خانه / زناشویی / ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی
ادرار کردن هنگام رابطه جنسی
ادرار کردن هنگام رابطه جنسی

ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی

ادرار کردن در هنگام رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on May 27Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی می پردازیم , حس دفع ادرار در هنگام رابطه جنسی را نمیتوان یکی از اختلالات جنسی به شمار آورد اما میتواند به عنوان یک مشکل جنسی سبب بروز اختلافاتی در رابطه جنسی و در نتیجه در زندگی زناشویی شود . در ادامه به بررسی موضوع خروج ادرار حین رابطه جنسی می پردازیم .

ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی

علاوه بر بیماری های جنسی مانند خشکی واژن و واژینیت و … که مانع رسیدن افراد به اوج لذت جنسی و انجام رابطه موفق میشوند عواملی همچون احساس ادرار در حین مقاربت نیز میتواند سبب شوند تا فرد لذت لازم را از رابطه کسب نکند و موجب شود تا یکی از زوجین با متوقف کردن رابطه سبب سردی و بر هم زدن رابطه شود , از این رو هر کسی که به چنین مشکلی مبتلا باشد سعی میکند که با انجام راهکار های مختلف و روش های مناسب این مشکل را برطرف کند تا موجب افزایش کیفیت ارگاسم و موفق بودن رابطه شود .

بسیاری از خانم ها هنگامی که به ارگاسم نزدیک میشوند حالتی شبیه ادرار کردن در آنها ایجاد میشود و از این رو ممکن است جلوی رسیدن به ارگاسم خود را بگیرند البته توجه داشته باشید که برخی از زنان همچون مردان با رسیدن به ارگاسم انزال دارند که ممکن است از این انزال به دلیل اشتباه گرفتن آن با ادرار جلوگیری کنند . ممکن است دفع غیر ارادی ادرار در هنگام رابطه جنسی برای هر کسی اتفاق بیفتد و از این رو همیشه یک ملحفه اضافی برای پاک کردن خود داشته باشید . در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون ادرار کردن در هنگام رابطه جنسی و علل آن می پردازیم .

علل ادرار کردن در حین رابطه جنسی

یکی از دلایل ادرار کردن هنگام رابطه جنسی این است که ممکن است احساس دفع ادرار در فرد به علت بیماری های زمینه ای وجود نداشته باشد و فرد در صورت پرشدن مثانه و خروج چند قطره ای ادرار متوجه شود که باید ادرار دفع کند . عدم تخلیه کامل مثانه میتواند سبب بروز این مشکل شود و از سوی دیگر وجود عفونت در دستگاه تناسلی نیز میتواند سبب بروز این مشکل شود زیرا مقداری ادرار در مثانه فرد باقی می ماند و این کار باعث میشود تا فرد در هنگام رابطه جنسی خروج غیر ارادی ادرار داشته باشد .

توصیه هایی برای جلوگیری از دفع ادارار هنگام رابطه جنسی

  • در صورت مشاهده عفونت از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنید تا عفونت به طور کامل رفع میشود زیرا عفونت میتواند سبب تشدید ادرار کردن هنگام رابطه جنسی شود .
  • قبل و بعد از رابطه جنسی به دسشویی بروید زیرا با این کار احتمال دفع ادرار در هنگام رابطه جنسی به حداقل میرسد و همچنین این کار سبب جلوگیری از عفونت های ادراری میشود .
  • نهایتا در صورت احساس دفع ادرار در هنگام رابطه جنسی , رابطه جنسی را متوقف کنید و ادرار خود را دفع کنید زیرا این کار سبب میشود تا هر دو فرد شهوانی تر شوند و تمایل بیشتری برای ادامه رابطه داشته باشند .
  • روزانه حدود ۸ لیوان آب مصرف کنید زیرا این کار باعث تکرر ادرار و دفع باکتری های مثانه میشود و از رشد باکتری ها جلوگیری میشود .
  • یک برنامه خاص برای ادرار کردن داشته باشید به طوریکه حتی زمانی که احساس دفع ادرار نمی کنید به دسشویی بروید .
  • در هر بار دفع ادرار از دفع کامل ادرار اطمینان حاصل کنید .
  • بهتر است قبل از رابطه جنسی دفع مدفوع نیز داشته باشید زیرا روده پر میتواند به مثانه فشار آورد و سبب دفع غیر ارادی ادرار از مثانه شود .
  • در صورت دفع ادرار در حین رابطه عمل تمیز کردن را از جلو به عقب انجام دهید تا باکتری های معقد به واژن وارد شوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *