خانه / ازدواج / اتفاقات دوران عقد
اتفاقات-دوران-عقد
اتفاقات دوران عقد

اتفاقات دوران عقد

در این بخش از مطالب مربوط به دوران نامزدی به بررسی موضوع اتفاقات دوران عقد می پردازیم , دوران عقد دوران شیرینی است که هر کسی خاطراتی تلخ و شیرین از آن خواهد داشت که هیچگاه این خاطرات در ذهن او فراموش نمیشوند . در این دوران ممکن است برخی از اتفاقات برای هر شخصی پیش بیاید و اتفاقاتی نیز وجود دارند که برای همه مشترک هستند و مسلما این اتفاقات برای هر کسی پیش خواهد آمد شما اگر از دوست های متاهل خود درباره این اتفاقات سوال بپرسید مسلما همه آنها این اتفاقات را تجربه کرده اند و یا به نحوی شاهد وقوع آنها بوده اند .

اتفاقات دوران عقد

دوران عقد دو صورت دارد که یک صورت آن بسیار زیبا و پر از دلدادگی است و صورت دیگر آن شناخت و حل اختلافات بین دختر و پسر و خانواده های دو طرف است . در این میان اتفاقاتی ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که بنا به نوع این اتفاقات میتواند برای هر فردی خوشایند و یا برای فرد دیگری ناخوشایند تلقی شود . در ادامه به بررسی برخی از اتفاقات دوران عقد که ممکن است برای شما پیش بیاید می پردازیم .

  • ممکن است هیجان دوطرف پس از مدتی فروکش کند

همانطور که میدانید در روز های اول عقد هر دو طرف شور و اشتیاقی وصف ناپذیر برای شناخت یکدیگر دارند و همواره سعی میکنند که با گذراندن وقت بیشتری با یکدیگر همدیگر را بشناسند و از تمامی رفتارها و خصوصیات یکدیگر باخبر شوند اما ممکن است با گذر زمان میزان این هیجان و شور اشتیاق کمرنگ شود که این کم رنگ شدن دلیل بر بی علاقگی طرفین نمی باشد زیرا با نزدیک شدن به وقت ازدواج باید هر دو به مهیا کردن وسایل و شرایط بپردازند که انجام چنین کارهایی و استرس ناشی از آنها باعث میشود که مانند سابق نتوانند به رفتار های گذشته خود ادامه دهند زیرا هر کسی دوست دارد که با تنظیم وقت و برنامه ریزی مناسب بتواند برنامه ای مناسب برای تنظیم خانواده و شرایط خود مهیا کند .

  • دید و بازدید در دوران عقد

یکی از مسائلی که افراد بخصوص مردها در دوران نامزدی باید رعایت کنند نحوه برخورد با نامزد خود و خانواده ی او در دوران نامزدی می باشد که این برخورد باید متقابل باشد و در مقابل خانم ها نیز در برخورد با نامزد و خانواده او مواردی را رعایت کنند تا یک احترام متقابل بوجود بیاید و هیچ یک از طرفین از دست دیگری ناراحت نشوند . هنگامی که شما برای دیدار نامزدتان میروید نباید فراموش کنید که همسر شما هنوز در خانه پدری خود زندگی میکند و شما باید  تابع قوانینی باشید که در خانه آنها حاکم است و اگر احیانا مشکلی در بین شما و نامزدتان پیش آمد نباید اجازه دهید که خانواده ها از این اتفاق باخبر شوند و سبب نگرانی بی مورد آنها شوید .

  • حرف و حدیث های بی مورد در دوران عقد

فرهنگ ایرانی فرهنگ اداب و معاشرت های خودمانی و راحت بودن افراد با یکدیگر است که سبب میشود افراد به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند از این رو ممکن است شما توسط اطرافیان مورد پرس و جو های بی موردی از قبیل سوال در مورد خرید های ازدواج و قیمت های آنها و تالار عروسی ای که قرار است در آن عروسی برگزار شود قرار بگیرید که این پرس و جو ها مانع میشود تا شما با نامزدتان به بررسی موضوعات مهم بپردازید و فقط فرصت میکنید که جواب سوالات اطرافیان را بدهید .

  • رودربایستی های نابجا در دوران عقد

شما و همسرتان قرار است یک عمر با هم زندگی کنید پس باید بپذیرید که هر کدام گذشته ای متفاوت و تربیت مجزایی داشته اید و ممکن است تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشید که در صورت وجود تفاهم در عین این تفاوت ها میتوانید به ساختن زندگی مشترک و شروع زندگی زناشویی اقدام کنید در غیر اینصورت نباید در رودربایستی قرار بگیرید و نتوانید به طرف مقابلتان بگویید که شما برای هم ساخته نشده اید . پس رودربایشتی را نه تنها در این مورد بلکه در مورد های دیگر نیز کنار بگذارید و خود را به این عادت بدهید که در رودربایستی قرار نگیرید زیرا شما نمیتوانید با بله گفتن به هر کسی و براورده کردن انتظارات او مدت زیادی در کنار او زندگی کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *