خانه / ازدواج / آمادگی مردان برای ازدواج
آمادگی مردان برای ازدواج
آمادگی مردان برای ازدواج

آمادگی مردان برای ازدواج

آمادگی مردان برای ازدواجReviewed by زناشویی برتر on Jun 8Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به قبل از ازدواج به بررسی موضوع آمادگی مردان برای ازدواج می پردازیم , اصولا رابطه های دوستی با هدف ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی شروع میشوند و افراد پس از گذشت مدتی و شناخت یکدیگر یا به جدایی یا به ازدواج تصمیم میگیرند که در صورت ازدواج سولاتی در ذهن طرفین بوجود می آید و از آنجایی که بیشترین اقدامات مانند خواستگاری و مهیا کردن امکانات ازدواج و … باید از سوی مرد صورت بگیرد در ذهن خانم ها این سوال بوجود می آید که آیا مرد برای ازدواج آمادگی دارد یا خیر ؟ در راستای همین بحث به ارائه مطالبی در رابطه با آمادگی برای ازدواج می پردازیم .

آمادگی مردان برای ازدواج

در رابطه با بحث آمادگی مردان برای ازدواج باید گفت که با وجود عشق و علاقه بین طرفین باز هم خانم ها برای اینکه دست به انتخاب درستی بزنند و رابطه ای که آنرا شروع میکنند در دسته رابطه های بی سر انجام قرار نگیرد الگو های دیگری را ملاک کار خود قرار میدهند و علاوه بر دوست داشتن و عشق رفتار و شخصیت طرف مقابل را نیز در نظر میگیرند و به دنبال نشانه هایی در طرف مقابل هستند که در ادامه به بررسی نشانه هایی که زنان برای انتخاب همسر در نظر میگیرند می پردازیم .

  • گذراندن وقت با طرف مقابل

مسلما هر کسی دوست دارد که بیشترین وقت خود را با شریک زندگی و کسی که او را برای یک عمر زندگی مشترک و زناشویی انتخاب کرده است بگذراند و این حق دو طرف است که از دیگری بخواهند گه بیشترین وقت را با هم بگذرانند زیرا با آغاز زندگی زناشویی شما خواسته یا ناخواسته چنین تعهدی را داده اید و باید در طول زندگی به آن عمل کنید , گذراندن وقت زیاد از نشانه هایی است که هر زنی دوست دارد در زندگی خود داشته باشد .

  • مودب بودن و انعطاف پذیر بودن

برای اینکه بفهمید که طرف مقابلتان انعطاف پذیر است یا خیر کافی است برنامه ریزی های خود را اندکی تغییر دهید و این برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که کمی اختلال در برنامه های او ایجاد شود ( فقط کمی برای مدتی زود گذر برای امتحان او ) آنگاه مشاهده خواهید کرد که او باز هم برای بودن با شما از وقت و برنامه های خود میگذرد یا خیر . اگر فرد مقابلتان باز هم برای بودن با شما از وقت و برنامه ریزی های خود بگذرد شک نکنید که او فرد مناسبی از نظر منعطف بودن خواهد بود و در نهایت مودب بودن بطور غیر مستقیم خواسته شما را درک کرده است و رفتار متقابل مثبتی به آن داشته است .

  • او از تفریحات خود برای بودن با شما میگذرد

برای مثال فکر کنید که هنگامی که شما وقت فراغتی دارید که با کارهای مهم او مانند انجام دادن وظایف کاری اش باشد و از این وظایف برای بودن با شما بگذرد و وقتش را با اوقات فراغت شما تنطیم و هماهنگ کند یعنی اینکه او هیچ که از تفریح خود گذشته است بلکه از چیز مهمی بنام کار خود گذشته است تا بهترین لحظه را با شما بگذراند , مسلما هر زنی بدنبال چنین مردی برای تشکیل زندگی است .

  • برای شناخت و درک نیاز های شما وقت میگذارد

مسلما اگر کسی برای فرد دیگری مورد اهمیت باشد آن فرد سعی میکند تا حتی برای یک دقیقه هم که شده به شناخت خلقیات و شخصیت فرد مقابل بپردازد تا رفتاری که موجب ناراحتی طرف مقابلش شود از او سر نزند , متاسفانه برخی از جوانان بدون اینکه شناختی از یکدیگر داشته باشند دست به انتخاب هایی همچون ازدواج میزنند و با مشاهده کوچکترین مشکلات به فکر جدایی می افتند و حسرت این مسئله را میخورند که چرا وقت بیشتری را برای شناخت یکدیگر نگذاشتند . بنابراین شناخت شخصیت و رفتار طرف مقابل پایه و اساس روابط موفق است .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات ازدواج و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *