خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / آسیب بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی
آسیب پرده بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی
آسیب پرده بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی

آسیب بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی

آسیب بکارت در اثر افتادن و خود ارضاییReviewed by bestmarital on Aug 17Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع پارگی پرده بکارت در اثر افتادن و پارگی بکارت در اثر خود ارضایی می پردازیم , با توجه به اینکه در اکثر قومیت ها و رسم و رسومات آنها پرده بکارت نشانه باکره بودن و نداشتن رابطه جنسی قبلی است پس باید دختران تا شب زفاف این باکرگی خود را حفظ کنند و مراقب باشند تا در اثر اتفاق های مختلف بکارت آنها از بین نرود اما باید توجه داشت که پرده به تنهایی نشان دهنده نداشتن رابطه قبلی نیست بلکه فرد میتواند بدون پارگی بکارت هم رابطه جنسی معقدی داشته باشد پس باید قبول کرد که پرده بکارت دلیل محکمی بر اثبات باکرگی افراد نیست .

آسیب بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی

در رابطه با آسیب بکارت در اثر افتادن و خود ارضایی باید گفت از آنجایی که در اثر بالا رفتن سن ازدواج و نبودن شرایط ازدواج مانند شرایط ایده آل اقتصادی و اجتماعی و … امکان ازدواج برای تمامی جوانان نیست و آنها نیز با نیاز جنسی روبرو هستند پس از این رو ممکن است بسیاری از جوانان برای ارضای خود به رفتار های پر خطر جنسی همچون خود ارضایی روی بیاورند و یا با فرو کردن اجسامی در واژن خود باعث پاره شدن پرده بکارت با انگشت شوند و حتی به روابط دوستی های نامشروع روی بیاورند و در طول این رابطه با برقرار کردن رابطه جنسی دچار زیان های جبران نا پذیری شوند از این رو در این مقاله دو موضوع پارگی بکارت با خود ارضایی و پارگی بکارت با افتادن را مورد بررسی قرار میدهیم .

افتادن و آسیب بکارت

شاید برای بسیاری از دختر خانم ها این اتفاق افتاده باشد که در اثر افتادن از جایی و یا انجام کار های سنگین و ورزش های همچون وزنه برداری و کوهنوردی به این فکر بیفتند که آیا افتادن موجب پارگی بکارت میشود ؟ در پاسخ باید گفت که انجام کار های سنگین همچون بلند کردن اجسام سنگین و ورزش هایی همچون کوهنوردی و … به هیچ وجه موجب پارگی بکارت نمیشوند البته نا گفته نماند که ممکن در مواردی مانند افتادن از ارتفاع مقداری خونریزی از واژن مشاهده شود که این خونریزی و درد پرده بکارت نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت نیست و در اثر وارد آمدن فشار بر روی رحم و اندام های مرتبط صورت میگیرد . پس پرده بکارت فقط و فقط در اثر فشار و ضربه های مستقیم پاره میشود و فرو کردن اشیا و دخول موجب پارگی آن میشود نه افتادن از جایی و یا انجام کار های سنگین .

خود ارضایی و آسیب بکارت

در رابطه با خود ارضایی و پارگی بکارت باید گفت که همیشه این سوال برای اکثر دختران وجود داشته است که آیا خود ارضایی باعث پارگی بکارت میشود ؟ که در پاسخ باید گفت که بر خلاف تصور افراد که فکر میکنند پرده بکارت در داخل واژن قرار دارد و آسیبی به آن وارد نمیشود باید گفت که این پرده جزو بخش خارجی واژن محسوب میشود و درست در ابتدای دهانه واژن قرار دارد . توجه داشته باشید که پارگی پرده بکارت باید فقط توسط پزشک تشخیص داده شود که در این مورد میتوانید به مطلب تشخیص باکره بودن مراجعه کنید و برای اطمینان حاصل کردن از سلامت بکارت خود به پزشک مراجعه کنید و مطلب مربوطه با عنوان چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی را مطالعه کنید .

پرده بکارت اندام بسیار حساس و تحریک پذیر و آسیب پذیری است و در مواردی که نوع پرده مشخص باشد کوچکترین آسیب سبب پارگی آن میشود , البته توجه داشته باشید که میزان خونریزی پارگی بکارت و وجود خونریزی و یا عدم خونریزی به نوع پرده بستگی دارد زیرا در مواردی افراد بدون پرده بدنیا آمده اند و در مواردی که پرده از نوع ارتجاعی باشد خونریزی صورت نمیگیرد پس عدم خونریزی همیشه به معنای عدم وجود پرده نیست و در مواردی که افراد مورد تجاوز یا اتفاق دیگری قرار گرفته باشند میتوانند با انجام عمل ترمیم پرده بکارت سلامت خود را بدست آورند . در ادامه به بررسی موضوع عوامل پاره شدن بکارت می پردازیم .

عوامل پارگی بکارت

بکارت در اثر انجام رفتار ها و کار هایی دچار پارگی میشود و آسیب های جبران نا پذیری به آن وارد میشود که در ادامه به چند نمونه از این رفتار ها اشاره خواهیم کرد :

  • ورزش های سنگین مانند ژیمناستیک با شرط وارد شدن ضربه به واژن
  • انجام عمل های جراحی وخیم لگنی
  • دخول آلت تناسلی و برقراری رابطه جنسی از واژن
  • خود ارضایی
  • وارد شدن ضربه مستقیم به واژن و پرده بکارت

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *