خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / احتلام یا ارگاسم شبانه
احتلام یا انزال شبانه
احتلام یا انزال شبانه

احتلام یا ارگاسم شبانه

احتلام یا ارگاسم شبانهReviewed by زناشویی برتر on Apr 28Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع احتلام یا ارگاسم شبانه می پردازیم , ممکن است برای هر فردی اتفاق افتاده باشد که در هنگام خواب حالت جنب به او دست داده باشد و به ارگاسم رسیده باشد و انزال در وی رخ داده باشد که این امر تا حدی طبیعی محسوب میشود و برای هر فردی تکرار میشود . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعات مختلفی در رابطه با جنب شدن شبانه و سایر عناوین مرتبط به آن می پردازیم .

احتلام یا ارگاسم شبانه

ابتدا به تعریف ارگاسم شبانه می پردازیم , در مردان به حالتی که در هنگام خواب به هر علتی منی از آنها خارج شود و در زنان هنگامی که در هنگام خواب به اوج لذت جنسی برسند چه بدون انزال چه همراه انزال , ارگاسم شبانه میگویند و در اصطلاح دینی به ارگاسم شبانه احتلام گفته میشود که تعریف شرعی آن عبارت است از خروج منی همراه با تجربه لذت جنسی و جهش مایع منی , که به فردی که این حالت به او دست بدهد محتلم گفته میشود . اکثر افراد فکر میکنند که حالت رسیدن به اوج لذت جنسی در شب فقط مختص اقراد مجرد است که در پاسخ باید گفت که ممکن است این حالت برای هر کسی رخ دهد و انزال شبانه در هر کسی اتفاق بیفتد . در ادامه به بررسی برخی از سولات مربوط به این مسئله می پردازیم .

انزال شبانه و ارتباط آن با میل جنسی

برخی فکر میکنند که انزال شبانه فقط در افرادی که میل جنسی بالایی دارند رخ میدهد و علت آن نیز میل جنسی و تحریک قوای جنسی این افراد است اما باید در جواب گفت که این حالت هیچ ربطی به میل جنسی زیاد ندارد مگر در حالاتی که فرد قبل از خواب به خیال پردازی های جنسی پرداخته باشد که در همه افراد نیز اینگونه نیست و ممکن است فرد بدون فکر کردن به برخی چیز ها به ارگاسم شبانه برسد .

انزال شبانه در چه افرادی رخ میدهد ؟

رسیدن به لذت جنسی شبانه میتواند در هر فردی که به بلوغ رسیده باشد اتفاق بیفتد , در این میان افرادی وجود دارند که ممکن است هرگز ارگاسم شبانه را تجربه نکرده باشند و افرادی نیز باشند که بار ها دچار انزال های شبانه شده اند . البته آمار ها حاکی از آن است که که انزال های شبانه در میان مردان شایع تر از زنان است و در مردان انزال شبانه بیشتر اتفاق می افتد . لازم به ذکر است که انزال شبانه در مردان بهتر قابل تشخیص است تا زنان زیرا در زنان باید مراحل مختلفی طی شود تا انزال رخ دهد و از سویی برای زنان تشخیص اینکه مایعی از انها ترشح شده که سبب جنب شدن آنها شده است کمی سخت تر قابل تشخیص است و ممکن بسیاری از زنان در این مورد شک داشته باشند که میتوانید به مطلب جنب شدن زنان مراجعه کنید .

علت اصلی احتلام یا ارگاسم شبانه

هنوز علت مشخصی برای انزال های شبانه مشخص نیست اما فرضیه هایی وجود دارند که به بیان این می پردازند که بنا به تجربه ها و افکاری که در طول روز برای شخص پیش می آید ممکن است انزال شبانه رخ بدهد و در میان عده ای از مردم این عقیده رایج است که منی اضافه در بدن از طریق انزال شبانه دفع میشود که این مسئله غلط است زیرا در صورت عدم دفع منی , منی هیچ مزاحمتی برای بدن شخص ایجاد نمیکند . همچنین مصرف دارو های حاوی تستوسترون میتواند سبب انزال های شبانه شود .

ارگاسم شبانه چه زمانی رخ میدهد ؟

هنگام شب وقتی که فرد در حالت ” رم ” قرار دارد و حرکات سریع چشم به گونه ای اتفاق می افتد که از زیر پلک معلوم باشد ارگاسم رخ میدهد .

جلوگیری از ارگاسم شبانه

ارگاسم شبانه یک فرایند طبیعی است و اگر در شخصی رخ دهد به این معنا نیست که او دچار بیماری است و راه جلوگیری از انزال شبانه فقط میتواند برقراری رابطه جنسی در زندگی زناشویی و استخراج هیجان است .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *