خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟
آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟
آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟

آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟

آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 13Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع آیا خود ارضایی قابل تشخیص است می پردازیم , خود ارضایی یکی از عادات بد برطرف کردن نیاز جنسی است که موجب بوجود آمدن مشکلات متعددی میشود . از انجایی که خود ارضایی یکی از مشکلات جنسی رایج در یمان جوانان محسوب میشود این مسئله همواره برای آنها مورد سوال بوده است که آیا میتوان فهمید که فردی خود ارضایی داشته است یا خیر ؟؟ در ادامه این مقاله به بررسی موضوع راه تشخیص داشتن خود ارضایی می پردازیم .

آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟

در رابطه با بحث آیا خود ارضایی قابل تشخیص است ؟ باید گفت که بیشتر افراد فکر میکنند که نشانه هایی مانند لاغری زیاد و زدن جوش در نقاط مختلف بدن بر اثر عوارض خود ارضایی است و برای تشخیص اینکه آیا کسی خود ارضایی میکند یا نه با زدن ضربه به کمر و واکنش فرد به تشخیص این کار می پردازند و اگر واکنش فرد با درد همراه بود و احساس درد بسیاری کرد به این نتیجه میرسند که او خود ارضایی میکند همچنین برخی از دختران تیره شدن رنگ واژن را ناشی از خود ارضایی میدانند اما در رابطه با این موضوع باید گفت که زدن جوش و لاغری میتواند در اثر عوامل مختلفی باشد و از آنجایی که بیشتر جوانانی که در سن بلوغ قرار دارند خود ارضایی میکنند پس این نشانه های میتواند نشانه هایی از بلوغ باشد نه خود ارضایی .

پاسخ علمی به تشخیص دادن خود ارضایی این است که عمل خود ارضایی هیچگونه تغییری در وضع ظاهری فرد ایجاد نمیکند و موجب بوجود آمدن هیچگونه عارضه جسمی نمیشود از این رو نمیتوانم به هیچ وجه از روی وضع ظاهری و اندام های یک فرد به داشتن یا نداشتن خود ارضایی او پی برد . بسیاری از افراد افکاری نظیر اینکه اگر کمر شخصی ضعیف باشد و کسی جوش داشته باشد را ناشی از خود ارضایی تلقی میکنند و از این رو با داشتن هرکدام از نشانه های خیالی ناشی از خود ارضایی که در ذهن خود ساخته اند از هر مکانی فرار میکنند و از حضور در مهمانی ها خودداری میکنند تا کسی نفهمد که آنها خود ارضایی میکنند . همچنین چنین افرادی هر گونه تغییر در چهره و اندام خود را ناشی از خود ارضایی میدانند و فکر میکنند اگر در جمعی حضور داشته باشند به این که او خود ارضایی میکند پی برده میشود اما اینها تصوراتی است که فرد از سوی دیگران بدون هیچ آگاهی ای پذیرفته است و هیچکدام درست نیست اما از تاثیرات این عمل در زندگی زناشویی و بوجود آمدن عوارضی مانند زود انزالی و سایر بیماری های جنسی به ندرت میتوان فهمید که فردی قبل از ازدواج خود ارضایی داشته است یا خیر .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات دانستنی های جنسی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *