اند بروز میکند که در این شرایط لوله هایی که مایع منی را به مجرای ادرار وارد میکنند را مسدود میکنند که در اینصورت مایع منی بجای هدایت به سوی مجرای ادرار به مثانه هدایت میشود و خروج منی با ادرار شما صورت میگیرد که نباید هیچگونه نگرانی در این مورد داشته باشید زیرا در این بیماران این اتفاق طبیعی است . در افرادی که انزال رتروگراد رخ میدهد ممکن است فرد با لذت جنسی متفاوتی روبرو باشد و ارگاسم متفاوتی را تجربه کند که این امر به این علت است که جهش منی در مجرای ادرار این فرد رخ نمیدهد  . در رابطه با قدرت باروری فرد مبتلا به ارگاسم رتروگراد باید گفت که شاید این افراد نگران عدم بچه دار شدن خود باشند که در این مورد با جداکردن اسپرم ها و تلقیح مصنوعی میتوان اسپرم های این فرد را به تخمک همسر وی لقاح داد .

علل بروز ارگاسم خشک

  • فشار زیاد و بروز ارگاسم خشک

فشار زیاد بر روی مجرای خروج منی و همچنین فشار بر روی قسمت کیسه بیضه و معقد نیز میتواند سبب بروز ارگاسم خشک شود . برخی از افراد با فشار زیاد به صورت ارادی سبب جلوگیری از خروج منی میشوند که باید گفت این کار باعث آسیب رسیدن به پروستات میشود و مشکلات متعددی را به همراه دارد و در دراز مدت سبب بروز ارگاسم خشک میشود .

  • تاثیر مواد مخدر و الکل بر ارگاسم خشک

مصرف مخدر هایی همچون سیگار و انواع دیگر مواد مخدر و همچنین مصرف الکل میتواند سبب ارگاسم خشک شوند همچنین بسیاری از دارو های اعصاب نیز عملکردی چنین دارند و مانع انزال میشوند که باید از مصرف چنین موادی خودداری شود .

  • مسدود شدن مجرای اسپرم
  • مسدود شدن کیسه منی
  • ناهنجاری های تناسلی
  • آسیب های نخاعی
  • مصرف دارو های خاصی برای فشار خون و …
  • و …

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *