خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / آلت تناسلی پرده دار
آلت تناسلی پرده دار
آلت تناسلی پرده دار

آلت تناسلی پرده دار

آلت تناسلی پرده دارReviewed by bestmarital on Jul 18Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع آلت تناسلی پرده دار در مردان می پردازیم , بیماری های مربوط به آلت تناسلی و تغییر در ساختار و وجود ناهنجاری های مختلف در آلت مردانه یکی از اختلالات جنسی نسبتا رایج در میان مردان محسوب میشود که میتواند موجب بروز مشکلات جنسی در زندگی زناشویی و جنسی افراد همچون اختلال در نعوظ حین برقراری رابطه جنسی و حتی اختلال در انزال و بروز مشکل در ارضا کردن زنان و … شود از این رو در این مقاله به بررسی موضوع آلت مردانه پرده دار می پردازیم .

آلت تناسلی پرده دار

بیماری آلت تناسلی پرده دار چیست ؟ آلت پرده دار یکی از بیماری های و مشکلات جنسی مادرزادی محسوب میشود که در آن یک پرده سطح تحتانی آلت مردانه را به کیسه بیضه متصل میکند که میزان چسبندگی پرده با آلت و حتی خود بیماری پرده دار بودن آلت تناسلی میتواند در افراد مختلف متفاوت باشد به این معنی که آلت تناسلی پرده دار نیز انواع خفیف تا شدید دارد و درصد شایع بودن این بیماری ۴ درصد است یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۴ نفر به آلت تناسلی پرده دار مبتلا هستند و این بیماری از همان دوران نوزادی با آنها همراه خواهد بود .

انواع آلت تناسلی پرده دار

آلت تناسلی پرده دار نیز بر سه نوع خفیف و متوسط و شدید است که در نوع خفیف آن یک پرده کوچک حدودا یک سوم سطح تحتانی را به کیسه بیضه متصل میکند و در نوع متوسط آن پرده ای حدود دو سوم آلت تناسلی مرد را به کیسه بیضه متصل میکند و در نوع شدید آن نیز این پرده کل سطح الت تناسلی را به کیسه بیضه متصل میکند که در مواردی این نوع شدید سبب بروز چرخش آلت تناسلی و کجی آلت نیز میشود . در مواردی پرده به دو قسمت تقسیم میشود و از دو طرف آلت تناسلی را به کیسه بیضه متصل میکند که به این نوع آلت تناسلی پرده دار مرکب میگویند . همانطور که گفته شد این بیماری بصورت مادرزادی بروز میکند و در دوران کودکی مکن است سبب بروز مشکلاتی در نحوه دفع ادرار و بروز درد های مختلف در دستگاه تناسلی شود و در بزرگسالی نیز فرد را با مشکلات متعددی همچون عدم برقراری رابطه جنسی بصورت موفق و استرس ناشی از وجود این مشکل همراه سازد .

در کودکانی که با مشکل آلت مردانه پرده دار روبرو هستند تا زمان اصلاح این مشکل نباید ختنه صورت بگیرد زیرا با ختنه کردن و وجود این مشکل آلت در پست پرده مخفی میشود و بدین صورت بر مشکل افزوده میشود پس با وجود مشکل آلت پرده دار از ختنه کردن کودک خودداری کنید در غیر اینصورت آلت کوتاهتر میشود و فرد در طول رابطه جنسی زناشویی خود دچار مشکل کوچکی آلت میشود که به این نوع کوچکی , کوتاهی کاذب آلت گفته میشود زیرا رد صورت انجام عمل جراحی این مشکل برطرف میشود . لازم به ذکر است که وجود پرده موجب تغییر در اندازه آلت تناسلی مرد میشود و برای مثال اگر این پرده موجب کوتاهی ۵ سانتی آلت شود پس از درمان آلت تناسلی پرده دار ۵ سانتی متر به طول آلت تناسلی افزوده میشود .

علت آلت تناسلی پرده دار

علت مشخصی برای بروز آلت پرده دار وجود ندارد اما میتوان گفت در دوران جنینی پوست ختنه گاه به درستی تجزیه نمیشود و در وقت خود این پوست از بین نمیرود به این علت این بیماری بروز میکند همچنین ممکن است این مشکل در اثر عوامل اکتسابی نیز بروز کند و علت آن به ختنه کردن برگردد که اگر هنگام ختنه کردن پوست زیادی برداشته شود این امر موجب بروز یک پرده ما بین کیسه بیضه و آلت تناسلی میشود و گاهی نیز در برخی از افراد بعد از ازدواج بنا به دلایل جنسی بروز کند . آلت تناسلی پرده دار در افراد بزرگسال سبب بروز مشکلات زیر میشود :

  • کوتاهی آلت تناسلی ( کوتاهی کاذب آلت تناسلی )
  • ایجاد درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی
  • مشکل در استفاده از کاندوم
  • استرس به علت وجود مشکل آلت تناسلی پرده دار

در رابطه با درمان آلت تناسلی پرده دار باید گفت که درمان از طریق جراحی پلاستیک صورت میگیرد و با توجه به سن بیمار و نوع پرده روش جراحی و … توسط پزشک تشخیص داده میشود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *