خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر
ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر
ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر

ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر

ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادترReviewed by زناشویی برتر on May 13Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر می پردازیم , همه از فواید رابطه جنسی بر بدن و تاثیر عشق بر سلامتی مطلع هستند و میدانند که این دو مورد میتوانند تاثیرات مثبتی در زندگی زناشویی و اجتماعی و حتی وضعیت جسمی و روحی فرد داشته باشند اما این تاثیر تا چه حدی است ؟ آیا رابطه جنسی بیشتر برابر است با زندگی شادتر ؟ در ادامه این مقاله به بررسی این موضوعات می پردازیم .

ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر

بیشتر افراد به این باور معتقدند که هر چه تعداد رابطه جنسی روجین بیشتر باشد زندگی شاد تر و بهتری دارند اما این گفته تا چه حدی درست است ؟ این باور بیشتر از آنجایی منشا میگیرد که رابطه جنسی مانند ورزش سبب ترشح بیشتر هورمون اندروفین میشود از این رو افرادی که از این مسئله مطلع هستند بر این باورند که رابطه جنسی تاثیرات مثبتی بر سلامت جسمی و جنسی فرد دارد اما سلامت جسمی به این معنا نیست که فرد زندگی شاد تری دارد و عوامل مختلفی وجود دارند که در شاد بودن زندگی زناشویی و پس از ازدواج فرد موثر هستند بنابراین داشتن سلامت جسمی فقط به عنوان یکی از ارکان زندگی شاد تر محسوب میشود و زندگی شاد تر تنها با داشتن این مورد بوجود نمی آید بلکه باید سایر عوامل نیز فراهم باشند . در ادامه به بررسی دقیق تر موضوع ارتباط رابطه جنسی با زندگی شادتر می پردازیم .

بر اساس تحقیقاتی که توسط دانشمندان صورت گرفته است زوجینی که رابطه جنسی بیشتری نسبت به بقیه دارند و دائما تمرکز خود را بر روی انجام این کار گذاشته اند شاد تر از دیگران نبوده اند و به مرور تجربه بیشتر این عمل آنها را نسبت به انجام لذت بخش آن سرد کرده و باعث میشود که به رابطه جنسی به چشم یک عمل روزمره و تکراری نگاه کنند که سبب ارضای نیاز آنها شود و مانند یک ورزش روزانه باید آنرا انجام دهند . این دسته از افراد یک نوع تکلیف برای خود مشخص کرده اند که فقط باید انجام شود و کیفیت انجام آن هیچگونه اهمیتی برای آنها ندارد زیرا به یک عادت تکراری تبدیل شده است و در اکثر این روابط رسیدن دو طرف به اوج لذت جنسی برای هیچکدام از طرفین اهمیت ندارد و این امر موجب کاهش میل جنسی میشود .

شاید برای اکثر زوجین داشتن رابطه جنسی بیشتر به معنای صمیمیت و داشتن علاقه بیشتر تلقی شود اما نباید فراموش کرد که اصول رابطه جنسی بر این قرار است که باید کیفیت رابطه مد نظر باشد تا اینکه تعداد تکرار آن مورد نظر باشد . از این رو بجای اینکه به فکر تعداد بیشتر رابطه جنسی باشید به این فکر باشید که با تنوع بخشیدن به روابط و مکان های انجام روابط جنسی سبب افزایش کیفیت ارگاسم شوید زیرا آنچه دو طرف را برای برقراری رابطه بعدی ترغیب میکند کیفیت بیشتر و لذت بردن بیشتر است نه تعداد تکرار بیشتر رابطه , البته این موضوع به این معنی نیست که رابطه جنسی را به حدی کم کنید که سبب مشکل شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید به تاثیر دفعات رابطه جنسی مراجعه کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات دانستنی های جنسی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *