خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / اختلال در نعوظ و علل آن
اختلال-در-نعوظ-و-علل-آن
اختلال در نعوظ و علل آن

اختلال در نعوظ و علل آن

اختلال در نعوظ و علل آنReviewed by زناشویی برتر on Apr 24Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت مردان به بررسی موضوع اختلال در نعوظ و علل آن می پردازیم , اختلال در نعوظ نیز امروزه به عنوان یکی از اختلالات جنسی رایج در میان آقایان تبدیل شده است و افراد زیادی این مشکل و دغدغه را دارند و در صدد درمان اختلال در نعوظ هستند . بعد از زود انزالی تقریبا اختلال در راست شدن آلت یا همان نعوظ از رایج ترین مشکلات جنسی در میان آقایان بویژه جوانان می باشد .

اختلال در نعوظ و علل آن

اختلال در نعوظ عبارت است در عدم توانایی راست کردن آلت تناسلی یا عدم راست نگه داشتن آلت تناسلی در طول رابطه جنسی , که طبق تعریف اختلال در نعوظ به دو دسته تقسیم میشود و این اختلال در افراد به دو صورت مشاهده میشود . افرادی هستند که در مرحله اول راست کردن آلت ناکام اند و نمیتوانند آلت خود را راست کنند که این یک نوع از اختلال در نعوظ محسوب میشود و نوع دوم آلت راست میشود اما در طول رابطه و قبل از رسیدن به اوج لذت جنسی شل شدن آلت صورت میگیرد و فرد از ادامه رابطه جنسی ناکام می ماند . البته باید توجه داشت که اختلال در راست کردن آلت ممکن است در هر فردی یکی دو بار پیش بیاید و این یک امر طبیعی است ولی در صورت تکرار مکرر این عمل فرد نیاز به بررسی دارد .

اختلال در نعوظ
اختلال در نعوظ و علل آن

درادامه بحث اختلال در نعوظ و علل آن باید گفت که تمامی مردان مدت زمان نعوظ مهم نیست و مسئله مهم در این میان این است که در زمانی که آلت در حالت نعوظ قرار دارد فرد به اوج لذت جنسی برسد و با ارضای دو طرف موجود در رابطه نعوظ از بین برود و به نوعی با تمام شدن رابطه و رسیدن دو طرف به ارگاسم نعوظ پایان پذیرد . البته مدت زمان لازم برای ارضا شدن دو طرف در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به نوع شرایط بدنی و حتی شرایط انجام رابطه دارد ولی در کل مدت زمان نرمال رسیدن یک خانم به ارگاسم در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه است که فرد باید بتواند نعوظ خود را تا این مدت زمان حفظ کند و در میانه کار دچار سستی آلت و شل شدن آلت نشود .

علاوه بر توانایی در نگه داشتن حالت نعوظ تا پایان رابطه برای ارضا کردن خانم باید این را نیز در نظر گرفت همانطور که حفظ نعوظ برای ایجاد یک رابطه موفق لازم است رسیدن همزمان دو طرف به ارگاسم نیز برنامه ریزی های لازم انجام شود در غیر اینصورت ممکن است مرد زودتر از خانم به ارگاسم برسد و با انزال منی حالت شلی آلت به او دست بدهد و نتواند به ادامه رابطه جنسی بپردازد . البته برای به ارگاسم رسیدن خانم ها فقط برقراری رابطه جنسی لازم نیست بلکه با انجام معاشقه و لمس اندام های حساس بدن وی میتوان او را به اوج لذت جنسی رساند .

علل اختلال در نعوظ

عوامل مختلفی وجود دراند که باعث بوجود آمدن بیماری اختلال در نعوظ میشوند اما عمده علل مشکل اختلال در نعوظ مربوط به ۴ سیستم مهم در بدن میباشد که عدم فعالیت هماهنگ این سیستم ها سبب میشود تا این مشکل صورت بگیرد که اختلال در نعوظ و عدم توانایی در ارضا کردن خانم سبب بروز مشکلاتی حتی در حوزه تنظیم خانواده و موالید و تعداد فرزندان میشود  . در ادامه به بررسی عوامل موثر در بروز اختلال نعوظ می پردازیم .

۱ . علل روانی در اختلال نعوظ

 • وجود اضطراب و استرس در برقراری رابطه و ترس از انجام موفق رابطه جنسی .
 • مشکلات در ارتباط با همسر .
 • استرس روانی ناشی از مشغله زیاد و کار و سایر فشارهای روانی .
 • بیماری هایی مانند افسردگی و نداشتن اعتماد به نفس .

۲ . علل مربوط به سیستم عصبی در اختلال نعوظ

 • بیماری هایی مانند سکته مغزی .
 • آلزایمر .
 • آسیب به نخاع و سایر اعصاب .
 • دیابت .
 • شکستگی استخاون لگن .
 • ام اس .
 • بیماری پارکینسون .

۳ . علل عروقی موثر در اختلال نعوظ

علل عروقی میتواند مهمترین و رایج ترین علت بروز اختلال در راست کردن آلت شود و باعث شود که فرد نتواند آلت خود را راست نگه دارد . برای نعوظ طبیعی و بدون مشکل باید خونرسانی به آلت تناسلی و سایر دستگاههای مربوطه زیاد باشد و از همه مهم تر با ورود خون زیاد دریچه های این قسمت بسته شوند و مانع  خروج خون از این قسمت شوند . بیماری های قلبی و فشار خون میتوانند سبب بروز مشکل در خونرسانی به این اندام شوند .

۴ . علل هورمونی موثر در اختلال نعوظ

 • کم کاری غدد جنسی
 • افزایش پرولاکتین موجود در خون

۵ . مصرف برخی از دارو ها سبب اختلال در نعوظ میشود

مصرف برخی از دارو ها ممکن است عامل اصلی بوجود آورنده اختلال در نعوظ و یا تشدید کننده آن باشد پس از مصرف دارو های خودسر خودداری کنید و همچنین اگر مشاهده کردید که با مصرف داروی خاصی به اختلال در نعوظ دچار شدید با مشورت پزشک مصرف دارو را تغییر دهید . داروهایی که برای افسردگی و فشارخون مصرف میشوند دارای عوارضی هستند که ممکن است اختلال در نعوظ را سبب شوند همچنین داروهای سرماخوردگی نیز میتوانند عامل موقتی برای ایجاد اختلال در نعوظ باشند .

علاوه بر این موارد ممکن است عواملی همچون سیگار کشیدن و مصرف الکل و بیماری هایی مانند نارسایی کلیه و مشکلات مربوط به پروستات سبب بروز مشکل در راست کردن آلت تناسلی شوند . در بسیاری از موارد اختلال در نعوظ حتی بدون مراجعه به پزشک درمان پذیر است , در وب سایت زناشویی برتر جدید ترین و جامع ترین مقالات برای رفع مشکلاتی از قبیل اختلال در نعوظ ارائه میشود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *